1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hangi cilt maskesi ne işe yarar

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  cilt maskelerinin faydaları cilt maskesi faydaları


  Evet Melek'ler, hepimiz bir kaç cilt bakım maskesi tarifi biliriz ve yaparızda evde. Peki hangi cilt maskesi ne işe yarar? Ya da şöyle mi desek; cilt maskelerinin faydaları nelerdir? Bu konuda bilgi edinmek istiyorsunuz değil mi; o halde buyrun Melek'ler cilt maskeleri ve faydaları burada sizleri bekler:)


  < Konu Resmi..>
  Cildin sağlıklı olarak gelişimi ve büyümesi için kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, kükürtflorin, selenyum, bakır, çinko, iyot gibi temel minerallere ihtiyacı var. Beyin her zaman ölüme mahkum ettiği bölümleri beslemek yerine ona yakın olan hücreleri besler. Bu durumda ölüme terk edilen hücreler kılcal damarlar tarafından tam olarak beslenilmez. Böyle olunca da deri hücreleri (el yüz ayak vücut ten hücreleri) güneş ve su gibi dışsal etkenleri içine çekerek beslenmesini sağlar. Bazen de temizlik gibi dış etkenler vasıtasıyla ölü hücrelerden çabuk kurtulmayı isterler. Bu sebeple ona yardım etmelisiniz.

  20’li yaşların başlarında sadece nemlendiren bir ürünle hayat bulan cilt 30’lu yaşlara yaklaştıkça daha yoğun bir bakıma ihtiyaç duyar. İşte bu noktada yardımınıza koşan maskeler etkili bileşenleriyle cilt yüzeyinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar yaratabiliyor.  Peki, hangi maske ne zaman ve nerede kullanılmalı?

  Maskeleri banyodan ya da yüzünüzü yıkadıktan sonra veya masaj sonrasında uygulamanız yararlı olur.

  Toz maskeleri etkisini görebilmek için su ile birlikte iyice karıştırmalı ve 5 dakika içinde cildinize yedirmelisiniz. Uyguladığınız maske en az 20 -30 dakika yüzünüzde kalmalı.


  Plasenta Mask – Bitkisel Plasenta Maskesi

  Bitkisel plasenta ve diğer cilt canlandırıcı konsantre besleyiciler içerir. Her cilt tipine uygun olan bu maskelere cilt onarım maskeleri de denir. Saf bitkisel selüloz plaka maskeleridir. Cilde hızla nüfuz ederek canlandırıcı etki sağlar.

  Pürüzlü ya da uzun süre ultraviyole ışınlarına maruz kalmış ciltleri besler ve uzun süreli nem kazandırır. Cilt lekeleri, sivilceler, kırışıklıklar, donuk cilt rengi üzerinde etkilidir.

  Cool Mask – Soğuk maske

  Mentol yağı içeren bu maskeleri uyguladığınızda cildinizde soğuk bir rüzgar estiğini duyarsınız. Genel olarak olgun ve hassas ciltler için olan bu maskelerde mentolun yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi bulunur.

  Hassas ciltlerin sakinleştirilmesinde rahatlatıcı etkilidir. Kılcal damarların ve kızarıklıkların azalmasına yardımcı olur. Toz halinde bulunan bu maskeler katılaştıktan sonra cildinize sıkıca yapışır, nemlendirir, rahatlatır ve lifting etkisi yaratırken cildinize temiz ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

  Collagen Mask – Kolajen Maske

  Sıkılaştırıcı ve nemlendirici etkisi olan kolajen maskeler olgun ve hassas ciltler için uygundur.

  Elastikiyet problemi olan ciltlerde lifting etkisi yapar. Kuru ciltlerin neme doymasını sağlar. Antiaging ve kırışıklık giderici etkisi vardır.


  Vitamin C Mask – C Vitamini Maskesi

  Leke giderici ve yatıştırıcı etkili maskeler olup olgun ve hassas ciltler için uygundur.

  Limon kokulu çay ağacı da denen çalıgillerden elde edilir. Vitamin C güçlü leke giderici, hücre duvarının korunması, hücre yaşlanmasının önlenmesi, cilde nem ve esneklik kazandırılmasında elzemdir.


  Green Tea Mask- Yeşil Çay Maskesi

  Genellikle problemli ciltlerde tercih edilir, arındırıcı ve toksin atıcı özelliği bulunur. Anti-oksidan ve anti-bakteriyel etkiye sahiptir.

  Problemli ciltlerde, siyah nokta ve akne(sivilce) problemlerinin gerilemesine yardımcı olur. Gözenek sıkılaşmasında ve küçülmesinde etkilidir. Cildin yağ salgılamasını kontrol altına alır.


  Lavender Mask – Lavanta Çiçeği Maskesi

  Kuru ve hassas ciltler için yatıştırıcı ve nemlendirici etkiye sahiptir. Kuru ve hassas ciltlerin derinlemesine nemlendirilmesi, kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

  Peppermint Mask - Japon Nanesi Maskesi

  Donuk ve mat ciltlerde kullanılması gerekir. Kan dolaşımını hızlandırarak donuk ve mat ciltlere canlılık ve parlaklık kazandırır.


  Rosemary Mask - Biberiye Yaprağı Tozu Maskesi

  Olgun ciltler içindir. Cilt yenileyici ve sıkılaştırıcı etkisi bulunur. Olgun ve yaşlı ciltlerde, cilt yenileyici etkisiyle kırışıklıkları hafifletir. Cilde daha genç bir görünüm kazandırır.


  Gold Mask - Altın Maske

  Tüm cilt tipleri için uygundur. İçeriğindeki altın tozları sayesinde cildin elektriksel potansiyelini dengeleyerek hassas pul pul olmuş cildi yatıştırır.

  Altın maskelerinin bir bölümünün içinde inci tozu bulunur. İnci tozları cildin nem tutma kapasitesini arttırarak maksimum seviyede cildi nemlendirir. İnci tozlarının leke giderici etkisiyle, içeriğindeki bazı bitkisel özlerin cildi yenileyici gücü biraraya gelerek, cilde yalnızca nem ve esneklik değil, tazelik ve canlılık kazandırır.


   
Hangi cilt maskesi ne işe yarar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi Yağlar Ne İşe Yarar

  Hangi Yağlar Ne İşe Yarar

  portakal yağı ne işe yarar kas gevşetici yağlar greyfurt yağı ne işe yarar selülite iyi gelen yağlar BERGAMOT:Stres ve yorgunluğu giderici ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiricidir. Egzama tedavisinde de kullanılır. İştah arttırıcı ve safra söktürücü etkisi vardır. Ayrıca çayda lezzet ve koku verici olarak da kullanılır. Moral yükseltici ve sakinleştirici bir yağ olan bergamot, öfke ve hayal...
 2. Hangi maske ne işe yarar

  Hangi maske ne işe yarar

  maske ne işe yarar maskeler ne işe yarar Maskeler, günlük güzellik bakımları*nızın vazgeçilmezleri arasındadır. Haftada 1 defa ya da duruma göre, en azından ayda bir defa bir defa maske uygulamalısınız gerekir. Bir Maskenin Görevi • Çizgileri dondurur, böylece kasları gerilmeye zorlar. • Gözenekleri sıkar. • Üst derinin alt tabakasında kan dolaşımını hızlandırır, böylece deri...
 3. Vitamin nedir? Hangi vitamin ne işe yarar?

  Vitamin nedir? Hangi vitamin ne işe yarar?

  vitamin nedir ne işe yarar Vitamin Nedir? Vitaminler, sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan organik bileşiklerdir. Vitamin Latince yaşam anlamına gelen "vita" sözcüğünden gelir. Vitaminler yağda ve suda eriyenler olarak iki gruba ayrılır . 1) YAĞDA ERİYEN VİTAMİNLER : A, D, E ve K vitaminleridir . 2) SUDA ERİYEN VİTAMİNLER : B grubu vitaminler ile C vitaminidir . Hangi...
 4. Hangi Yağlar Ne İşe Yarar kızlar?

  Hangi Yağlar Ne İşe Yarar kızlar?

  Hangi Yağlar Ne İşe Yarar bu konuda bilgisi olan arkadaşlar, bana da bilgi vermek isterseniz yazın :)
 5. Salatalık maskesinin cilde faydaları

  Salatalık maskesinin cilde faydaları

  İçerdiği vitaminlerle cildi besleyen salatalık aynı zamanda cilt lekeleri, gözaltı morlukları gibi cilde rengini veren hücrelerde yaşanan sorunların tedavisinde de kullanılabilir. Aşağıda cilt tipi ve cilt sorunlarına göre çeşitli salatalık maskesi tariflerine yer verdim. Ama bu maskeler için vaktiniz ve gerekli malzemeleriniz yoksa yarım salatalığın kabuğunu soyup, ince ince dilimledikten...

Sayfayı Paylaş