Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Hangi Yöntemlerle hamile kalırım?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için ne yapmalı,hamile kalmak için nelere dikkat etmeli,kolay hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için yapılması gerekenler

  < Konu Resmi..>


  Gebelik isteyen her çift uygun zaman kavramını düşünmelidir. En uygun zamanın hangisi olduğu konusunda doktorlara veya uzmanlara danışmak gerekir.

  En uygun zamanın hangi zaman olacağı kuşluk vaktine, ayın pozisyonuna, kadının canının elma çekmesine, rüzgarın camı çarpması gibi durumlara göre bulunamaz.

  Düzenli adet gören bir kadında çoğunlukla yumurtlama adet döngüsünün 14. Günüdür. Ancak yumurtlama döneminde sapmalar olması da doğaldır.

  Gebe kalmak için en uygun zaman sperm ile yumurtanın kadın vücudu içinde yaşama süresi dikkate alındığında 9 ile 15. Gün arası gün aşırı birleşmeyi gerektirir.

  15. Günden sonra gün geçtikçe hamile kalma oranı düşer. Kolay hamile kalma yöntemleri içinde gün saymak en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Ancak sapmaların olabileceği unutulmamalı ve buna göre sabırlı olunmalıdır.

  Birleşmenin 9 ile 15 . günler arası gün aşırı tavsiye edilmesinin nedeni erkeğin sperm kalitesinde yükselme sağlayabilmektir. Bunun için erkeğin boşalmadan sonra en az 48 saat dinlenmesi gerekir.

  Sperm kalitesi hamileliği sağlayabilmek adına çok önemlidir. Ayrıca gebelik sonrası çocuğun sağlığı için de hayati önemdedir. Son ilişkien 48 saat geçmeden önceki birleşmelerde sperm kalitesi çoğunlukla yumurtayı döllemeye yetmeyecektir. Her ilişkinin stres ve baskıyı arttırdığı düşünülürse bu süreç iyi değerlendirilmelidir.Bazı çiftlerin çok istemelerine rağmen gebelik elde edemedikleri görülür. Bunun altında yatan problem genellikle uygun zamanda ve yeterli sıklıkta ilişkiye girme alışkanlığının olmamasıdır.

  Kolay hamile kalma yöntemleri
  Kolay hamile kalma yöntemleri

  Uygulanan yöntemin yanlışlığı da sıkça görülen bir hatadır. Hamile kalamamanın nedenlerinden çoğu kolayca çözülebilecek basit sorunlardır ancak sosyal sıkıntılar, sorunu kimseye anlatamamak gibi durumlardan dolayı gebe kalamama problemi gün geçtikçe büyür.

  Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılığı oldukça yüksektir. Çoğu kadın için bu oran %20 yi geçer hatta %25 e dayanır. Çiftler çoğu zaman yanlış davranışlar, yanlış zamanlama ve önyargılar nedeni ile bu oranı düşürürler.

  Çoğu çift 1 ay denemeden sonra kısır olduklarını düşünürler. Ülkemizde çoğu zaman kısırlıkla ilgili sorun yaşayan kişinin kadın olduğu düşünülür. Bu nedenle cinayetler yaşanmaktadır.

  Çiftin üzerindeki baskı kadının hamile kalamadığı her gün daha da artar. Oysa çoğu çiftte alınacak kolay ve hızlı tedbirler sorunu oldukça çabuk ortadan kaldırabilir. Bazı sorunlarda tedaviye ve ilaca bile ihtiyaç duyulmaz.
   
Hangi Yöntemlerle hamile kalırım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hamile kalanlar hangi yöntemlerle hamile kaldınız hamile kalamayanlara yardım etsin

  Hamile kalanlar hangi yöntemlerle hamile kaldınız hamile kalamayanlara yardım etsin

  gebe kalamayanlara yapılan testler selam arkadaşlar nasıl hamile kaldınız doğalmı tedavimi kürlerlemi ne uyguladınız hamile kaldınız ay hamile kalamayan arkadaşlara yardımcı olursanız sevinirim
 2. hangi kadınlar daha zor hamile kalır

  hangi kadınlar daha zor hamile kalır

  hangi kadınlar daha zor hamile kalıyorlar, yani hangi hastalığı geçiren yada geçirmiş olan şişman mı zayıf mı ?
 3. Bekarım hangi durumlarda hamile kalırım?

  Bekarım hangi durumlarda hamile kalırım?

  sürtünmeyle hamile kalınırmı,bekarım sürtünmeyle ilişki yaşadım hamile kalırmıyım,bekarım zevk suyuyla hamile kalırmıyım hakında bilgiler Sürtünme nedeniyle ya da iç çamaşırı varken sevişme nedeniyle hamile kalınıp, kalınmadığı sıkça sorulan bir sorudur. Öncelikle sürtünme nedeniyle iç çamaşırı ya da kıyafetler varken hamile kalınması mümkün değildir. Fakat vajina üzerinde sürtünme ve boşalma...
 4. Hangi Günler Hamile Kalınır ?

  Hangi Günler Hamile Kalınır ?

  Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Günümüz koşulları hemen hemen her alanda olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmayı gerektiriyor. Ama kararı verince bebek de hemen gelmiyor. Aylarca çaba! sarf edildiği halde ve klinik olarak hiçbir sorun bulunmamasına rağmen, bazen istenilen hamilelik bir türlü gerçekleşmiyor. Çünkü ya...
 5. Arkadan ilişkiyle Hamile kalır mıyım

  Arkadan ilişkiyle Hamile kalır mıyım

  Merhaba erkek arkadaşımla ters ilişkiye girdik tamamen peçeteye boşaldı ve boşalma sıvısı asla genital bölgeme değmedi boşalmadan önce sadece p***yle genital bölgeme 1 kere vurdu hamile kalma oranım var mı

Sayfayı Paylaş