Hamilemiyim destek lütfen acil yanıt verirmisiniz

Sarısın0658

Sarısın0658

Yeni Üye
Üye
Hamilemiyim destek lütfen acil yanıt verirmisiniz
arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım eşimle 4 aydır evliyiz son 2 aydır bebek için çalışmalar yapıyoruz geçen ay yani kasımın 4 ünde adet olmam gerekirken 13 ünde oldum Yani adetim 8 gün gecikti ve adet oldum olduktan 1 hafta sonra bende sabahları Miğde bulantıları başladı son 2 haftadır da kasıklarım da ağrı ara ara miğde bulantılarım gögüslerimin uçlarında acıma baş ağrılarım sık idrara çıkmam uykusuzluk gün içerisinde halsizlik yorgunluk bel ağrısı mevcut ve sanki karnımın içinde hareket eden bişeyler var gibi adet olmama daha 9 gün var sizce hamilemiyim ve ne zaman test yaptırmam lazım idrar testinde ne zaman çıkar sorumu yanıtlarsanız biran önce çoook sevinirimmm ☺️☺️☺️
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, yeni evli bayanlarda adet döngüsünde değişimler ilk aylarda olabiliyor . Sizin mensiniz de gecikme olmuş akabinde mensiniz gecikmelide olsa gerçekleşmiş. Şayet mensiniz yoğun gerçekleştiyse gebeliğin söz konusu olmayacağını belirtelim. Mensiniz bir kaç damladan ibaret lekelenme şeklinde gerçekleştiyse bu yerleşme kanaması olabilir. (Eğer mensiniz lekelenme şeklinde olduysa bugün test yapabilirsiniz. Yoğun gerçekleştiyse beklenen döneminizde gecikme olmasını bekleyin öyle test yapın ) İdrar testinde gebelik hcg hormonu salınmaya başlayınca çıkar. Uzmanların tavsiyesi beklenen döngüde gecikme olmasıdır.
 
Sarısın0658

Sarısın0658

Yeni Üye
Üye
Adetim normalde 5 gün yoğun bi şekilde sürüyor fakat geçen ay 3 gün anca sürdü ve çok az az geldi
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Mensin 2-3 gün sürmesi normaldir. Dönem dönem miktarı ve yoğunluğu değişebilir. Daha önce belirttiğim gibi bir kaç damladan ibaret bir lekelenme söz konusu olduysa test yapın.
 
Sarısın0658

Sarısın0658

Yeni Üye
Üye
Sizce bu ay hamile kalabilirmiyim 2 ay önce yumurtlama döngüsünde birlikte olamadık adetimden 2 gün önce oldum am geçen ay 2 güne bi muhakkak birliktelik oldu yumurtlama döngüsünde daha bi çok oldu onun sonunda zaten belirtileri hissetmeye başladım sabahları hafif miğde bulantılarım kasıklarımda ağrı göğüslerimde ağrı bel ağrısı karnımda şişkinlik geceleri uyuyamıyorum gün içerisinde kalkmak istemiyorum bi halsizlik yorgunluk var burnuma tuhaf kokular geliyo anlayamadığım
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, üreme ile ilgili herhangi bir probleminiz yoksa elbetteki gebe kalabilirsiniz. Ovülasyon dan bir kaç gün önce ve ovülasyon günün de birlikteliğe özen gösterin. Belirtileriniz gebelik lehine görülse de psikolojikmen de bunları yaşayabilirsiniz. Öncelikle kafanızdaki şüpheyi gidermek adına test yapın. Gebe kalmanıza yardımcı olacak bilgileri aşağıdaki linkimiz de bulabilirsiniz.

YUMURTA 'dan EMBRİYOYA YOLCULUK ( Nasıl hamile kalınır resimli )
 

Benzer İçerikler

S
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst