hamilemiyim ki acabaaa?

• Konbuyu başlatan kayıtsızım ben
  • Başlangıç tarihi
K

kayıtsızım ben

Forum Okuru
hamilemiyim ki acabaaa?
merhaba arkadaşlar
kafama takılan bir şey var ve sizlerin bana yardımıcı olacağınızı umarak sizinle paylaşmak istedim.

1 senelik evli 23 yaşında bir bayanım normalde doğum kontrol hapı kullanıyorum ama atladığım günler olmuştu o sıralardada ilişki durumumuz oldu. normalde benim ayın 8 inde adet olmam gerekiyordu ben kullandığım doğum kontrol ilacı ile adet oluyorum. ilacımı kullanmama rağmen adetim erken geldi ama normal adetim gibi değil. ilk gün sadece azıcık bir leke olarak geldi ikinci gün ise kırmızı ve kahverengi olarak azıcık geldi ve bu gün leke olarak azıcık geldi. normalde ialç kullanmama rağmen benim adetim ilacımın son günü başlardı o da leke olarak ama daha ilacımın bitmesine iki gün var. acaba ben ilacımı unuttuğum ogünlerde hamile kalmış olabilirmiyim ki? test yapmadımm ya değilse diye umutsuzluk içindeyim. ama ben artık anne olmak istiyorum :( :( lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar.

takip edicem inşallah yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

öncelikle şunu belirtmek isterim anne olmak istiyorsan ve eğer hamileysen korkmana gerek yok hatta sevinmelisin :) hamile olabilrsin çünkü doğum kontrol yöntemlerinin %100 koruyuculuğu yoktur. hepsinin %1 de olsa ihtimal verilmiştir. son adet tarihini biliyorsan muhtemel gebe kalacağın gün son adet tarihinden 14. gündür. Örneğin geçen ay 12 eylülde adet olmaya başladıysan 26 eylül gebe kalman açısından en yüksek ihtimalli gün. o günlerde ilaç kullanmadıysan hamile olabilrsin. ve regl olmadan önce hatta 1 hafta önce senin de belirttiğin gibi kanamaların olması normal. ancak evli bir bayansın hamile kalma olasılığında yüksek. bu yüzden hiç teleşa kapılma ve allah yazdıysa hayırlısı neyse o olsun diyerek bi test yaptır. allah korusun hamileysen alacağın nasit bi ilaç sana iyi gelebileceğini düşünürken bebeğine zarar verirsin unutma..

arkadaşımm adetin geçikmiş ve senn hamilesinn unutlan çünkü bu doğru ben bir doktorumm ii hamileliklerr arkadaş allah kolayllıklar versinn..

Geri