Hamileyim Anneyim Soru Sor

eski dostlar merhaba,ara ara girip formun durumuna bakıyorum ama ne yazık ki bizden sonra formun tadı tuzu kalmamış,en güzel dönem bizim dönemmiş.arada siz de giriyorsunuz heralde,not bırakayım dedim,ben de şu anda tam tamına 38+2 haftalık hamileyim,zaman o kadar çabuk geçiyor ki...hamilelik haberimi sizle paylaştığım günü hatırlıyorum:)özellikle de kader arkadaşım mrs. m ile...allahım kısmet eder bebişim erken davranmazsa pazartesi günü doğumum var,darısı diğer arkadaşların başına,öptm hepinizi...
sanada merhaba canım bencede oyleydı eskı guzeldı kocaman olmuş senın ufaklık allah sana yardımcı olsun sag salım melegını kucagına alırsın inş

Canım benim sen bayadır yoktun niye gelmiyorsun arasıra heberleşsek???bak senin bebiş bile kocaman olmuş.hatırlıyorum sen benden bir kaç gün sonra hamile kalmıştın sanırım.hatta bulantılar başladığında birbirimize ne yiyip içelim diye sorup duruyorduk:)yaa inanamıyorum zaman nasıl bu kadar çabuk geçiyor.bebişini sağlıkla sıhhatle büyütürsün inşallah,öptüm...
selam canım benim netim yoktu yeni bağlattım.ama burdaki sohpetlerimizi özledimmmmm
sorma ne çabuk geçiyor zaman.oldu olucak diye düşünürken kucağımıza alıverdik.arasıra girerim buralara.görüşürüz inş bebeklerimizi büyütürken hep....

Hamiş arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben bugün evde test yaptım çift çizgi çıktı hesaplayıcılara göre de 4+1 görünüyor.Doktor kontrolü için çok mu erken sadece kan testi yaptırıp 1 hafta bekleyeyim mi?Bi de oruç tutmak ilk aylarda nasıl olur acaba olumsuz bişeye neden olur mu bilginiz var mı??
Çok tşkler...

Hamiş arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben bugün evde test yaptım çift çizgi çıktı hesaplayıcılara göre de 4+1 görünüyor.Doktor kontrolü için çok mu erken sadece kan testi yaptırıp 1 hafta bekleyeyim mi?Bi de oruç tutmak ilk aylarda nasıl olur acaba olumsuz bişeye neden olur mu bilginiz var mı??
Çok tşkler...

hayırlı olsun canım.rabbim tamamına erdirsin inş.ben 4 haftalıkken gittiğimde görünmemişti 1 hafta sonra tekrar gitmiştim.ozaman keseyi görmüştük.ama benim drum hep karından bakmıştı.oruç konusunuda bilmiyorum canım ben şimdi tutmuyorum ama 16. haftadayım.daha iyi bile biri yardımcı olacaktır.

eski dostlar merhaba,ara ara girip formun durumuna bakıyorum ama ne yazık ki bizden sonra formun tadı tuzu kalmamış,en güzel dönem bizim dönemmiş.arada siz de giriyorsunuz heralde,not bırakayım dedim,ben de şu anda tam tamına 38+2 haftalık hamileyim,zaman o kadar çabuk geçiyor ki...hamilelik haberimi sizle paylaştığım günü hatırlıyorum:)özellikle de kader arkadaşım mrs. m ile...allahım kısmet eder bebişim erken davranmazsa pazartesi günü doğumum var,darısı diğer arkadaşların başına,öptm hepinizi...
Yaz esintisi canım sanırım şu sıralar anneliğin yeni yeni tadını çıkartıyorsundur.umarım bebişini saglıkla sıhhatle kucagına almışsındır.evet dediğin gibi bizden sonra herkes hamile kaldıkça farklı gailelere düştü teker teker ayrıldı ama şimdi işte yvaş yavaş kendimize gelince toparlanıyoruz galiba.gerçi eskisi gibi olmaz heralde.ama ne güzel olurdu eski günlerde ki gibi:)kendine çok iyi bak,arasıra gir haberdar et olanlardan:telephone:

slm kızlar nasılsınız doğum yapanları tebrık edıyorum allah uzun omur versın oğlusum 5 ayına gırdı sorunlar bıttı allaha sukur bız yavas yavas ek gıdalara basladık artık guluyo bagrıyo oyuncakla oynuyo kocaman oldu yanı dogum yapacaklara allah yardımcı olsun k.ı.b
canım bebişi büyüttün sen ne güzel ek gıdalarada başlamışsın.ohh sorunlarda bitti:)canım arasıra degişik mama tarifleri filan verelim birbirimize olmaz mı?gerçi bu topic onun için uygun degil ama yeni bir konulu topic açmak lazım.kendine ve bebişlerine çok iyi bak...

Son düzenleme:
selam canım benim netim yoktu yeni bağlattım.ama burdaki sohpetlerimizi özledimmmmm
sorma ne çabuk geçiyor zaman.oldu olucak diye düşünürken kucağımıza alıverdik.arasıra girerim buralara.görüşürüz inş bebeklerimizi büyütürken hep....
canım benim evet gir muhakkak artık hepimiz anneyiz minicik bebişlerimiz fakat onlarla ilgili dağ gibi sorunlarımız var bu sorunları paylaşalım eski günlerdeki gibi:)

Çok tşkler...
Canım doktor kontrolü için 1 hafta daha bekle çünkü daha kese görünmez zaten kalp atışı için 5. haftadan sonra 10 gün sonra gidilmesi gerekiyor.ama için rahat etsin istiyorsan bir kan testi yaptırıp bekle.ben öyle yapmıştım.oruç konusuna gelince geçen sene bende ramazan ayında ögrenmiştim.bilmeden ama tahmin ederek 1 gün yani ramazanın ilk günü tutmuştum bebişimle.ama hamilelik kesinleşince tutmadım.çünkü bebişin rahat yerleşip temeli saglam bir büyüme gerçekleştirebilmesi için senin vücudunu dinç tutman gerekiyor .özellikle ilk 3 ay riskli dönem düşükler için.senin günde 3 lt. su içmen gerekiyor ki bebişin amniyon sıvısı senin içtiğin suya bağlı.bu benin kendi görüşüm ve uyguladığım bir durum.tabiki sen daha iyisini bilirsin.sağlıklı bir hamilelik dilerim...

S.a kızlar epeydir giremiyordum nete.benimde oğluşum dünyaya geldi 3 aylık oldu bile.mrs m sana çok sevindim çok dua ediyordum sanada.allah sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasib etsin. Yoncax seninle aynıyız galiba hemen hemen yavrunu kucağına sağlıklı aldığına sevindim.bende 6. Ayını sabırzılıkla bekliyorum çok daha başka olcak diyor herkes.allah isteyen herkese bu duyguyu tattırsın inşşşş.

a.s canımmmm seni çok iyi hatırlıyorum, allah razı olsun duaların için ve çok şükür rabbim kabul eyledi. şu an 23. haftadayız allah nasip ederse kızım olacak. amin canım çok sağol.
ay maşallahhhhh sen oğluşunu büyütmüşsün bile, allah analı-babalı büyütsün ve uzun ömürler versin inşallah. diğer bölümde oluyoruz genellikle gelirseniz bekleriz"mercimek sevdalıları"...

canımmmmmmm muhtemelen doğum yapmışsındırrrrr inanamıyorum gerçekten. zaman çabuk geçiyor doğru valla. evet canım biz de yarı yolu geçtik 23. haftadayız.
canım inşallah doğumun çok güzel geçmiştir ve miniğin sağlıkla kucağına gelmiştir. allah analı-babalı büyütsün ve uzun ömürler versin inşallah. "mercimek sevdalıları" bölümünde oluyoruz uğrarsan beklerim. bu arada kendine gelince mutlaka neler yaşadığını anlat canım. sevgilerrrr....

Geri