Hamilemiyim hamilelik nasıl anlaşılır?

Uzman SühaN

Administrator
Hamilemiyim hamilelik nasıl anlaşılır?
Hamilemiyim ? İlk Hafta Gebelik Belirtileri Hamilelik nasıl anlaşılır? Ben hamilemiyim? Gebelik belirtileri ilk hafta hakkında daha fazla cevaplar Melekler Mekanı'nda

Bu, gebe kalmaya çalışanlar ve planlanmamış gebelik yaşamaktan endişe edenler için sıkça sorulan bir sorudur . Bazı belirtiler yaşıyor olabilirsiniz ve hamilelik bulguları olup olmadıklarını merak ediyor olabilirsiniz . Belirtilerinizin gebelikle ilişkili olup olmadığını belirlemek zor olabilir. Gebelik,gebelik belirtileri,gebeliğin erken belirtileri,en erken gebelik belirtileri,hamilelik,hamilelik belirtileri,en erken hamilelik belirtileri ile ilgili tüm detaylı bilgileri makalemizin devamın da bulabilirsiniz.
erken gebelik belirtileri bunlardır.jpg

Erken Gebelik Belirtileri hamilemiyim

Erken gebelik belirtileri nelerdir?

HAMİLEMİYİM
Gebelik belirtileri kadından kadına ve gebelikten gebeliğe değişir; Bununla birlikte, en önemli gebelik belirtilerinden biri, menstruasyon döngüsünün gecikmeli ya da kaçırılmış olmasıdır. Her belirtinin gebelikten başka bir şeyle ilişkili olabilmesi nedeniyle gebelik belirtilerini anlamak önemlidir. Birincisi gebeliğin ilk belirtilerinin kadından kadına değişmesidir.İkincisi , her semptomun her gebelik sırasında görülmediğidir.

gebelik testi nasıl yapılır.jpg

Adet olmadım gebelik testinde negatif çıktı hamilemiyim ?

Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin tek yolu, döneminiz geçtiğinde gebelik testi yapmaktır . Gecikmeyle birlikte gebelik testi yaptınız ve test sonucunuz negatif . Bunun nedeni rahim ve hormonal kaynaklı bir durumdan yada gebeliğin geç oluşmasından ötürü olmasıdır. Vücudunuz henüz yeterli gebelik hormonu üretmiyorsa, negatif bir gebelik testi sonucunu elde edebilirsiniz. Birkaç gün daha bekleyin ve tekrar test yapın..

Aşağıda, en sık görülen gebelik belirtileri belirtilerinin bir listesi bulunmaktadır. Cinsel yönden aktifseniz ve aşağıdaki semptomlardan herhangi biriyle karşılaştıysanız, hamilelik testi yaptırmanız önemlidir.

hamile miyim hamilemiyim.jpg

İmplantasyon Kanaması

İmplantasyon kanaması en eski gebelik belirtilerinden biri olabilir. Gebe kaldıktan yaklaşık 6-12 gün sonra, embriyo kendisini uterus duvarına yerleştirir. Bazı kadınlar, kramplar lekelenme yaşayacaklardır.

HAMİLE KALMAK İSTEMİYORUM NE YAPMALIYIM ?

Menstrüasyonda Gecikme var hamilemiyim

Gecikmiş menstruasyon, bir kadının hamilelik testi yapmasına neden olan en yaygın gebelik belirtisidir..
Not: Aşırı kilo alma / kaybı, yorgunluk, hormonal sorunlar, gerginlik, stres, doğum kontrol hapı almayı bırakma veya emzirmek gecikmeye neden olabilir.

Gögüslerin şişmesi karıncalanması

Şişen ve hassaslaşan gögüsler gebeliğin belirtilerinden dir. Gebeliğin ilk haftalarında bu komplikasyonlar gelişir.
Not: Hormonal dengesizlik, doğum kontrol hapları, yaklaşmakta olan menstrüasyon göğüslerinizin şişmesine nedne olabilir.

Yorgunluk

Yorgun veya daha fazla halsizlik hissetmek, doğumdan sonraki ilk haftaya kadar başlayabilen bir gebelik belirtisidir.

Not: Stres, tükenme, depresyon, yaygın soğuk algınlığı veya grip diğer hastalıklar da sizi yorgun hissetmenize veya yorgun düşebilmenize neden olabilir.

Bulantı

Bu bilinen gebelik belirtisi genellikle gebelikten 2-8 hafta sonra ortaya çıkar. Bazı kadınlar sabah bulantılarını yaşamaz.Diğerleri gebeliklerinin çoğunda mide bulantısı hissedeceklerdir.

Not: Gıda zehirlenmesi, stres veya diğer mide rahatsızlıkları da kusmaya neden olabilir.

Sırt ağrısı:

Alt sırt ağrısı, hamilelikte erken ortaya çıkan bir belirti olabilir

Not: Adet gelişimi, stres, diğer sırt problemleri bel ağrısına neden olabilir.

Baş ağrısı:

Vücudundaki hormonların ani yükselmesi gebeliğin başlarında baş ağrısı geçirmenize neden olabilir.

Not: Kafein yoksunluğu, yaklaşmakta olan menstruasyon, göz yorgunluğu veya diğer rahatsızlıklar kronik baş ağrısı kaynaklı olabilir.

hamilelik nasıl anlaşılır göğüs şişmesi.jpg

Sık idrara çıkma

Gebeliğin ilk haftaları tuvaleti sık ziyaret edebilirsiniz. Sık idrara çıkma gebelik septomlarından dır.
Not: Üriner sistem enfeksiyonu, diyabet, sıvı alımının artması sık idrara çıkmanın nedeni olabilir.

Potansiyel bir gebelikle ilgili olabilecek her semptom için gebelikten başka potansiyel bir alternatif açıklama vardır . Gördüğünüz gibi, gebelik belirtilerinin her biri diğer sebeplerle açıklanabilir. Hamilelik semptomları yaşıyorsanız öncelikle hcg testi yapın ve sonuca göre hekime görünün..

Aşeriyorum Hamilemiyim?

Bu belirtilere göre hamilemiyim ?

GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR ?

Hemen yukarıda yer alan belirtileriniz var ise sizlerin hamile olma olasılığı yüksek ama bu konuyla birlikte gebelik testlerinin yapılmasındaki büyük sıkıntılara ve yanlışlıklara dem vurarak yine hamilelik belirtilerinin nasıl yapıldığını sizlere anlatmak istiyoruz.
bu belirtilere göe hamilemiyim.jpg

Gebelik testini yapacağınız zaman özellikle adet üzerinden kesinlikle 1-3 gün geçmiş olmasına özen göstereceksiniz. Mutlaka sabah idrarı ile yapacaksınız biriken hormonal değerler en çok sabah idrarında gözükeceğinden dolayı, yapılan testlerde eğer gebelik var ise sonuç almanız yüzde yüz olacaktır.

Gebelik testini adetimden 3-4-5 gün önce yapsam sonuç alır mıyım ? Sonuç alabilirsiniz de alamazsınızda, yani değerler kafanızı son derece fazla karıştıracaktır Hamilemiyim değilmiyim yorumları başlıklı konumuzda bu dertten müzdarip olup bize soru yönelten çok sayıda kullanıcımızın olduğu ortada kafanızı karıştırmamak için test yapınız. Özellikle Adetim 10 gün geçti diyenler bu testi gönül rahatlığı ile yapabilirler. Özellikle bu testi yapmadan önce kasık ağrısı akıntı durumlarının fazlalaşacağını unutmayınız. Adetiniz 4 gün gecikti ise bu testi yapabilirsiniz kızlar. Bu da tüyo olsun size kızlar. Normal zamandan daha fazla akıntı ve kasık ağrısı çekiyor iseniz de bu, hamilelik belirtisi olabilir.

hamilelik nasıl anlaşılır.jpg

Beta Hcg Testi Örneği ile hamileliğinizi kesinlikle öğrenebilirsiniz. Eğer yukarıdaki bulgulardan birisi ve daha fazlası var ise ve sizler kendinizi hamile gibi hissediyor iseniz adetlerinize üç gün kala kadar kandan yapılan gebelik testlerinden yaptırdığınızda sonucu yüzde yüz, kesin ve hatasız olarak öğrenebilirsiniz. Kan testi ile ilgili tüm merak edilenleri BETA HCG TESTİ ÖRNEĞİ KONUSUNDA sizlere sunmuştum incelemenizi tavsiye ediyorum.

Test yapmadan hamile olduğunuzu yukarıdaki belirtileri gördüğünüzde anlayacaksınız zaten ama yine de emin değilim acaba hamilemiyim diyor iseniz bizlere sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Sizler için yukarıda yazdığımız belirtiler ile hamile olduğunuzu anlamamış olabilirsiniz. Lütfen bu konumuz üzerinden bizlere, daha önce olmayan ama şimdilerde olan durumlarınızı belirtilerinizi sorular halinde bizlere yöneltiniz. Bizler de sizleri doğru şekilde yönlendirerek " hamilemiyim " soru cevaplarını vermeye çalışalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
adetime 11 gün var canım erik istiyor yemek kokusundan midem bulanıyor kasıklarımda ağrı var sizce hamilemiyim

Bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftası başlar. Mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa gebelik testi yapın. (Psikolojik olarak belirtileri yaşıyorsunuz)

Merhaba , gebelik belirtileri kişiden kişiye değişir. En erken gebelik belirtisi beklenen menste gecikme olmasıdır. Akabinde gebeliğin 4. haftası belirtiler başlar. Her bayan belirti yaşayacak diye bir kural da yok..

iyi günler geçen ayın altısında adet olmuştum hala adet olmadım. evde test yaptım hiç bir şey çıkmadı sebebi nedir?

Merhaba, Evde yapılan idrar dan gebelik testleri hatalı sonuç verebiliyor + Her mens gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Mevsim dönüşleri,stres,homonal,rahim kaynaklı bir sorun vs gecikmeye neden olabilir. Bir kaç gün için de mensiniz gerçekleşmez ise HCG testi yaptırın net sonucu alırsınız.

slm ben 11 gün önce ilişki yaşadım ilişkiden 8 gün sonra sanırım adet oldum ama yerleşme kanamasından şüpheleniyorum.kanama 7 gün sürdü ve yoğundu üstüne görme olabilirmi?

Merhaba, yerleşme kanaması mens kanaması gibi yoğun olmaz. Yerleşme kanaması bir kaç damladan ibaret olup bir kaç gün sürmektedir. Sizin normal mensiniz gerçekleşmiş. Dolaysıyla gebe olmadığınızı belirtebiliriz. Gebelik kuşkunuz için test yapabilirsiniz..

Merhaba. Ben erkek arkadaşımla yumurtlama döneminde sürtünme yoluyla bi ilişki yaşadım, sonrasında olması gereken zamanda normal adet oldum. Ama internetten araştırdığım kadarıyla hamilelikte adet olan varmış. Adet bittikten 1 hafta sonra gebelik testi aldım ve sonuç negatif. Doktora gittim, hamilelikle ilgili değil, kasık ağrımdan dolayı ultrasonla baktı ama hamile olsam görürdü diye düşünüyorum. Ama alt karnım 20 gündür şiş ve şişlik inmediği için ben stres yapmaya devam ediyorum. Alt karnımın şişliği stresten midir? Göğüs uçlarımda dokununca acıyor. Rahatlamaya ihtiyacım var.

Geri