Etiketler:
  1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.403
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelikte yüzüstü uyumak zararlımıdır?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

hamileyim yüzüstü yatıyorum zararlımıdır,hamilelikte yüzüstü yatmak sakıncalımıdır,hamilelikte yüzüstü yatılırmı,hamilelikte uyku pozisyonları hakkında bilgiler

< Konu Resmi..>

Anne adayları hamilelik döneminde normal yaşantısında önemsemediği noktalara dikkat etmek zorundadır. Bunların önemli bir tanesi ise annenin uyuduğu pozisyon ve şekildir.
    Anne karnında ki bebeği etkileyecek bir uyuma pozisyonu olan hamilelikte yüzüstü yatmak bebeğe baskı yaparak zarar vermektedir.

Gebelikten doğuma kadar anne adayı uyuma pozisyonlarına dikkat etmelidir.
    Anne adayları uyuduğu yatağa da dikkat etmelidir. Tam ortapedik bir yatak ve çevresinde anneye zarar vermeyecek cisimler bulunan yatakta uyumalıdır.

Gebelikte yüzüstü uyumak bebeğe çok fazla baskı uygulayacaktır. Bu uyuma pozisyonu gebe kadının rahmine baskı yapacak uyku sırasında gebe kadını çok fazla rahatsız edecektir.
    Özetle hekimler tarafından önerilmeyen bir uyku pozisyonudur.
    Bu durumları uzmanınız ile görüşebilirsiniz. Hamileliğin haftasına göre yatış pozisyonunuzu değiştirebilir, rahat ettiğiniz stili bulabilirsiniz.

Hamilelikte yüzüstü uyumak zararlımıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikte dondurma zararlımıdır?

hamilelikte dondurma zararlımıdır?

Dondurma yapımı dondurma çeşitleri selam kızlar bugun okudum bir haber beni çok şaşırttı Galibe daha çok kontrolsuz yerlerde yapılan dondurmalar için olsa gerek düşünüyorum verdiği zararlar Gıda Mühendisleri Odası (GMO) Adana Şube Başkanı Doç. Dr. Işıl Var, bazı dondurmalarda belirlenen bakterilerin menenjite, zatürre ve hamilelerin düşük yapmasına neden olabildiğini belirterek, üretim ve...
  2. Gebelikte yüzüstü düşenler buraya.

Gebelikte yüzüstü düşenler buraya.

gebelikte sakıncalı durumlar yüzüstü düşmek Selam kızlar; bu dönemde çokdaha fazla dikkat ediyoruz eminim ama yinede bazen malesef kazalar olabiliyor Gebelikte yüzüstü düşmek karın içerisinde rahime doğru bir baskı oluşturacağı için sakıncalı sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle hamilelikte koşu ve yürüyüş yapılan yolların düzgün, pürüzsüz seçilmesini öneririz, hatta düşme riskini aza...
  3. Hamilelikte birliktelik zararlımıdır?

Hamilelikte birliktelik zararlımıdır?

hamilelik döneminde ilişki,gebelik döneminde ilişki,gebelik döneminde birliktelik,gebelik döneminde ilişkiye girmek zararlımıdır,gebelikte birliktelik hakkında bilgiler Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek kadını da erkeği de korkutuyor. Acaba çocuğa zarar verir miyiz, endişelerin en büyüğüdür. Peki gerçekten verir miyiz? Parents Dergisi'nden Müge Serçek, Acıbadem Kayseri Hastanesi Kadın...
  4. Hamilelikte turşu yemek zararlımıdır?

Hamilelikte turşu yemek zararlımıdır?

gebelikte turşu yemek zararlımıdır,gebelikte turşu bebeğe zarar verirmi,gebelikte turşu tüketimi,hamilelikte turşu tüketimi,hamilelikte turşu yemenin fayda ve zararları hakkında bilgiler Gebelik döneminde beslenme hem bebeğin hemde sizin sağlığınız açısından büyük önem taşıyor. Gebelik döneminde tüketmeniz ve tüketmemeniz gereken besinleri öğrenerek daha sağlıklı bir gebelik dönemi...
  5. Yatağa çoraplarınızla girmeyin

Yatağa çoraplarınızla girmeyin

Çorapla yatağa girmek ayrıca terlemeye ve ayakların havasız kalmasına yol açacağından ayakta mantar enfeksiyonlarına neden olabilir. Çorapla yatmanın ortaya çıkaracağı bir diğer sorun da ayakta çıkabilecek egzamalardır. Çorapta kalan deterjan artıkları uzun temas sonucu irritan dermatitlere ya da alerjik dermatitlere neden olup ayakta kaşıntı, kızarma, kepeklenme gibi şikayetler yaratabilir,...

Sayfayı Paylaş