Hamileyken ilişkiye girilir mi nasıl ilişki tavsiye ediyorsunuz

Hamileyken ilişkiye girilir mi nasıl ilişki tavsiye ediyorsunuz
Hamileyken ilişkiye girilir mi zararlı mı hamileyken ilişkiye giren kadınlar ne yapmalı nelere dikkat etmeliler ?

Merhaba

2 aylık hamileyim daha önce bir düşük yaptım bu konu da endişelerim oluştu hamile iken cinsel ilişkiye girilir mi bu konu da çok fazla bilgim yok doğrusu hamile iken cinsel ilişkiye girmek bebeğe zarar verir mi bu konuda detaylı bilgi verirseniz memnun olurum kimisi zararlı diyor kimisi zararlı değil diyo neye göre nasıl doğrusu bu kadar yanlı bilgiyle dolu bir internet ortamı var sizi takip ediyor çok doğru ve sağlıklı bilgiler veriyorsunuz hamile iken cinsel ilişkiye girmenin bir sakıncası var mı
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Halk arasında hamilelik döneminde cinsel ilişkiye girmenin ciddi zararlarından bahsedilir Hatta doğacak çocuğun sakat doğabileceği söylenir. Oysa bilimsel hiçbir yanı yoktur .Bütün uzmanlar bu konuda hamileliğin son 4 haftasına kadar cinsel ilişkiye girilebileceğini söylemektedir.

Ancak kadında daha önce bir düşük söz konusu olmuşsa mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır.

Eşlerden herhangi birinde bir rahatsızlık yoksa herhangi bir enfeksiyon yoksa son 4 haftasına kadar cinsel ilişkiye girilebilir. Kadın da hamileliğin ilk başlangıcın da cinsel isteksizlik olabilir daha sonra hamilelik boyunca bu geçecektir ama aynı şekilde hamileliğin sonuna doğru da cinsel isteksizliği olabilir.

Doğumdan sonra da cinsel isteksizlik olması söz konusudur. Özellikle emziren anneler de sıklıkla yaşanılan bir durumdur . Emzirme dönemi bittiği zaman cinsel isteksizlikte geçecektir Çünkü anne süt yapabilmek için prolaktin hormonu salgılar . Prolaktin hormonunda östrojen hormonunu baskılar. Bu yüzden emzirme döneminde de cinsel isteksizlik görülebilir.

Hamilelik boyunca son 4 haftaya kadar cinsel ilişkiye girmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Daha önce bir düşük yaptığını yazmışsın bu konuyu mutlaka doktoruna danışmanı da tavsiye ederim eğer herhangi bir rahatsızlığın ya da düşük yapma riski yoksa hamileliğin son 4 haftasına kadar cinsel ilişkiye girilebilir.
 
Thread starter Similar threads Forum Replies Date
S 9 aylık hamileyken ilişkiye girilir mi Gebelik Mekanı 1
S Hamileyken bebekte böbrek büyümesi Hamilemiyim 1
F Hamileyken adet olanlar var mı Cinsellik Mekanı 14
A Hamileyken yumurtlama olur mu Hamilemiyim 1
Üst