Hamileyim ve saçlarımı boyadım bebeğime zararı dokunur mu?

• Konbuyu başlatan seldaacr06
  • Başlangıç tarihi
S

seldaacr06

Forum Okuru
Hamileyim ve saçlarımı boyadım bebeğime zararı dokunur mu?

Hamilelikte saç boyama melek kadınlar kulubü hamilelikte saç boyayanlar forum'da.​

Kızlar merhabalar ben 16 haftalık gebeyim ama ben saç boyamanın zararlı olduğunu bilmeden saçlarımı boyadım evde bir sakıncası olur mu çok korkuyorum yaa yardımcı olabilir misiniz? Hamilelikte saç boyayanlar var mı acaba? Hamilelikte saç boyama zararlı mı gerçekten ben boyadım ne olacak şimdi bebeğime bir sakıncası olur mu?

Merhaba
Hamilelikte saç boyatmak zararlı tabii. İçerisinde kimyasallar bulunduğu için bebeğe son derece zararı dokunabilir. Siz keşke sorsaydınız doktorunuza filan saç boyatmak zararlı mı diye. 16 haftalık gebe olduğunuzu söylüyorsunuz 3 ayınızı geçmiş bulunuyorsunuz. Aslında hamilelik boyunca zararlıdır denir saç boyatmak ama ilk 3 ay içerisinde yapmak daha zararlıdır. Kimyasal boyaların zararları ortada ama bitkisel kına gibi boyalar daha zararsızdır. Bazı doktorlar da ilk 3 ay sonrası saç boyatmak zararlı değil derler. İlk 3 ayınız geçtiği için gönlünüz ferah olsun. Ama ben şahsen saç boyalarında kimyasal bulunduğu için o kokuya maruz kalmamak gerektiğini düşünerek boyatılmaması taraftarıyım ben.

Şimdi size daha kapsamlı bir bilgi bulunan link bırakıyorum aşağıya. Bundan sonraki saç boyatma konusunda aklınızda bulunan soru işaretlerini kendiniz giderebilirsiniz. ''Hamilelikte ve emzirirken saç boyatmak sakıncalı mıdır''

Geri