Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Hangi günlerde hamile kalma olasılığı fazla?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hangi günlerde hamile kalınır,hamile kalmak için ovülasyon günleri,hamile kalmak için nelere dikkat etmeli,hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için ovülasyon takibi hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>
  Uzman araştırmalara göre ailesinde doğurganlık problemi bulmayan bir kadının hamile kalma şansı her adet döneminde %25 civarlarında. Bebek yapmak isteyen çiftin yaşı, adet döneminin zamanı ve ilişkilerin sıklığı bebek sahibi olmayı etkileyen önemli faktörlerden.  BEBEK SAHİBİ OLMAK İÇİN İDEAL MİSİNİZ?
  Gene bir uzman araştırması gösteriyor ki çocuk sahibi olmak isteyen yetişkin çiftlerin yaklaşık %15’lik kısmı kısırlık problemi yaşıyor. Aksama olmadan yaşanan cinsel yaşamı ilerleyen çiftlerin %56’sı 3. ayda, %72’si altıncı ayda, %85’i ise birinci yılın sonlarına yaklaşılırken hamile kalabiliyor.
  Hamile kalabilmek için gereken minimum süre çiftin yaşları ilerledikçe artıyor. Yaş ilerledikçe kadının doğurganlığı azalıyor. Bunun nedeni ise kadının yaşı ilerledikçe yumurtalarının kaliteleri bozuluyor, erken gebelik kaybı olasılığı artıyor. Bir kadın üreme süresi boyunca yaklaşık 500 kez yumurtluyor ve yaşı ilerledikçe kaliteli yumurtlama da azalıyor.

  HAMİLE KALABİLMEK İÇİN HANGİ GÜNLER İLİŞKİYE GİRİLMELİ?
  Kadınların en verimli doğurgan oldukları dönem adetin başladığı birinci gün olarak kabul edilir. Her 28 günde bir adet dönemi geçiren bir kadında yumurtlama 13. ve 15. günler arasında gerçekleşiyor. İşte o dönem aralığı kadının en fazla doğurgan olduğu dönem aralığıdır. Ancak bu durum kadından kadına değişmektedir. Kimi kadından daha önce ya da daha sonra yumurtlayabiliyor. Bazı kadınlar ise hiç yumurtlamıyor.
  Yumurtlama problemi olan bir kadın bu problemlere rağman adet görebilmektedirler. Ve yumurtlama güçleri aydan aya değişim göstermektedir.
   
Hangi günlerde hamile kalma olasılığı fazla? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hangi günlerde hamile kalma olasılığım yüksektir

  hangi günlerde hamile kalma olasılığım yüksektir

  adetten hemen sonra hamile kalınırmı adetliyken hamile kalma adet sonrası kalınırmı adetten sonra adet sonrası kalma riski Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Günümüz koşulları hemen hemen her alanda olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmayı gerektiriyor. Ama...
 2. sizce hamile kalma olasılığım

  sizce hamile kalma olasılığım

  27 martta cinsel ilişki sonrası eşim boşaldı ama adet görme zamanlarım 28-29 gibi tarihlerinde adet günüm başlıyo sizce hamile kalma olasılığı varmı?
 3. Hamile kalma olasılığı?

  Hamile kalma olasılığı?

  Regl döneminden önce ilişkiye girdim ve 2 gün sonra regl oldum hamile kalma olasılığı var mıdır acaba? Hap kullanmam gerekli mi?
 4. Hangi günler hamile kalmam?

  Hangi günler hamile kalmam?

  Dogum kadın doktorların bazı açıklamalarına göre. korunmasız girilen ilişki ne zaman olursa olsun gebeliğe sebep olabilir. Fakat düzenli ve 28 günde bir adet gören bir kadında yumurtlamanın (ovulasyon) en sık 14. gün olduğunu düşünürsek adetinin 8. ve 18. günleri arası ilişki için en riskli idönemdir. Bu dönem dışındaki günler daha az risklidir. (Çünkü yumurta hücresi 1 gün, sperim 3 gün...
 5. Hamile kalmak için en verimli günler

  Hamile kalmak için en verimli günler

  hamile,hamile kalınacak günler,hangi gün hamile kalınır,ne zaman hamile kalınır, hamile kalmayla ilgili bilgiler Yumurtlama, olgun bir yumurta yumurtalıktan serbest bırakıldığında, fallop tüpünü ittirip döllenmeye hazır hale getirildiğinde gerçekleşir. Yaklaşık olarak her ay bir yumurta yumurtalıklarınızdan birinde olgunlaşacaktır. Olgunluğa ulaştığında, yumurta yumurtalık tarafından...

Sayfayı Paylaş