1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  HANGİ KAPLICA HANGİ HASTALIĞA İYİ GELİYOR ?

  Konu, 'Kaplıcalar' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  hangi kaplıca ne tür hastalığa iyi geliyor,hangi kaplıca neye iyi gelir,hangi kaplıca hastalıklara iyi gelir,hangi kaplıca daha iyi,hangi kaplıca hangi hastalığa iyi gelir,kaplıcaların hangi hastalığa iyi geldiği hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Türkiye de bir çok şifa madenlerimiz bulunmakta. Bunlar kaplıcalar, şifalı sular gibi doğal sağlık kültürümüz olarak kalmıştır. Türkiye ve yurt dışından özellikle hastalıkları için şifa aramaya gelen binlerce insan bulunmakta. Bu noktada sizler için hazırladığımız hangi hastalığa hangi kaplıcanın iyi geldiğini okuyabilirsiniz.

  Aşağıda belirtmiş olduğumuz kaplıcaların yanında hangi kaplıcanın hangi hastalığa iyi geldiğini görebilirsiniz.
  Ankara Beypazarı Kaplıcası : Bu kaplıcada Kemik,Solunum hastalıkları, Kalp-Damar Tıkanıklığı, Kadın hastalıkları, Kas hastalıkları gibi bir çok hastalığa bu kaplıca iyi gelmektedir.
  Ankara Haymana Kaplıcası : Bu kaplıacada özellikle romatizma, böbrek, sindirim, kalp-damar ve çocuk hastalıklarına iyi gelen bir kaplıcadır.

  Ankara Kızılcahamam Kaplıcası : Bu kaplıcada sinir hastalıkları, kas ve kemik hastalıkları, kadın hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, kan değerlerindeki yüksek yağ ve obezlik ile şişmanlığa iyi geldiği bilinmektedir. Afyon Gazlı Gol Kaplıcası ; Bu kaplıcada romatizma hastalığı, solunum, sindirim, şeker gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.
  Afyon Sandıklı Kaplıcası ; Bu kaplıcada cilt, karaciğer, safra kesesi, sindirim, kas, kemik, şeker hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
  Aydın Burhaniye-Ortakçı Kaplıcası; Bu kaplıcada böbrek, üroloji, şeker, şişmanlık, kas, kemik, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
  Aydın Germencik-Alangulu Kaplıcası; Bu kaplıcada romatizma, göz, kalp-damar, solunum, şişmanlık, kanda yüksek yağ, sindirim rahatsızlığı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.
  Aydın Kızıldere Ilıcası; Bu ılıcada şeker, şişmanlık, karaciğer, safra kesesi, sindirim, böbrek, üroloji rahatsızlıkları gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.
  Balıkesir Gönen Kaplıcası; Bu kaplıcada romatizma, sindirim, solunum, karaciğer, safra kesesi, şeker rahatsızlığı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.
  Balıkesir Susurluk-Kepekler Kaplıcası; Bu kaplıcada solunum, kas ve kemik, kadın ve çocuk hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
  Bolu Termal; Bu termal’de kalp-damar, kanda yüksek yağ, şişmanlık, sindirim, kas ve kemik hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Bursa Gemlik-Armutlu Kaplıcası; Bursa’ait bu kaplıcada romatizma, karaciğer, safra kesesi, sindirim, solunum rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
  Bursa İnegöl-Oylat Kaplıcası; Bu kaplıcanın özellikle romatizma, böbrek, üroloji rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
  Bursa Vakıfbahçe Kaplıcası; Bu kaplıcanın özellikle romatizma, böbrek, üroloji rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
  Denizli Pamukkale Kaplıcası; Bu kaplıcanın özellikle kalp-damar, şeker, şişmanlık, üroloji, karaciğer, safra kesesi, sindirim, solunum, kas ve kemik rahatsızlıkları ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Diyarbakır Çermik Kaplıcası; Bu kaplıcanın romatizma, solunum, cilt rahatsızlıkları ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  İstanbul Yalova Termal; Bu termal’de karaciğer, safra kesesi, sindirim, romatizma, şeker hastalıkların tedavisinin en bilindik termal yeri olduğu bilinmektedir.
  İzmir Balçova Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, cilt, şeker, sindirim, kas ve kemik hastalıklarına, ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  İzmir Çeşme Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, cilt ve kadın hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Kayseri Bayramhacı Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, kas ve kemik, sindirim ve çocuk hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Kırşehir Terme Kaplıcası; Bu kaplıcanın romatizma, sindirim, solunum, kalp-damar ve kadın hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Konya Ilgın Kaplıcası; Bu kaplıcanın şeker, sindirim, böbrek, üroloji, solunum yolları rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Kütahya Gediz Kaplıcası; Bu kaplıcanın karaciğer, safra kesesi, cilt, sindirim, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Kütahya Simav Kaplıcası: Bu kaplıcanın safra kesesi, cilt, sindirim, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Kütahya Yoncalı Kaplıcası; Bu kaplıcanın şeker, kas ve kemik, böbrek rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Manisa Salihli-Kurşunlu-Kükürtlü Kaplıcaları; Bu kaplıcanın cilt, solunum, sindirim rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Mardin Germiab Kaplıcası; Bu kaplıcanın cilt, solunum, kas ve kemik, sinir sistemi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Muğla Bodrum-Karaada Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, cilt, kadın ve çocuk hastalıkları, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Muğla Köyceğiz-Sultaniye Kaplıcaları; Bu kaplıcanın kadın hastalıkları, kalp-damar rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Nevşehir Kozaklı Kaplıcası; Bu kaplıcanın romatizma, kadın hastalıkları, kalp-damar rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Niğde Çiftehan Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, sindirim, cilt, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Niğde Ziga Çelikli Kaynak Kaplıcası; Bu kaplıcanın solunum, romatizma, çocuk rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Ordu Ilıca Kaplıcası; Bu kaplıcanın karaciğer, safra kesesi, sindirim, romatizma, kanda yüksek yağ oranı gibi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Rize Çamlıhemşin Kaplıcası; Bu kaplıcanın sinir sistemi, kas ve kemik, böbrek, üroloji, cilt hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Samsun Havza Kaplıcası; Bu kaplıcanın romatizma, böbrek, üroloji sinir sistemi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Sivas Kangal-Balıklı Çermik Kaplıcası; Bu kaplıcanın cilt, romatizma, sinir sistemi hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Sivas Sıcak Çermik Kaplıcası; Bu kaplıcanın şeker, sindirim, romatizma rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.
  Yozgat Boğazyılan Kaplıcası; solunum, kas ve kemik, sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.
  Aslında bakacak olursak eğer kaplıcaların hastalıklara iyi geldiği bilinmekte fakat özellikle tüm kaplıcaların ortak iyi geldiği hastalıklar bulunmakta bunlardan bazıları ; Böbrek, Romatizma, kas ve kemik, Solunum, Safra kesesi, Cilt ve şeker gibi hastalıkların ortak tedavisinde etkili olduğu gözlenmektedir.


   
HANGİ KAPLICA HANGİ HASTALIĞA İYİ GELİYOR ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kefir hangi hastalıklara iyi geliyor

  Kefir hangi hastalıklara iyi geliyor

  kefir hangi hastalıklara iyi gelir kefir kültürü gebelikte gebelikte kullanımı kefiri nasıl kullanmalıyız Bileşim yönünden kefir, herşeyden önce yoğurt ve ekşi süt ile benzer bir etkiye sahiptir. Kefirin bileşimi, büyük ölçüde yapıldıgı süte ve yağ oranına bağlı bulunmaktadır. Bununla birlikte normal bir kefir, mineral maddeler, protein ve yağ miktarı açısından tamamen içme sütü gibi...
 2. Hangi sebze hangi hastalığa iyi geliyor?

  Hangi sebze hangi hastalığa iyi geliyor?

  Hangi sebze hangi hastalığa iyi geliyor bilmek istermisiniz o halde aşağıdaki sizler için edindiğim ve aktardığım yazıyı inceleyip okumanızı tavsiye ederim. Doğanın bir eczane olduğunu savunan uzmanlar, hastalıklarla doğal savaş programı hazırladı. Program, hangi hastalığa karşı neler yenmesi gerektiği konusunda rehberlik ediyor.Cilde Urfa’nın acı pul biberi, mideye hardal, depresyona...
 3. Hangi bitki çayı hangi hastalığa iyi geliyor?

  Hangi bitki çayı hangi hastalığa iyi geliyor?

  basura hangi çay iyi gelir hangi bitki hemoroide iyi gelir mideye bitki çayı mide yanmasına çayı mide yanmasına gelen Birçoğumuzun tükettiği bitki çayları hakkında acaba yeterli bilgiye sahipmisiniz? Sizlere hangi bitki çayının hangi hastalık ve rahatsızlığa iyi geldiği konusunda gerekli olan bilgileri aktarıyorum Sarı Kantaron - Hazmı kolaylaştırıyor - Mide yanmalarına iyi geliyor -...
 4. Çörek Otu Hangi Hastalıkları İyi Geliyor

  Çörek Otu Hangi Hastalıkları İyi Geliyor

  çörekotu çörek otu corek otu Çörek otunu hepimiz biliriz...Ekmeklerde ve tuzlu hamur işlerinin üzerinde kullanılır diye biliyordum ben çörek otunu ama o kadar çok faydası varmışki neredeyse her derde deva... Buyrun bakalım çörek otu hangi hastalıklara iyi geliyormuş :tik: 1- İlk olarak çörek otu bir hastalık durumunda kullanılabileceği gibi günlük veya gün aşırı olarak öylesine de...
 5. Hangi çorba hangi hastalığa iyi geliyor

  Hangi çorba hangi hastalığa iyi geliyor

  Domates Çorbası Domatesin enerji değeri (kalorisi) azdır. Bir orta boy domatesle en fazla 25-30 kalori alırsınız. Domates ve domates ürünlerinin kilo yönetimini kolaylaştırmasının bir nedeni de budur. * Domates lif zengini bir besindir. Lif bakımından zengin beslenme; kolesterol kan şekerine destek olur. * Kan basıncını azaltır. * Kansere karşı korur. * Kilo yönetimini kolaylaştırır. *...

Sayfayı Paylaş