hangi kadın dayağı hak eder ki!!!

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
hangi kadın dayağı hak eder ki!!!
Kadınlar neden şiddet görüyor ? Siz eşinizden, babanızdan, annenizden, akrabalarınızdan ya da ağabeylerinizden hiç şiddet gördünüz mü ?
Hangi kadın? Hangi kadın hak eder ki? Hiçbir kadın etmez elbette. Dünya Bankası açıkladı geçenlerde bir dergide. Her 5 kadınımızdan biri fiziksel şiddet görüyor ve cinsel saldırıya kurban gidiyormuş.
Kadın neden şiddet görür ?
Aile ekonomisi düşükse erkek sinirli olacaktır. İhtiyaçları giderememeyi kendinde görecek ve bunu biryerlerden
bir kişilerden çıkartmak isteyecektir. Maalesef bu kişilerde en yakınlarındaki eşleridir, kadnlardır. Ne yazık ki.
Kızıp döven, içen döven, canı sıkılan döven, sebepsiz döven eşlerine zulüm eden bir çok erkeğin haberlerini okuyoruz gazetelerde dergilerve ve tv haberlerinde dinliyoruz.

Kadınlarımız kız çocuklarımız bakın örnekler vereceğim.
——————————————————————————
26 yaşındayım, üniversite mezunuyum ve bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım.Henüz 6 aylık evliyim.
Eşim benden 15 yaş büyük. Birbirimizi severek evlendik ve ailem yaş farkı yüzünden eşimle evlenmeme karşı çıktı.
Ben ise ailemi ikna edip kendisi ile evlendim.Nişanlandığımız günden bu yana birçok sıkıntı gündeme geldi.
Evlendikten sonra ise tartışmalar şiddetle sonuçlanmaya başladı.Daha 1 haftalık evli iken bir tartışma sonucu dayak
yedim. Ben her defasında geçer diye düşündüm, önce bir tokatla başlayan şiddet her seferinde arttı. Ve zamanla
şiddetin yanında hakaretler de başladı.Ne şımarıklığım, ne saygısızlığım, ne hainliğim, işe yaramazlığım,
terbiyesizliğim, kendimi nimetten sayışım…vb.O kadar soğudum ve güvenimi kaybettim ki. Sinirlenince gözü
hiçbirşeyi görmüyor. tehditlerine de maruz kalıyorum. Ayrılmak istediğimi söylediğimde beni tehdit ediyor,
ben bu yaşa kadar ayrılmak için mi bekledim diyor.Aileme durumu anlattım.ne yapacağımı bilemiyorum.ama bir ömür
çekemeyeceğimi biliyorum.
——————————————————————————–

Ne yapsın bu kız şimdi? Yazık eşlerinizi seçerken dikkatli olun diye boşuna denmiyor.. Bir ömür beraber olacağınız eşi seçmek zor.
zor zor zor. Hemen karar verilmez meleklerim... Pembe pembe bakmayın hayata elbette seveceksiniz, sevileceksiniz
fakat hayatınızda duygusal değil önce mantıksal kararlar verecek, yaşamınızı sağlam bir temele attıktan sonra
duygusal mutluluklara yer vermelisiniz. Yalnızca başta olan bir sevgi yetmez. Sevgi aşk sadece bir başlangıçtır.
Sadece bir başlangıç.:)

Geri