Etiketler:
 1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Hangi burçlar nerede yaşamalı ki mutlu olsun:)

  Konu, 'Bütün Burçlar' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  Hangi Burçlar Nerelerde Yaşamalı ki Mutlu Olsun

  Eskilerin tebdil-i mekanda ferahlık var dediği şeyin meğer astrolojik açıklaması varmış. İkamet değişikliği ile hayat değişikliği mümkünmüş.

  İstanbul’da orta halli bir vatandaşken Avusturalya’da bir rock star olabilir, evinin yönüyle birlikte hayatının gidişatını da değiştirebilirsin.


  ...
  Peki nedir bu ikamet astrolojisi, ne işe yarar diye soruyoruz? Anlatıyor: “Doğum tarihimizle hepimiz belli gezegenlerle bağlantılıyız. Bu bağlantıyı coğrafyadan ayırmak mümkün değil.

  Mesela İsa’nın doğum yılını astrologlar Beytlehem yıldızını coğrafi biçimde takip ederek bulmuştur. Bu yıldız astrolojide dolunayla birleşen Jüpiter -Satürn kavuşumudur ve tarihte iyi-kötü iz bırakanların haritalarında sıklıkla görülür. Petrol şirketiyseniz; Satürn, Neptün ve Pluto gezegenlerinin doğrultularına bakarak petrolün yeri ve kalitesi hakkında bilgi alırsınız. Jeologsanız, Jüpiter ile Satürn’ü izlersiniz. Sade bir vatandaş oturacağı, iş yeri açacağı veya tatil yapacağı yeri bu hatlara bakıp seçebilir.” Rekolteni astrolojiye göre seç Geçen sene, yeni bir tarım ürününü Türkiye pazarına sokmayı hedefleyen bir şirket, ikamet astrolojisini kullanmış mesela. “Ekecekleri ürünün astrolojik sembollerine bakıp, en yüksek rekolteyi alabilecekleri iki arsa önerdik. İyi sonuç aldılar” diyor.

  Mekân değiştirerek hayatımızı daha iyi ya da daha kötü bir hale sokmamız da mümkünmüş. “Örneğin öğlen doğduysanız Güneş burcunuzun doğrultusu doğduğunuz yerin güneyinden geçiyor demektir. Doğduğunuz yerin kuzeyinde örneğin başarı gibi Güneş sembolleri konusunda şansınız düşük olur. Güneş doğarken dünyaya gelenler, doğdukları yerin doğusunda rahattırlar. Sadece güneş değil, diğer gök cisimleri de önemli. Örneğin 1964 -1982 arasında doğan, yükselen Yengeç’ler, doğdukları şehirde mutlu olamamışlardır çünkü doğdukları yerde bu seneler arasında kötülüğü de sembolize eden Pluto vardı.” Mesela bir yazar, haritasında yazmayı ve iletişimi simgeleyen Merkür gezegeninin olumlu etkisinin görüldüğü bölgelerde daha üretken olurken, bir mimar yapı kurmayı temsil eden Satürn gezegenin etkili olduğu yerlerde daha sağlam proje üretirmiş. Başka şehre taşınmanın faydası olur mu peki? Oluyormuş.

  “İyi ya da kötü şöhrete sahip insanların, haritalarında önemli bir Uranüs’e sahip olduğunu görürüz” diye anlatıyor Dölen. “İstanbul dışında doğmuş Filiz Akın, Hande Ataizi, Tarkan Tevetoğlu ve Nurgül Yeşilçay’ın haritalarını incelediğimizde, Uranüslerinin İstanbul’dan geçtiğini görüyoruz”diyor.

  Önemli örneklerden biri Fatih Sultan Mehmet: “Osmanlı’da her padişahın doğum kayıtları hassas şekilde tutulurdu. Fatih Edirne’de doğdu. Ama doğum haritasında, Fatih’in Güneş Koç burcu derecesi İstanbul’da iken en yüksek olduğu dereceye yücelim derecesine geliyordu. Bu o kadar önemlidir ki, bugün Topkapı Sarayı’nda, Güneş bu bölgeden geçerken yapımına rastlanmış bir çok ezoterik eşyayı, padişah kıyafetlerini, elçilere yapılan büyüleri görmek mümkün” diyor.


  Şimdi gelelim Burçlarımıza;

  KOVA: Sıradışı, orijinal veya bilimsel anlamda çekiciliği olan yerler Kovalar için uygundur. Bilime, kültür farklılıklarına, özgürlüğe ve hoşgörüye sahip, insancıl olan her yerde rahatlıkla yaşayabilirler.İzmir ya da Çanakkale Kovalar için çok uygundur. Dünya üzerinde Amerika, İsviçre, No...rveç, sveç ve Avustralya’yı önerebiliriz.

  OĞLAK:
  Doğanın vahşi yanını seven, dağcı ve trekking tutkunu Oğlaklar için evlerinden dağ manzaralı şehirler çok uygundur. Birçok Oğlak araziden taş yada fosil toplamayı, toprakla ilgili gizemleri çözmeyi çok sever. Venezüella, Romanya, Avustralya, Yeni Zelanda ya da el değmemiş doğası, yürüyüş yolları olan dağlık ülkeler uygundur


  YAY:Özgür insanlar olan Yaylara karavan ya da teknede yaşamalarını önerebiliriz. Sıcak, yüksek binalarla dolmamış ve yeşil alanı bol minik şehirler önerilebilir. Adalara bayılırlar. Çoğu aslında yurtdışında yaşamayı tercih edebilir.
  Avustralya, Finlandiya, Amerika, İsveç ve Peru ruhlarına ...
  hitap eder. Yaylar yurtdışında her aktiviteye katılır ve dolu dolu dönerler. Tabii dönmek isterlerse.


  AKREP:
  Derin bilginin ve dedektiflerin burcu Akrepler, ilginç neresi varsa sevebilirler. Doğayı ve insanları yakından tanıdıkları için korkmadan her yerde yaşama şansına sahipler, özellikle Türkiye’nin her şehri uygundur.
  Denizin ya da bir su havzasının olmadığı bir yerde mutlu olamazlar. ...
  Güney Afrika, Hindistan, Macaristan, Avusturya ve Japonya ilgilerini çekebilir

  TERAZİ:
  Terazi burçları için coğrafyadan çok orada yaşayan insanlar önceliklidir. Anlaşabileceği, yaşamın güzelliklerini paylaşabileceği ve yalnız kalmayacağı metropoller Terazi’yi mutlu eder.İstanbul Terazi burçları için gene Terazi burcu olan bir şehirdir. Çin, Malezya, Rusya ve özellikl...e Singapur’da akla gelebilecek her türlü aktiviteyi mutlulukla gerçekleştirebilirler.


  BAŞAK:
  Başak burçları değer yargılarına çok önem verir. Bu yüzden marjinal kültürlerin bulunduğu yerlerde kendilerini mutsuz hissederler. Birçok Başak aslında doğduğu yerden daha uzak yerlerde yaşamak ister. Özellikle kültür ve değer yargılarına sahip insan yoğunluğuna coğrafyadan ve iklim...
  den daha çok dikkat etmeleri gerekir.
  İtalya ve Fransa hariç tüm Avrupa ülkeleri tatil veya seyahat için çok uygundur. Özellikle İngiltere’de mutlu hissedebilirler. Birçok Başak araştırma yapmayı tercih etse de onları en çok mutlu edebilecek aktivite aslında doğa düzenlemeleri ile ilgili olabilir.


  ASLAN:
  Aslanlar sosyal yaşamı ve aktivitesi yüksek olan, lüks ve konforlu yerleri tercih etmeliler. Yüksek nemli yerler sağlıklarını olumsuz etkiler Antalya gibi. Doğu illerinde özellikle iş açısından parlama şansları yüksektir.
  Adana, Diyarbakır, Malatya gibi. Hollanda, İngiltere, İsviçre...
  , İtalya ve Almanya tatil açısından mutlu eder. Sinema, tiyatro ve animasyonlar genel aktiviteleridir. Birçok Aslan oyunculuk yeteneğini tatil sırasında
  rahatça açığa çıkarır
  .


  YENGEÇ: Yengeçler kendilerini nerede güvende hissederlerse aslında orada mutludur. Yaşadıkları yerleri radikal kararla pek değiştirmezler.
  Uyum ve öğrenme yetenekleri vardır. İçgüdüsel olarak nemli ve sulu alanlarda, yerel olarak geleneklerine, inançlarına yakın olan insanların yoğunlukta ...
  olduğu şehir ve bölgelerde mutlu olurlar.
  Doğu illerini sevebilirler. Bahama Adaları, Filipinler, Romanya ve
  özellikle Amerika onları mutlu hissettirecek ülkeler. Yerel yemekleri öğrenmek, tekne turu deniz aktiviteleri uygundur
  .


  İKİZLER:
  Metropol insanları İkizler, sıkıcı olmayan şehirleri tercih etmeli. İstanbul örneğin bir Terazi burcu şehri olmasına rağmen Ay’ı İkizler burcunda olduğundan İkizler ruhuna hitap eder.
  İzlanda, Mısır, Norveç, İtalya, Brezilya ve Finlandiya seyahatlerinden haz duyabilirler. Gün için...deki küçük turlara katılmak, başka insanlarla tanışmak ve bilgi edinmek temel aktiviteleridir.


  BOĞA:
  Boğalar yerleşik yaşamı sever ve değişiklikten fazla hoşlanmaz. Yer değiştirme kararını iyi düşünerek vermeliler. Bitki örtüsü ve suyun bol olduğu ılıman iklimdeki nemli şehirler onlar için uygundur.
  Çanakkale, Balıkesir veya Antalya gibi. Yurtdışı seyahatleri için de Arjantin, Güney Afrik
  a ve soğuk olsa bile Norveç ile Japonya.


  KOÇ:
  Aktivitenin yüksek olduğu, sıcak iklime sahip şehirler Koç burçları için uygun. Yaşayacakları bölgede açık hava sporları yapacakları yerler olması önemli.
  Nevşehir ve Eskişehir’de yaşamayı deneyebilirler. Havada nem oranı yüksek olan yerlerde hastalanabilirler, Antalya örneğin. Yurtdışı için İrlanda, Şili, Kenya, Malezya, Singapur..., Yunanistan ve Meksika uygundur


  BALIK: İyimser oldukları için her yere uyum sağlayabilirler ama su kenarı olmazsa olmazlarıdır. Metropoller onları mutlu etmez çünkü metropollerde fazlaca bulunan bencillik morallerini bozar. Çoğu emekliliğinde balıkçılık yapma, bir tekneyle dünyayı dolaşma hayali kurar.
  İzmir, Çanakkale g...ibi kıyı kentlerini önermek mümkün. Amerika ve Avustralya başta olmak üzere, Tibet, Hindistan ve Sharm El-Sheikh
  tatil için çok uygun. Dalış, bilimsel ve kültürel turlar ile rahatlatıcı spa ya da masaj seansları Balıkları deşarj eder.

   
 2. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.847
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ
  BAŞAK: Başak burçları değer yargılarına çok önem verir. Bu yüzden marjinal kültürlerin bulunduğu yerlerde kendilerini mutsuz hissederler. Birçok Başak aslında doğduğu yerden daha uzak yerlerde yaşamak ister. Özellikle kültür ve değer yargılarına sahip insan yoğunluğuna coğrafyadan ve iklim...den daha çok dikkat etmeleri gerekir.
  İtalya ve Fransa hariç tüm Avrupa ülkeleri tatil veya seyahat için çok uygundur. Özellikle İngiltere’de mutlu hissedebilirler. Birçok Başak araştırma yapmayı tercih etse de onları en çok mutlu edebilecek aktivite aslında doğa düzenlemeleri ile ilgili olabilir.


  ASLAN:
  Aslanlar sosyal yaşamı ve aktivitesi yüksek olan, lüks ve konforlu yerleri tercih etmeliler. Yüksek nemli yerler sağlıklarını olumsuz etkiler Antalya gibi. Doğu illerinde özellikle iş açısından parlama şansları yüksektir.
  Adana, Diyarbakır, Malatya gibi. Hollanda, İngiltere, İsviçre...
  , İtalya ve Almanya tatil açısından mutlu eder. Sinema, tiyatro ve animasyonlar genel aktiviteleridir. Birçok Aslan oyunculuk yeteneğini tatil sırasında
  rahatça açığa çıkarır
  .


  benimki tutmadı ama tosbaamın ki tuuttu zaten malatyalıyız :D:D tosbam çok sever memleketini :D:D sağol handancamm =)))

   
  Young bride bunu beğendi.
 3. Young bride

  Young bride Banned

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.217
  Beğenilen Mesajlar:
  570
  Ödül Puanları:
  0
  YAY:Özgür insanlar olan Yaylara karavan ya da teknede yaşamalarını önerebiliriz. Sıcak, yüksek binalarla dolmamış ve yeşil alanı bol minik şehirler önerilebilir. Adalara bayılırlar. Çoğu aslında yurtdışında yaşamayı tercih edebilir. Avustralya, Finlandiya, Amerika, İsveç ve Peru ruhlarına ...hitap eder. Yaylar yurtdışında her aktiviteye katılır ve dolu dolu dönerler. Tabii dönmek isterlerse.
  ASLAN:
  Aslanlar sosyal yaşamı ve aktivitesi yüksek olan,
  lüks
  ve konforlu yerleri tercih etmeliler. Yüksek nemli yerler sağlıklarını olumsuz etkiler Antalya gibi. Doğu illerinde özellikle iş açısından parlama şansları yüksektir.
  Adana, Diyarbakır, Malatya gibi. Hollanda, İngiltere, İsviçre...
  , İtalya ve Almanya tatil açısından mutlu eder. Sinema, tiyatro ve animasyonlar genel aktiviteleridir. Birçok Aslan oyunculuk yeteneğini tatil sırasında
  rahatça açığa çıkarır
  .

  Ben yay tosunumda aslan tosunumunki tuttu malatyalıyız çünki hahaha
   
 4. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
  YENGEÇ: Yengeçler kendilerini nerede güvende hissederlerse aslında orada mutludur. Yaşadıkları yerleri radikal kararla pek değiştirmezler.
  Uyum ve öğrenme yetenekleri vardır. İçgüdüsel olarak nemli ve sulu alanlarda, yerel olarak geleneklerine, inançlarına yakın olan insanların yoğunlukta ...olduğu şehir ve bölgelerde mutlu olurlar.
  Doğu illerini sevebilirler. Bahama Adaları, Filipinler, Romanya ve
  özellikle Amerika onları mutlu hissettirecek ülkeler. Yerel yemekleri öğrenmek, tekne turu deniz aktiviteleri uygundur.

  bahama adalarına taşınıyorum artık :D:D
  mutluluğu buldum sonunda hahaha
   
 5. miss angel

  miss angel Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.105
  Beğenilen Mesajlar:
  55
  Ödül Puanları:
  0
  TERAZİ: Terazi burçları için coğrafyadan çok orada yaşayan insanlar önceliklidir. Anlaşabileceği, yaşamın güzelliklerini paylaşabileceği ve yalnız kalmayacağı metropoller Terazi’yi mutlu eder.İstanbul Terazi burçları için gene Terazi burcu olan bir şehirdir. Çin, Malezya, Rusya ve özellikl...e Singapur’da akla gelebilecek her türlü aktiviteyi mutlulukla gerçekleştirebilirler.

  doğrudur:)özellikle metropol şehr ve istanbulla ilgli olan ksım:)
   
 6. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  uyuyo ben daha cok güney amerikayı seviyorum porto riko,panama dominikk :D :D
   
 7. waterlily

  waterlily Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2011
  Mesajlar:
  19
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  TERAZİ:
  Terazi burçları için coğrafyadan çok orada yaşayan insanlar önceliklidir. Anlaşabileceği, yaşamın güzelliklerini paylaşabileceği ve yalnız kalmayacağı metropoller Terazi’yi mutlu eder.İstanbul Terazi burçları için gene Terazi burcu olan bir şehirdir. Çin, Malezya, Rusya veözellikl...e Singapur’da akla gelebilecek her türlü aktiviteyi mutlulukla gerçekleştirebilirler.

  terazi burcu olarak kesinlikle metropol insanıyımm sıkar beni küçük yer ama su kenarı olması lazımm İstanbul İzmir kesinlikle ideal çok bunalıyorum bazen Ankara'da :(
   
 8. sema aytekin

  sema aytekin Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2011
  Mesajlar:
  56
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ankara
  BOĞA:
  Boğalar yerleşik yaşamı sever ve değişiklikten fazla hoşlanmaz. Yer değiştirme kararını iyi düşünerek vermeliler. Bitki örtüsü ve suyun bol olduğu ılıman iklimdeki nemli şehirler onlar için uygundur.
  Çanakkale, Balıkesir veya Antalya gibi. Yurtdışı seyahatleri için de Arjantin, Güney Afrik
  a ve soğuk olsa bile Norveç ile Japonya.

  eveeeeeeeeet
   
Hangi burçlar nerede yaşamalı ki mutlu olsun:) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. seni hangi burç mutlu eder

  seni hangi burç mutlu eder

  en mutlu burç burcumu nasıl öğrenirim hangi burcun erkeği beni mutlu edebilir burcumu nasıl öğrenebilirim seni hangi burç eder EĞER SEN BİR KOÇSAN Aslan seni mutlu eder; Terazi'den çok şey öğrenebilirsin; Yengeç sana güven verir; Oğlak seni geliştirir ve ilerletir; EĞER SEN BİR BOĞAYSAN Başak'la uyumlu ve mutlu olursun; Akrep'den çok şey öğrenirsin; Aslan sana güven duygusu verir;...
 2. bugün sizi mutlu eden hangi olaydı?

  bugün sizi mutlu eden hangi olaydı?

  şöyle bir düşünelim bakalım belki günümüz kötüde geçmiş olabilir ama ince düşünelim mutlaka küçükte olsa birşey sizi mutlu etmedimi içinizde bir rahatlama bir mutluluk olmadımı hiç...şimdi herkes bugün en mutlu olduğu anı yada olayı yazsın bakalım arkadaşlar:):horn:
 3. Hangi burç nerede başarılı

  Hangi burç nerede başarılı

  oğlak: Para ve maddeyle ilgili işler, yatırım, araştırmacılık, koordinasyon, organizasyon kova: Her türlü bilim dalı, uçak sanayii, astronomi, beyin hekimliği, fizik ve kimya alanları, yükseköğretim balık:Fotoğrafçılık, deniz yolları, kimyasal maddeler, doktorluk, su ve sıvılarla ilgili işler, yazarlık koç: Yenilikleri içine alan her türlü iş. Ayrıca askerlik, dişçilik, operatörlük,...
 4. Hangi Burç Hangi Kentte Yaşamalı, Nereye Tatile Gitmeli? Buyrun Öğrenin!

  Hangi Burç Hangi Kentte Yaşamalı, Nereye Tatile Gitmeli? Buyrun Öğrenin!

  hangi burç hangi şehirde yaşamalı, burçlara göre şehirler, burçlara göre yaşanacak şehirler Sevgili melekler, hepimizin hayalinde yaşamak istediği bir şehir vardır. Genelde de çoluk çocuk büyüttükten sonra eşimizle bir yerlere yerleşmek isteriz. Ya bir sahil kasabası, ya şehir ortamından uzak yeşilliği bol bir yer, ya da tam tersi hareketin bol olduğu başka bir yer. Peki sizin hayaliniz...

Sayfayı Paylaş