1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Hangi Sporu Yapmalısınız

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Meleklerim spor yapmak istiyorsunuz fakat hangisinin size uygun olduğunu bilmiyorsanız o zaman bu yazı tam size göre :)
  Cycle: Özel olarak tasarlanmış bisikletlerle hem eğlenecek hem de kardiyovasküler ve fiziksel kondisyonunuzu geliştireceksiniz. SCHWIN marka bisikletlerin kullanıldığı kardio-vasküler ve yağ yakma bazlı dersler, aynı zamanda alt grup kaslarınızın da daha sıkı ve kuvvetli olmasını sağlayacaktır

  Body Pump:
  Tüm vücut kaslarını kuvvetlendirip, kasların düzgün bir form kazanması için özel çalışma setiyle yapılan, uygulanan tekrarlar ile de tam bir kuvvet ve vücut şekillenmesi sağlayan bir programdır. Dumbell ve diğer ekipmanlar ile ağırlıklı olarak üst vücut, bacak ve kalça kaslarınızın çalıştırıldığı bu ders, sıkı bir karın çalışmasıyla son bulur.

  Stretching: Kasların esnekliğini arttırıp rahatlamasını sağlayan, eklem hareket mesafelerini arttıran esnekliğin geliştirilmesini hedef alan bir derstir.

  Gym Stick: Devrim yaratan bir total body fitness ekipmanıdır. Gym-stick ile vücudunuzdaki her kası kuvvetlendirir, kaslarınızın hacmini arttırabilir ve belirgin hale getirebilirsiniz.
  Yoga: Duruş, nefes ve yoğunlaşmaya dayalı klasik yogadan ayrı olarak, eklem-kas kuvveti ve esnekliği sağlayan yüksek enerjili ve zihinsel egzersizlerin yoğun olduğu bir çalışmadır.

  Pilates Mat: Tamamen sağlam bir omurga ve karın kasları oluşturmaya yönelik, güç, esneklik ve zihin-beden ilişkisi esaslarına dayanan, son zamanların en etkili çalışma programıdır. Pilates kurallarıyla uygulanan bu yöntemde hiç hissetmediğiniz kadar formda olacaksınız. Pilates Mat, iskelet sistemini doğal pozisyonda tutan kasların farkına varılmasını sağlarken, vücudu da bu kasları günlük yaşamda kullanması için eğitiyor. Yavaş müzik eşliğinde esneklik, dayanıklılık ve fiziksel güç bakımından kaslarınızı devreye sokarak vücut kapasitenizi geliştirebileceğiniz bir ders.

  Step: Tüm dünyada popülerliğini koruyan koreografileriyle eğlenceli ve kuvvetli kardio-vasküler çalışma prensiplerine sahip, çok seveceğiniz bir sınıf.

  Bosu Pilates: Pilates tekniklerinin bosu üzerinde uygulanarak karın kaslarının kuvvetlendirilmesi ve omurgaya bağlı duruş bozukluklarının giderilmesini amaçlayan bir derstir. Geleneksel antrenman yöntemlerinden farklı olarak, denge ve dayanıklılığınızı geliştirirken bir yandan da eğlenebilirsiniz.
  Bosu Camp: Çeşitli ekipmanlarının kullanıldığı güç, denge ve dayanıklılığı geliştiren tüm vücudunuzu çalıştırabileceğiniz cardiyovasküler bir derstir.

  Tae Bo: Yüksek tempoda performansa yönelik tekme ve yumruklar havada uçarken hem çok kalori tüketecek hem de günün stresini üzerinizden atacağınız bir derstir.

  Aero Latino:
  Hem renkli bir uğraş edinmek hem de yağlarınızdan yakmak istiyorsanız Aero Latın dersi ilginizi çekebilir. Cha cha ve salsa gibi hareketli Latin danslarını daha da kıvrak ve enerjik hale getirilmiş şeklinde öğreneceğiniz bir derstir.
   
 2. sluntse

  sluntse Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ocak 2010
  Mesajlar:
  76
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  ben su altı ragbisi yapıyorum
   
 3. sadakat

  sadakat Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2010
  Mesajlar:
  90
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  güzel bilgilendirme özellikle pilates:)
   
Hangi Sporu Yapmalısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi yaşta hangi spor?

  Hangi yaşta hangi spor?

  Hangi yaşta hangi spor? Spor yapmak son derece sağlıklı. Ancak maksimum yararı sağlayabilmek için uygun yaşta doğru sporu yapmak gerekiyor. Aksi halde spor yapalım derken sakatlanmak işten bile değil. Sağlıklı bir yaşam için spor yapmanın gerekliliğini herkes biliyor. Son yıllarda jogging yapanların, yüzenlerin, tenis oynayanların sayısı hızla artıyor. Ancak spor seçimini doğru yapmak çok...
 2. Çocuğunuza Hangi Yaşta Hangi Spor

  Çocuğunuza Hangi Yaşta Hangi Spor

  yüzmeye başlama yaşı basketbola başlama yaşı tenise basketbol basketbola kaç yaşında başlanmalı Spor, çocuk gelişiminin önemli bir parçası. Bu konudaki bilinç arttıkça, çocuklarını spora gönderen ailelerin sayısı da her geçen gün artıyor. Evet, çocuk spor yapmalı ama hangisini? Komşusunun çocuğu yüzmeye gidiyor diye kendi çocuğunu da yüzmeye zorlayan, gençliğinde basketbol oynadığı için...
 3. çocuğunuz neden spor yapmalı?

  çocuğunuz neden spor yapmalı?

  neden spor ve egzersiz yapmalıyız neden spor yapmalıyız çocuklar yapmalı çocuk resim yapmalı çocuklar resim Spor alışkanlığı her birey için oldukça önemli. Fakat yaş ilerledikçe bu alışkanlığı edinmek kolay değil. O yüzden çocuğunuza spor yapma alışkanlığını şimdiden öğretmeniz gerekiyor... Çocuklarımızın daha enerjik, daha sağlıklı ve daha sosyal birer yetişkin olabilmesi için sporun...
 4. Hangi Yaşta Hangi Spor

  Hangi Yaşta Hangi Spor

  Yaşınız kaç olursa olsun mutlaka size uygunda bir spor vardır...Buyrunuz yaşınıza göre hangi sporu yapmanız gerektiğine dair liste kızlar :tik: 20’li yaşlarda kaslarımız güçlendirmek adına ağırlık çalışmaları, 30’lu yaşlarda daha çok alt bölge egzersizleri ve 40’lı yaşlarda ise kemiklere yönelik programlar uygulamamız gerekiyor. Tüm bunları yaparken her yaşa özel dikkat etmemiz gereken...
 5. Ramazanda Mutlaka Spor Yapmalıyız

  Ramazanda Mutlaka Spor Yapmalıyız

  ramazanda nasıl spor yapılmalı ramazanda spor nasıl yapılır Sevgili melekler, Ramazan ayı özellikle son yıllarda yaz mevsimine denk geliyor. Dolayısıyla uzun yaz günlerinde (bugün için yaklaşık 17 saat kadar) mide boş kalıyor. Bunun üzerine yenen yemeklerle de eğer dikkat etmezsek kilo alımı kolaylaşıyor. Ramazanda sağlıklı beslenmek aslında mümkün. Bunun yanında spor yapmak ta gerekiyor. Bu...

Sayfayı Paylaş