Hangi Dili Öğrenmek İstersiniz?

Ce: Hangi Dili Öğrenmek İstersiniz?

Aslında Almanca ögrenmek isterım almancılar gelıyolar toplum içinde almanca konusuyolar gıcık oluyorum

Ben İngilizce ve Almanca biliyorum, Yunanca öğrenmek istiyorum, telaffuz şekilleri ve alfabeleri çok ilgimi çekiyor. İspanyolcaya başlamıştım ta üniversitedeyken. Master'dan sonra bıraktım hepten. Başlayınca devam etmek gerek aslında. Ömrüm yettiğince dil öğrenmek istiyorum, tam bir yabancı dil hastasıyım. Manyaklık derecesinde :D:D:D En büyük tutkum ve mesleğim ve sevdiğim iş bu...

fransızca istiyorum neden çünkü fransızlar çok kibarlar :becky:

Almacayi zaten bildigim icin, italyanca dedim ögrenmeyi cok isterim is arkadasim italyan bazen kendi kendine konusuyor ne dedigini bilmek isterim:busted_blue::busted_blue::busted_blue:

arapca ve fransızca
kayınvaildemler arapça konuşurlar bazen ve anlamıyorum sınır oluyorum.fransızcada fasdakılerı anlamak ıçın bılmek ısterdım

uluslararası ilişkilerci olduğum için zaten iyi düzeyde ingilizcem var sağolsun eşimde geliştirmem de çok yardımcı oldu...yine eşimden almanca hususunda da çok yardım aldım zaten ingilizceden sonra rahat oldu(gerçi artikeller tam anlamıyla kabusum hala)
fakat en sevdiğim şarkıcı monica molina'nın şarkılarını anlamak için ispanyolcaa öğrenmeyi ve türk-yunan ilişkileri üzerine çalıştığım için de yunanca bilmeyi çok isterdim

Geri