1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hangi Bakan Kimleri Okuyor

  Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  AKP hükümetinin tam bir kitap kurdu olduğu ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan, zamanı olmadığı için sadece özetleri okuyabildiğini söylerken, kabinedeki bakanlar Cibran'dan, Gorbaçov'a kadar geniş bir yelpaze içinde tercihlerde bulunuyor.


  İşte bakanlar ve favori yazarları...

  Başbakan Tayyip Erdoğan, kitap okumaya zamanı olmadığı için ancak 'özet' okuduğunu söylüyor. Başbakan'ın okuması için kitapların özetlerini danışmanları hazırlıyor. Erdoğan, bu özetleri okuyarak kitap hakkında en azından genel bilgi sahibi olabiliyor. Başbakan, genellikle tarih, siyaset ve güncel kitapları tercih ediyor.

  Şener Tagore seviyor

  Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, birden fazla kitabı aynı anda okuyor. Şener'in listesi ilginç yazarlarla dolu. Bakan Şener, şu günlerde Hintli şair ve düşünür Rabindranath Tagore, Alman filozofu Friedrich Nietzche ve Bill Bryson'un 'Her şeyin kısa tarihi' isimli kitaplarını elinden düşürmüyor. Nobel ödüllü Tagore'u eski Başbakan Bülent Ecevit'in de çok sevdiği biliniyor. Hint edebiyatına olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Ecevit, Tagore'dan 'Gitanjali' adlı şiiri çevirmişti. Ecevit, 2002 yılında Hindistan'a yaptığı ziyarette Tagore'un yaşadığı evi ziyaret etmişti.

  Dinlemek için şiir

  Abdüllatif Şener ve Nimet Çubukçu gibi Tarım Bakanı Mehdi Eker de birden fazla kitap okuyor. Bir yandan Sadık Yalsızuçanlar'ın 'Gezgin'ini okuyan Eker'in son gözdesi de, Turgut Özakman'ın 'Şu Çılgın Türkler'i. Tarım Bakanı 'Zihnini dinlendirmek için' de Sezai Karakoç'tan şiirler okuyor.

  Cibran ve Blair

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in başucunda da Lübnanlı düşünür Halil Cibran'ın 'Denemeler'i bulunuyor. İngiltere Başbakanı Tony Blair'in 'Gülümsemesini Yitiren Adam' isimli kitabının İngilizcesini okuyan Çelik'in başucunda ayrıca, Nurla Genç'in şiirleriyle Toktamış Ateş'in 'Siyasi Tarih' kitapları bulunuyor.

  GORBAÇOV'u yeni bitirmiş

  Başucunda birden fazla kitabın bulunduranlardan biri de Devlet Bakanı Nimet Çubukçu. Eski SSCB lideri Michail Gorbaçov'un 'Yerküre Manifestom' adlı kitabını yeni bitiren Çubukçu, Robin S. Sharma'nın 'Ferrarisini Satan Bilge', Sokrates'in Savunma'sı ve Alev Alatlı'nın 'Gogol'un İzinde' kitabıyla başlayan dört ciltlik serinin ikinci kitabı olan 'Dünya Nöbeti'ni okuyor.

  Vergi kitabı bile...

  Kabineye girmeden önce de AK Parti'nin 'en çok okuyan' isimleri arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 'Ne bulursa' okuyor. Öyle ki vergi kitabı bile Koç'un okuma azminden kurtulamıyor. Bakan Koç'un favorisi ise romanlar. En son Hakan Erdem'in 'Kitab-ı Duvduvani' adlı romanını okuyor.

  Şahin 'ÇİLE' okuyor

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Necip Fazıl Kısakürek'in adını 'Çile' adlı şiirinden alan bütün eserlerinin toplandığı 'Çile' adlı kitabı okuyor.

  AYDIN'ın tercihi felsefe

  Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın tercihi, felsefe kitapları. İlahiyat felsefesi üzerine uzman olan Prof. Dr. Aydın, bu alanda çıkmış yabancı ve yerli yayınların büyük bölümünü takip ediyor.

  Yolculukta fırsat buluyor

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, şu sıralarda Amin Maalouf'un kitaplarını okuyor. Yıldırım, daha çok uçak seyahatlerinde kitap okumaya fırsat bulduğunu söylüyor


   
Hangi Bakan Kimleri Okuyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. nasıl okuyoruz

  nasıl okuyoruz

  Bir ignliiz üvnseritsinede ypalaın arşaıtramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. Öenlmi oaln brincii ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyış. Ardakai hfraliren srısaı krıaışk oslada ouknyuorumş. Çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil bri btüün oalark oykuorumuşz. Bakın nasıl da düzgün okudunuz, ilginç değil mi? alıntıdır
 2. Bakan

  Bakan

  Kabine üyelerinden birini güleryüzlü görmek sevinç ve müjdeye, asık çehreli görmek gam ve kedere delalet eder.Rüyada bir bakan görmek hayatınızda birtakım olumsuz değişikliklerin ve aksiliklerin gerçekleşeceği anlamına gelir.Rüyasında bakan, başbakan gibi devlet adamlarını görmek, kişilerin sıkıntılarına çare bulunacağına işaret eder.Rüyada bir bakanla konustugunu görmek, amaciniza kolaylikla...
 3. Hangi ünlü kiminle beraber...

  Hangi ünlü kiminle beraber...

  kim kiminle beraber kim kimle beraber kiminle 2010 hangi ünlü sevgili sevgili Meleklerim sizde hangi ünlü kiminle beraber diye Merak ediyormusunuz :) Gerci kimin eli kimin cebinde belli degil ama :hhh: Cevabiniz evet ise :D Sizi cok aydinlatacagima eminim :D:D Burda dogrular saptirilmadan, en kisa yoldan anlatilmis kim kiminle birlikte oldugu :D:D:D Iyi cözmeler, pardon bakmalar hahaha ....
 4. Peygamber Efendimiz Namazda Hangi Sureleri Okuyordu?

  Peygamber Efendimiz Namazda Hangi Sureleri Okuyordu?

  namazda okunan sureler namazda hangi sureler okunur namaz sureleri Biz müslümanlar için farz kılınan namaz da okunması gereken bazı süreler vardır. Peyfamber efendimiz(s.a.v) in namaz kılarken okuduğu sureleri merak edenler için gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Belli namazlara ait belli sureler yoktur aslında. Sadece Efendimizin bazı namazlarda daha fazla okuduğu sureler vardır....
 5. Fatih Dizisinde Kim Hangi Rolde?

  Fatih Dizisinde Kim Hangi Rolde?

  fatih dizisnde kim kim, fatih dizisi oyuncuları, fatih dizisi Sevgili melekler, yılın en büyük yapımı olmaya aday Fatih dizisi Kanal D ekranlarında olacak. Eylül ayında başlayacak olan dizide kim hangi rol hayat verecek buyrun birlikte öğrenelim... Oyuncular : Mehmet Akif Alakurt (Fatih), Seda Akman (Gülbahar Hatun), Gamze Özçelik (Çiçek Hatun), Müjde Uzman (Dilyar), Birkan...

Sayfayı Paylaş