1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Hangi Burç Hangi Hastalığı Daha Yatkın

  Konu, 'Burçlar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  kova hastaligi kova hastalığı burçlar, yorumları, hastalıkları, özellikleri nelerdir diye merak edenler hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>
  Burçlarla sağlığın birbiriyle bağlantılı olduğu ortaya çıkmış arkadaşlar...Bakalım hangi burcun insanı hangi hastalığa daha yatkın...


  Astrolojinin sadece kişilerin temel karakteristik özelliklerini yansıtmadığını, burçlar, gezegenler ve evlerin belli organları da temsil ettiğini belirten astrologlar, astroloji ile sağlık arasında yakın ilişki olduğunu savunuyor.

  Astrologlara göre; gezegenlerin düştüğü evler, burçlar ve aralarında oluşan açılar, kişinin ne tür hastalıklara eğilimli olduğu konusunda ipucu veriyor. Hastalıkların altında yatan nedenler arasında, kişi henüz anne karnında iken güneş ve ayın etkileri de yer alıyor.

  Hastalık konusunda en evhamlı burçlar Yengeç ve Balık, en canı tatlı Terazi, en çabuk iyileşen Akrep ve en dayanaklı ise Oğlak burcu. Burçların, sağlıkla ilgileri şöyle:

  "KOÇ BURCU: Özellikle baş bölgesi hassas olan Koç burcunun en sık yakındığı hastalıklar, baş ağrısı, ateş yükselmesi, migren, beyin iltihabı, adale hastalıkları, yüksek tansiyon. Aceleci, ani ve atak oluş yüzünden kazalara açık olan Koç burcu, Terazi burcundan gelen zıt etkilerle böbrek ve bel bölgesinde hassasiyet yaşayabiliyor.

  BOĞA BURCU:Boğa burcunun en hassas bölgesi boyun ve ense. Troid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler ve kulaklarla ilgili sağlık sorunları da Boğa burcunu etkisini alıyor. Akrep burcundan gelen zıt etki ile cinsel organlar, salgı bezleri, boşaltım sistemi de hassas olabiliyor. Erkeklerde prostat, kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir.

  İKİZLER BURCU: Bu burcun insanın sinir sistemleri pek güçlü değil. Ayrıca omuzlar, kollar ve eller hassas. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsızlıklar görülebiliyor. İkizler burcunda, Yay burcundan gelen zıt etki ile kalça ve bacakla ilgili siyatik ağrıları, romatizma, karaciğer hassasiyeti, alerjiler ortaya çıkabiliyor.

  YENGEÇ BURCU: Yengeç burcunun en hassas bölgesi göğüs kafesi, memeler ve mide. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihapları, hazımsızlık sorunları, bu burcun en sık yakındığı şikayetleri oluşturuyor.Oğlak burcundan gelen zıt etki ile iskelet sistemi, dizler ve deri hassasiyeti olabiliyor. Acı ve ağrıya dayanıksız Yengeç burcu, endişe ve evham yüzünden küçük bir konuyu büyütüp, 'bakımı zor hasta' haline gelebiliyor.

  ASLAN BURCU: Kalp ve sırt bölgeleri hassas olan Aslan burcu, kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı gibi hastalıklara daha yatkın. Aslan burcu; sırt, adale ağrıları, omurga ve bel kemiği rahatsızlıklarına eğilimli.

  BAŞAK BURCU: Bu burç insanda sindirim ve merkezi sinir sistemi hassas olduğu için psikomatik hastalıklar görülebiliyor. Bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabı ve hazımsızlık yaşayabilen Başak'ların Balık burcundan aldıkları zıt etkiler sonucu en hassas bölgelerinden biri de ayakları.

  TERAZİ BURCU: Böbrekler ve bel bölgesi hassas olan Terazi burcunda, adale, kemik ve sinir uçları ağrıları en sık görülen rahatsızlıklar. Siyatik ve bel fıtığına da yatkın olan Terazi burcu insanının nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri az. Zıt burç olan Koç'tan gelen sert etkilerle baş bölgesi ve gözlerde hassasiyet yaşanabiliyor. Canları çok tatlı olan Teraziler, hastalandıklarında aşırı ilgi ve sevgi görmeyi bekliyor.

  AKREP BURCU: Üreme ve genital organları en hassas bölgeleri. Erkekte prostat, kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları görülebiliyor. Boğa burcundan aldıkları zıt etki ile boğaz, koku ve tat alma organları da hassas olan Akrep'ler, burçlar içinde en güçlü bünyeye sahip olanı. İradeleri ile hastalıklarla savaşmaktan çekinmeyen bu burcun insanı, çabuk iyileşme özelliğine sahip.

  YAY BURCU: Karaciğer, romatizma, siyatik ve gut gibi rahatsızlıklara eğilimli olan Yay burcunda, diş eti rahatsızlıkları ve kemik erimesi görülebiliyor. İkizler burcundan aldıkları zıt etki ile sinir sistemleri zayıf olan Yay'lar, sinirsel kökenli rahatsızlıklara dikkat etmeli.

  OĞLAK BURCU: Vücutlarının en hassas bölgesi kemikler olan Oğlak'larda iskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunlar görülebiliyor. Romatizma ağrıları çekebilen Oğlak burcu, Yengeç burcundan gelen zıt etki sonucu mide ve sindirim sistemlerinde de hassasiyet hissedebiliyor. Acılara dayanıklı olan Oğlak burcu, başkalarının hemen şikayet ettikleri ağrılara günlerce dayanabiliyor.

  KOVA BURCU: Kova burcunun en hassas noktaları, adaleleri ve dolaşım sistemleri. Zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis, baldır ve bilek ağrıları bu burcun insanın yakındığı hastalıklar arasında. Aslan burcundan aldıkları zıt etki ile kalpleri ve omurgaları hassas olan Kova'lar, genellikle kendilerine iyi bakarlar. Sağlık konularına akıllıca yaklaşır, tıbbi gelişmeleri takip ederler.

  BALIK BURCU: Ayakları ve sinir sistemleri hassas olan Balık burcu insanları, psikomatik rahatsızlıklara daha eğilimli. Mikrobik hastalıklara dirençleri az olan Balık'ların lenf sistemleri de zayıf olabiliyor. Başak burcundan gelen zıt etki ile bağırsakları ve sindirim sistemleri hassas olan Balık burcu, hasta olunca güvenini kaybeden, evhamlı bir insana dönüşebiliyor"

  GEZENGENLERİN ETKİSİ: Güneş sisteminde yer alan gezegenlerin de sağlık üzerinde önemli etkileri bulunuyor. Her gezegen belli organları idare ettiği gibi, sert etkileri de bu organlarla ilgili rahatsızlıklara yol açıyor. Ay; mide, rahim, lenf bezleri, memeler, sindirim sistemi ve vücut sıvılarını etkiliyor. Merkür; sinir sistemi, hareket organları, akciğerler, solonum organları, omuz ve köprücük kemiğini etkiliyor. Venüs; böbrekler, boğaz ve üst solunum yolları ile rahatsızlıklara yol açıyor. Güneş; kalp, kan dolaşımı, vücut ısısı, sırt bölgesi, omurilik ve safra kesesini etkisi altına alıyor. Mars'ın etkisi; en çok baş bölgesi, beyin ve gözler üzerinde. Jüpiter'in ise karaciğer, kan , damarlar ve hormonlar üzerinde. Satürn gezegeni; etkisini deri, kemik, dişler, dalak ve kemiklerin ihtiyacı olan kalsiyum üzerinde gösteriyor. Uranüs; ruhsal ve zihinsel rahatsızlıklara neden oluyor. Neptün, salgı bezlerini; Pluton, damarları ve cinsel organları etkiliyor.
  Sitede yer alan bilgilere göre, astroloji ve sağlık arasındaki ilişki, burçların ve gezegenlerin etkisi ile bitmiyor. Kişinin hastalıklarının nedenleri, henüz anne karnında iken başlayabiliyor. Bebeğin anne karnındaki 120. gününden sonra meydana gelen güneş ve ay tutulmalarının etkileri de göz ardı edilmemeli. Bu etkiler, Koç burcu insanında sık sık idrara çıkma, bel ağrıları; Boğa burcunda, deride kaşıntı ve alerji; İkizler burcunda eller, kollar, omuzlar, ciğerler ve sinir sistemi rahatsızlıkları; Yengeç burcunda, gastrit, hazımsızlık, mide ekşimesi, gaz gibi sorunlar şeklinde görülebiliyor. Güneş ve ay tutulmalarının etkisi; Aslan burcunda omurga ve omurilik üzerinde, Başak burcunda sindirim sisteminde,Terazi burcunda böbrekler ve üreme organlarında hissedilebiliyor. Akrep burcu ise güneş ve ay tutulmalarının etkisini üreme organlarında; Yay burcu kalça, baldır, karaciğerde; Oğlak burcu ciltte kaşıntılar, egzema ve romatizma ağrıları; Kova burcu kan şekerinde ve dolaşım sisteminde; Balık burcu ise ayaklarda hissedebiliyor.
   
Hangi Burç Hangi Hastalığı Daha Yatkın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hangi hastalığa hangi yiyecek

  hangi hastalığa hangi yiyecek

  Hangi hastalığa hangi yiyecek ? Şifalı bitkiler Hangi hastalığa hangi yiyecek? Doğa bir eczane gibidir! Tahıl, sebze ya da meyvelerde bulunan çeşitli maddeler Hangi hastalığa hangi yiyecek? Doğa bir eczane gibidir! Tahıl, sebze ya da meyvelerde bulunan çeşitli maddeler, vitaminler;depresyondan tansiyona birçok hastalığa iyi gelir. Urfa`nın acı pul biberinin cilde yararlı, teni...
 2. Hangi Hastalığa Hangi Yiyecekler

  Hangi Hastalığa Hangi Yiyecekler

  Doğa bir eczane gibidir! Tahıl, sebze ya da meyvelerde bulunan çeşitli maddeler, vitaminler;depresyondan tansiyona birçok hastalığa iyi gelir. Urfa'nın acı pul biberinin cilde yararlı, teni güzelleştiren maddeler içerdiğini, İlaçta aspirin neyse, yiyecekler içinde elmanın da o, olduğunu söyleyen Londra Üniversitesi uzmanlarının hazırladığı doğal savaş programında hangi hastalığa karşı neler...
 3. hangi burç daha kolay özür diler?

  hangi burç daha kolay özür diler?

  Özür dilemek erdemli bir davranıştır. Bakalım burçlar nasıl özür diliyor? Haberimizden öğrenebilirsiniz... Koç burcu Bir kere bütün Koçlar dünya şekeri olduklarına inanırlar. Özür dilemelerini gerektiricek bişey yaptıklarını yada söylediklerini hiç düşünmezler. O yüzden dizlerinin üstüne çökmek yerine basitçe "özür dilerim" derler. Bundan ne azı ne fazlası... Boğa burcu Hata...
 4. hangi hastalığa hangi bitki?

  hangi hastalığa hangi bitki?

  Sogan ve uzum: Urik asidi yok eder. Taze fasulye: Albumin olusumunu onler. Ispanak, pancar, lahana, dereotu, havuc, elma, erik, uzum ve kayisi: Kansizliga iyi gelir. Domates, sarmisak, limoni maydonoz, armut: Damar sertligi ve dolasim bozukluklarina iyi gelir. Uzum, elma, armut, ahududu, cilek, limon, domates, pirasa, taze fasulye,sogan, kereviz: Romatizmaya iyi gelir. Nar: Astima iyi...
 5. Hangi Hastalığa Hangi Bitki ?

  Hangi Hastalığa Hangi Bitki ?

  Hastalıklar ve Bitkisel Çözümleri Hangi Bitki İyi Geliyor Şimdi sizlerle paylaşacağımız basit ve bir o kadar etkili tariflerle evinizde rahatsızlıklarınıza çare olabilirsiniz melekler :tik: AĞIZ YARALARI: Sirke ve susam yağı karışımı ile gargara yapılabilir Birer çorba kaşığı böğürtlen yaprağı, hunnap, mercimek ve sinirli yapraktan oluşan karışımı kaynatıp, ılıkken gargara yapabilirsiniz...

Sayfayı Paylaş