Hamilelikte tüylenme neden olur nasıl geçer

Uzman SühaN

Administrator
Hamilelikte tüylenme neden olur nasıl geçer
gebelikte tüylenme neden olur,gebelikte tüylenme nedenleri,gebelikte tüylenme nasıl geçer,gebelikte tüy sorunu,gebelikte istenmeyen tüylere çözüm,hamilelikte tüylenme hakkında bilgiler


t.JPG
Hamilelik sırasında hormonlarda meydana gelen değişiklikler neden ile bazı bayanlarda hamilelikte tüylenme sorunu yaşandığı görülmektedir. Hormonal değişikliklerin meydana getirdiği tüylenme sorunları genellikle; karın bölgesinde göğüs uçlarında bikini bölgesinde bacak ve kollarda aynı zamanda da yüz bölgesinde tüylenme sorunları yaşanır. Hamilelikte tüylenme neden olur sorusuna verilecek en tipik cevap hamilelik ile hormonlarda meydana gelen değişimler olacaktır.


Bu tip tüylenmelerin önüne genellikle kesin çözüm olarak lazer epilasyonlar önerilmektedir. Fakat hamilelik döneminde bu tip tüylenmelerin önüne geçmek amacı ile bu lazer uygulamalarının yapılmaması önerilmektedir. Özellikle karın bölgesinde ve göğüs bölgesinde meydana gelen tüylenmeler de bu riskli bir karar olacaktır. Bu tip tüylenmelerde hamilelik döneminde hormonel dengenin değişmesinde hormonların yükselip alçalmasından dolayı çoğu hamile bayanlarda sıklık ile karşılaşır.


Bu tip tüylenmelerde telaşa kapılınmamalıdır ve doktorumuza başvurmamanız ve onun önereceği çözümler doğrultusunda hareket etmemiz verilecek en doğru karar olacaktır. Yüz bölgesinde meydana gelen tüylenmelerde lazer uygulamaları bebeğe zarar vermez ve uygulanmasında bebek açısından bir zarar bulunmaz. Fakat özellikle koyu renkli cilt tipine sahip olan bayanlar için zaten hamilelik döneminde yüzün belli bölgelerinde lekeler meydana gelmektedir ve lazer uygulaması ile bu lekeler daha fazla olabilmektedir.
Bu yüzden tüylenme konusu özellikle hamilelik döneminde doktor yardımı ile tedavi edilmesi gereken bir sorundur. Çünkü bu dönemde meydana gelen tüylenmeler tamamen hamilelikten kaynaklanan hormonal dengede meydana gelen iniş ve çıkışlardır. Tüylenmelerden rahatsız olan bayanlar jilet veya ağda yöntemi ile tüylerden kurtulması bebek açısından problem oluşturmaz fakat tüy dökücü kremlerin kullanılmaması gerekir. Çünkü cilt altından bebeğimize zarar verme ihtimali vardır.
Hamilelikte karında tüylenme göbek bölgesinden aşağı doğru bazı bayanlarda ince bir çizgi halinde meydana gelmektedir. Yine bu karın bölgesinde meydana gelen tüylenme tamamen hormonel dengede meydana gelen iniş ve çıkışlar oluşturmaktadır.
 
Üst