hamiş ve hamiş adayları lütfen dikkat

canim benim ben de umarim yardimci olabilirim sana

Canim oncelikle 2010 ocak ayinda biraktik biz korunmayi o zamana kadar adet duzenim benim hep ayin basinda 1 inden 1 ine oluyordum. hic sasmiyordu. ilerleyen surecte nisan ayinda ben siki bir diyete ve spora basladim. Hamile kalmadan once zayiflamak istiyordum fazla kilom oldugundan da degildi aslinda ama oyle iste. bilmiyorum bundan bilmiyorum stresten adet duzenim ortalama 4 er gun gecikmeye basladi. ama bence ikisinin de etkisi vardi.

Bu arada mayis-haziran ayi gibiydi sanirim sogan kurunu yaptim.

Ben bu surecte her adet gecikmelerimde cok umitlenip hep test yapiyordum. Bu arada adet sancilarim cok kotu oluyor benim. kesin agri kesiciler ve sicak su torbalari ile geciriyorum.
Hamilelik surecime gelince ekim 26 da turkiyeye tatile geldim ondan sonra dra gittim kontrollerimiz de bende problem yoktu. bir devlette birde ozelde gozuktuk bu arada. devlet hastenesine gore ikimizde de yoktu problem ama daha sonra birde ozelde gorunelimdedik onda yine bende hersey normal cikti amaesimin sper sayisi 3,5 milyon cikmisti. asilama bile olmaz direk tup bebek dedi bize dr. tup bebek icin de zamanimiz yoktu kasim 20 de hasta olmustum bir sonraki hastaligim da hemen hemen aralik 20-22 si diye dusunuyordum ve bizim turkiyeden geri donusumuzde 22 aralikti.uzatamazdik cunku esimin izni o kadardi.cok uzuldum cok agladim kimselere soyleyemedim esim ben ve kayinpederim biliyordu sadece o da kimseye soylemeyin demisti. icime attim. tr tatilimi ilk ogrendigimde burnumdan getirdim sonra yeter dedim sayili gunum var tatilimin keyfini cikarmam lazim dedim.
sonra dua ettim Rabbime tek sansim bir an once turkiyeye temelli donmek elimden baska bisey gelmiyordu. Esimle olan iliskilerim artik bebege odakli olmuyordu cunku dr butun umidimi kirmisti. Ne ole yastik koymalari ne ayak dikmeler hicbisey yapmadim artik. stresten uzak bebek dusunmeden ilskilerim oluyordu. Iste o zaman gelmis bebegim.

Aralik 20 gibi mide bulantilarim oluyordu dedim adet gunum bugunlerde gelmek uzere o yuzden cunku adet olmadan oncede mide bulantilarim oluyordu hic gebelige yormuyorum zaten yeteri kadar dr umidimi kirmisti. bu arada tatli gozum gormesin agzima alamiyordum surekli limon yedim hem mideme iyi de geliyordu. ama hic adet sanci cekmedim o donemde agrim olmadi. sadece hafif sag kasigimda batmalarim oluyordu. o da her zaman degil.

22 aralikta turkiyeden ayrildik uzun yolculugum basladi o agir valizleri yeri geldi kaldirdim. bu arada hala hastalanmadim ama dogru duzgun bi belirti hatirlamiyorum gerci kendimi de dinlemiyordum artik telasim coktu. geldim 2 gun sonra evimi tasidim yerlesmeler felan derken ayin 26 si oldu ben iste o zaman dedim neden hastalanmadim ben diye. ilk olraak evde testim yoktu atesimi olctum hergun. olmasi gerekenden yuksek cikiyordu. daha once ates olcme yontemini denemistim cunku. bu arada akintim artmisti ve goguslerim cok sismis durumdaydi. sabahlari resmen agrisindan duramiyordum uyandigimda.

halen de adetim olmayinca esimden gizli test alip yapmam lazim dedim sonra test aldim ve yaptim pozitifti. inanamiyordum elim ayagim titriyordu esimi cagirdim gosterdim o da bende agladik. bi daha yap dedi ogun 3 tane yaptim sonra gidip yine test aldik ben toplamda 8 test yaptim hepsi pozitifti. en son kasim 20 de hastalandim ben iste.

Burda sistem cok farkli hemen dr a gidemiyorsun islemleri cok farkli. clinic'e gittik orda da idrar testini yaptilar ve orda da pozitif cikti. kan testi hic yapilmadi

bizim de hikayemiz boyle iste.umarimyardimci olabilmisimdir
inana çok etkilendim duygulandım ve çok mutlu oldum hayırlı olsun inşallah.

Allah razi olsun geliyobebis, Kimselere aratmasin Rabbim bu bekleyisleri cok iyi biliyorum

canim sen de hamissin seninde bebegini kucagina almayi nasip etsin rabbim siz ne kadarliksiniz

Geri