HAMiLELiKTEN ONCE

BrAtZ

Yeni Üye
Üye
HAMiLELiKTEN ONCE
Hamilelikten önceki 3 ay çok önemli.yeni evlenen arkadaşlar yada bebek sahibi olnak isteyenler planlamadan en az 3 ay önce bir jinekoloğa gitmenizde büyük fayda var.
Genel kontrol anlamında gebe kalmadan önce fizyolojik yada morfolojik bir rahatsizlığınız varsa bunu ultrasondan görmeniz ve gebelik gerçekleşmeden önce bu durumu ortadan kaldırmanız en doğrusu, çünkü sonrasında işler daha zor bir hale gelebilir.

Ben, evlendikten sonraki ilk ayımda eşimle bir jinelokoğa gittik ve bebek sahibi olmak istediğimizi söyledik.Gerekli kan testlerini yaptıktan sonra ultrasonografik sonuçlarla beraber gebe kalmamda hiçbir sakınca olmadığını söylediğinde yolun yarısını en güvenli şekilde geçtiğimi düşündüm ve bu benim içimin güvenle dolmasını sağladı. psikolojik olarak ta hazırlanmama en büyük yardımdı bu belkide. Ve 3 ay boyunca kullanmam gereken vitaminleri yazdı. Düzenli olarak kullandım ve hamilelikte hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Benim de size tavsiyem gebe kalmadan önce bir kadın doğum uzmanına muayene olunuz.

Ce: HAMiLELiKTEN ONCE

tesekkürler emeğine sağlık :D

Ce: HAMiLELiKTEN ONCE

Teşekkürler... Ben de babama muayene oldum, 2-3 kere ultrasonla da bakıldı, sorun yok dedi babam ama henüz olmadı :) Zamanı tutturamadık herhalde :D:D

Paylaşım için de teşekkürler...

Geri