Hamileyim Ama Sigaradan Vazgeçemiyorum Diyen Melekler Buraya..

hatiss

Yeni Üye
Üye
Hamileyim Ama Sigaradan Vazgeçemiyorum Diyen Melekler Buraya..
gebelikte sigara,gebelikte sigara içimi,

Hamilesiniz ama sigaradan da vazgeçemiyorsunuz dimi zararlı olduğunu bildiğiniz halde size bırakamam gibi geliyor.Gebelik döneminde sigara kullanımına kimi doktorlar şiddetle karşı çıkarken kimiside günde 3 taneye kadar izin verebiliyor.

Sigara içme alışkanlığı olan anne adaylarında çeşitli normal dışı durumlar meydana gelmekte ve bu risklerde artış gözlenmektedir.

gebelikte-sigara-1-3945.jpg

O yüzdenki meleklerim bence bu minik yavrularımıza daha karnımızdayken zarar vermeyelim.
sigara içmeye devam eden anne adaylarında şu riskler ortaya çıkabilir dikkat edelim:

1.düşük riski oluşabilir
2.erken doğum tehdidi ve erken doğum riski artar.
3.su kesesinin erken açılması riski artar
4.düşük doğum tartılı bebek doğurma riski artar.
5.gebelikte kanama riski
6.bebeğin anne karnında ölme riski artar
7.solunum problemleri nedeniyle doğumun ikinci evresinde etkili ıkınamama ve buna bağlı vakum ve sezeryanla doğum riski artar.

8.loğusalık döneminde süt miktarında azalma olabilir ve ayrıca sütünüzün besleyici etkiside azalır.

İşte sevgili anne adayları bunları artık öğrendiniz Sigara içmek yada içmemek artık sizin elinizde.

ah ah bende kızıma hamişken içtimdii aslında bırakmıştımm ama bi olaya stres oldum içtim keşke içmeseydimmm
kızım doğduğunda bi kaç gün sonra rahatsızlandı buhar fala verildii sigaradan diye düşünüyorumm

şükür şimdi bıraktım içmiyorumm ne olursa olsun hamişler sigara içmeyinnn:11::sigarayok:

Cemoşş cok geçmiş olsunn..Evet hamişş anneler içmeyin sakın sigara zararlı kötü bi alışkanlık hee gerçi bende kullanıom ama henüz hamile diilim:)Anne olunca içmem bende kıyamam ki bebeğime ben..

Geri