gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Hamileyken Yolculuk...

  Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  hamileyken , yolculuk yapılmalı mı, dikkat edilmesi gerekenler, alınacak önlemler, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Dünyanın en duygularından biri olan annelik heyecanı ,hamileliğin ilk günlerinden itibaren başlar.Kendinize dolayısıyla bebeğinize de çok dikkat etmeniz gereklidir.Onun bulunduğu ortam onu her türlü tehlikeden koruyacak bir yapıya sahiptir ama sizin de almanız gereken bazı tedbirler mutlaka vardır.Bunlardan biri de hamileyken yolculuk yapma durumudur.

  Gebelik dönemi tamamen kısıtlanması gereken bir dönem değildir, fakat burada da bazı konulara dikkat etmek gerekir.

  [​IMG]

  Yolculukta en önemli sakınılması gereken durum sarsıntıdır. sarsıntılı olmaması gerekir. İster günlük şehir içi , ister şehirler arası araba mudaka emniyet . uzun çıkmadan önce, bir doktor muayenesinde vardır. Uzun uzun süre hareketsizlik, dolaşımı yavaşlatır. ağrısı ve bacaklarda kramplar oluşur. Bu nedenle yaklaşık 2 saatte bir mola verip gebenin 10-15 dk yürüyüş yapması gerekir.

  Uçakla , gebenin bir sorunu yoksa 32. haftaya kadar izin verilebilir, fakat 32. haftadan sonra sorun olmasa bile uçakla değildir.
  Riskli gebeler, ilk gebeliğinde erken doğum hikayesi olanlar ve gebeliğin son aylarına yaklaşan gebeler, doktorlarına danışmadan kesinlikle yapmamalıdırlar.

  36.haftadan itibaren adayı uzun çıkmamalıdır.Bunun nedeni bu uzun esnasında aniden doğum sancılarının başlaması ve acil bir durum oluşması durumunda yakında ulaşılacak bir kuruluşu bulunmaması riskidir.Her adayı yolculuğa çıkarken bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

  Ayrıca kanama,suyun gelmiş olması,düşük tehdidi,erken doğum tehdidi gibi durumlar yolculuğa çıkmanın kesinlikle sakıncalı olduğu durumlardır.Yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız, öncesinde doktorunuza görünmeniz .
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Mayıs 2011
  pamukşekeri ve PaSikA bunu beğendi.
Hamileyken Yolculuk... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yolculuk

  Yolculuk

  Yol hazırlığı yapmak hayırlı bir işe, Yola çıkmak zenginliğe yahut insanların ahlak ve tıynetlerini ortaya çıkarmaya, arza ölçmeye, Uzak yola çıkmak bir halden başka bir hale geçmeye, Yolculuktan dönmek işin bitmesine, maksadın hasıl olmasına, Hastanın uuzak yola çıkması yahut tanımadığı bir eve gitmesi ölmesine delalet eder.Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir. Deniz...
 2. Gebelikte yolculuk

  Gebelikte yolculuk

  henüz 5 haftalık hamileyim..doktora bile gitmedim,birkaç gün sonra gideceğiz inşaallah...uçakla yolculuk yapmam gerekiyor.ancak daha önce gebelik zehirlenmesi ve 2.5 yıl sonra da kimyasal gebelik geçirdim..uçakla seyahat etmemin bir sakıncası olur mu?tecrübeliler yardımcı olur musunz?
 3. 4 haftalık hamileyim ama 2 gün sonra yolculuk yapmak istiyorum

  4 haftalık hamileyim ama 2 gün sonra yolculuk yapmak istiyorum

  mrb arkadaslar burayı yakından takip ediyorum ve hrkesin yorum yapıp yardımlasmasını cok begeniyorum.o yüzden cevremden cok buran daha bilgili ve daha yardımcı olacak insanları bulacagımı düşündüm umarım yardımcı olursunuz.sorum su 4 haftalık hamileyim ama 2 gün sonra yolculuk yapmak istiyorum yaklasık 4 saat sürecek sizler yapmısmıydınız nelerte dikkat etmeliyim yapmamalı mıyım ?tesekkür edrim
 4. Yolculuk duası

  Yolculuk duası

  yolculuk duası, yolcu duası, yolculuk duası nedir, nasıl okunur, yolcu duası hakkında bilgiler sevgili melekler evimizden çıkarken yola çıktğımız anda okunması gereken bir duayı sizlerle paylaşıyorum Yolculuk duası Her yola çıkışta 21 kez okumanız tavsiye edilir: “Bismillah, rabbiyallah, hasbiyallah, tevekkeltü alallah, ve ı’tesamtu billah, ve fevvedtu emriy ilallah, mâşaallah, la...

Sayfayı Paylaş