Hamileyim Anneyim Soru Sor

kızlar dogum yapan meydandan kayboluo dı mı?ama bebeklerın bakımı zor oluo bı o kadar da zevklı allah dogumu yakın arkadasara yardım etsın sag saglım kucaklarına almayı nasıp etsın allahım bu arada kurban bayramınız mubarek olsun

ewet delikızcım bebişlerden sıra gelmiyor pcye geçmeye =)
eveeeeeeeeeeet birazda bebişimden bahsedeyim : minik kumsal 2. ayında veee yavaş yavaş uyku sorunumuz düzeldi.. artık rutin bir şekilde uyku ve uyanıklık dönemimiz var..
ilk 1,5 ay kolik sancılarımız vardı,benim için zor ve zahmetli bir dönemdi... ama çok şükür geçti
emzirmeyi 1,5 aylıkken kesmek zorunda kaldım çünkü kumsalda laktoz intoleransı (laktoz alerjisi) meydana geldi. şimdi laktozsuz mama kullanıyorum.. Ve 1 hafta oldu ek gıdalara geçtik...
kilomuz 5.800 boyumuz 62 cm.. mucx hepinize

kızılım benım kızımda ıkı ay emdı daha sonrada gogsumun ucu olmadıgı ıcın bıraktı sımdı mama kullanıorum ve benım kız senınkınden zayıf ya bı sorun olurmuykı ılerde ona ecrın bes bucuk kılo gecen gun hastaneye gıttık kalbınde delık varmıs 3 ay sonra tekrar gelın dedıler yanı anlıycan bende bebısle ugrasmaktan bı seye fırsat bulamıorum.bu arada ek gıdaya gecmenı doktor mu soyledı bız bu ayın 22sınde kızımın 4. ayı dolcak baslamayı dusunuoduk doktor kesınlıkle ılk 6 ay anne sutu mama dedı.sen neler vermeye basladın bana bıraz bılgı verebılırsen sevınırım sımdıden saol canım allah emanet olun

oooooo : )) hoşgeldiniz ...

ne mutlu size ,,2 ay bitti ,,4 ay oldu :D

hiç soruomusunuz bu özge naptı :D
gün sayıyorum ben de sezeryan olck...suyum azaldığı için heran tetikteyiz,,doktorum 23 üne gün verdi ama 1 hafta erken alcz böle giderse dio...bende de haberler böle :D

allh hepimize güç versin ....

arakadaşlar ya bişi sorcam böle bi konu var mı bilmiyorum ama H1N1 aşısı yaptırdınız mı?? veya yaptırcak mısınız?? bu konuda ne yapmayı düşünüyosunuz? ben 5 buçuk aylık hamileyim ama
aşı olmicam sizin fikirlerinizi merak ediyorum..

arakadaşlar ya bişi sorcam böle bi konu var mı bilmiyorum ama H1N1 aşısı yaptırdınız mı?? veya yaptırcak mısınız?? bu konuda ne yapmayı düşünüyosunuz? ben 5 buçuk aylık hamileyim ama
aşı olmicam sizin fikirlerinizi merak ediyorum..
canım bende 5 aylık hamileyim,başlarda bende olmam diye düşünüyordum ama araştırdım,güvenirliğine kanaat getirdim.üstelik çok pimpirik biri olmama rağmen karar verdim ve oldum iyikide oldum.çünkü hiç belli olmaz hayatın ne getireceği o gribe yakalanıp daha kötü olursam bu sefer o aşıyı olmadım diye vicdan azabı duyup daha çok üzülebilirdim.kandimi ve bebeğimi riske atamazdım.bence olmamak ,olmaktan daha tehlikeli,üstelik bize yapılan aşı civasız olduğu için bence hiç korkma hemen ol derim,sağlıklı sıhhatli hamilelikler dilerim...

delikızcım evet dr.um söyledi ek gıdaya gececeksin diye..
ilk hfta kahvaltı ile başladım.. kayısı kıvamında yumurta bebe bisküvisi çok az devam maması...
ikinci hafta meyve püreleri..
üçüncü hafta yoğurtlar
dördüncü hafta sebze püreleri...zayıflık konusuna gelince benim kızı görenler aaaaaaaaaaa nekadar zayıf dio :( halbüki normal sınırında dr.uma göreeee.... ama gel gelelim biz toplmca şişman bebek hastasıyız......sağlığı yerinde ise hiç bir sorun olmaz bence......

Geri