1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.283
    Ödül Puanları:
    113

Hamileyim sürekli yorgunum ne yapabilirim?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

gebelikte yorgunluğa ne iyi gelir,gebelikte yorgunluk için ne yapmalı,gebelikte yorgunluk neden olur,gebelikte yorgunluk hakkında bilgiler
    < Konu Resmi..>

Gebelikte yorgunluk , kansızlığa bağlı alabileceği gibi genellikle hiç bir neden bulunmaz.Gebelik döneminde çoğu anne adayının ortak şikayetidir.
    Bu konuda öncelikle şikayetinizi doktorunuza bildirerek kansızlık veya başka bir nedeni varsa buna yönelik demir hapları gibi tedaviler verilecektir.
    Gebelik döneminde çalışan anne adayları veya ev işi yapan kadınlar hamilelik öncesine nazaran çok çabuk yorulabilirler.
    Gebelikte Yorgunluk konusunda yapılabilecekler
    Demir ve protein açısından zengin besinler tüketin:Yorgunluk demir eksikliği anemisinin belirtisi olabilir.Beslenme düzeninizi değiştirmek fayda sağlayacaktır.Kırmızı et , tavuk , balık , yeşil yapraklı sebzeler, tam tahıllı gevrek ve hamur işleri , fasulye , kuruyemiş tercih edin.Yorgunlukla savaşan besinler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.
    Kısa ve sık molalar verin:Gebelik döneminde çalışıyorsanız veya ev işi yapıyorsanız fırsat buldukça dinlenmeye zaman ayırın.
    Düzenli olarak egzersiz yapın:Düzenli olarak fiziksel aktivite yapmak enerji düzeyinizi arttıracaktır.Her gün yarım saat yürümek gibi ölçülü egzersizler yapmak, kendinizi daha enerjik hissetmenize yardımcı olur.
    Yardım isteyin:Yapmanız gereken ev işlerinde eşinizden ve aile bireylerinizden yardım isteyin.Hamilelik ve varsa diğer çocuk bakımları ve ev işleri sizin için çok ağır gelebilir.
    Erken Yatın:Geceleyin 7 ila 9 saat uyumayı hedefleyin.Gebeliğinizin son dönemlerinde sol tarafınıza yatmak bebeğe giden kan akışını arttırır ve şişmeleri önler.Bacaklarınızın arasına ve belinizin altına yastık koymak sizi daha da rahat ettirir.Bunun yanında fırsat bulursanız öğleden sonra yapacağınız bir şekerleme sizi çok rahatlatabilir.

Hamileyim sürekli yorgunum ne yapabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ben kocamla korunmadan iliskia girdim hamila kalmak istemiyorum ne yapmlym ,ben hap kulanyordum.
  2. üç aylık oğlum sürekli parmaklarını emiyor ne yapabilirim

üç aylık oğlum sürekli parmaklarını emiyor ne yapabilirim

selamlar benim uc aylik oglusum var ileri derecede parmaklarini emiyor emzide kabul etmiyor sizce napsam
  3. Hamileyim midem bulanıyor ne yapabilirim?

Hamileyim midem bulanıyor ne yapabilirim?

hamilelikte mide bulantısı,gebelikte mide bulantısı,hamilelikte bulantıya ne iyi gelir ,gebelikte bulantıya ne iyi gelir,hamilelikte mide bulantısı hakkında bilgiler Yanlız değilsiniz. Hamileliğin ilk haftalarında tüm anne adaylarının yaklaşık % 75 - % 80'ininde mide bulantısı görülür. hamilelik döneminde hormonların yükselmesi, kokulara karşı hassasiyetin artması, midenin daha fazla asit...
  4. Hamileyim sürekli burnum kanıyor ne yapmalıyım?

Hamileyim sürekli burnum kanıyor ne yapmalıyım?

hamilelikte burun kanaması nedenleri,hamileilkte burun kanaması neden olur,hamilelikte burnu kanayanlar,hamilelikte burun kanaması tedavisi hakkında bilgiler Burunda dolgunluk , sık sık burun kanaması ile birlikte olmak üzere gebelikte en genel şikayetlerden biridir. GEBELİKTE NEDEN BURUN KANAR Gebelik sırasında artan ostrojen ve progestron hormonlarının burnun iç dokusunda kan akımını...
  5. Hamileyim sürekli yorgunum nedeni nedir?

Hamileyim sürekli yorgunum nedeni nedir?

Tüm hamile anne adaylarının gebeliğinin ilk 4 ayı yorgunluk , halsizlik ve bitkinlik gibi yakınmalarla geçmektedir.Bunun sebebi vücudun hamileliğin getirdiği psikolojik ve duygusal etkilere uyum sağlamaya çalışmasıdır. Aynı zamanda bünyenin plesentanın oluşum çabasında bulunması , gebelikte yorgunluğun sebeplerinden dir.Gebelikte yorgunluk,gebelikte yorgunluk sebepleri,gebelikte yorgunluk...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş