1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Hangi yüz tipi daha çabuk sarkar?

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  yüz sarkması ve çözümleri,hangi yüz tipi daha çabuk sarkar,hangi cilt tipi erken yaşlanır
  < Konu Resmi..>


  Son dönemlerin, estetik bilgilerimizi zorlayacak en çarpıcı sorusu "Androjenik yüz tipine mi sahipsiniz östrojenik mi?"
  Peki, ne demek androjenik ve östrojenik yüz tipi? Yüz tipimizi nasıl anlarız? Yüz tipimiz gelecekteki halimiz için nasıl ipuçları verir?
  Kadınların yüz tipleri kaça ayrılır?
  Yüz tipleri temel olarak androjen tip ve östrojen tip olarak ikiye ayrılır. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi bütün gelişimimizi etkilemekte olan cinsiyet hormonlarıyla adlandırıyoruz. Tabii yüz tipi deyince kemik yapısına göre yuvarlak, dikdörtgen, köşeli, kare, ters üçgen, kalp, baklava, üçgen, oval gibi de sınıflandırmak veya antropometrik incelemelere göre ayırmak da mümkün. Ancak bizim bu iki tip sınıflandırmada amacımız kişinin gelişiminde yüzün yaşla birlikte nasıl bir değişime ve deformasyona uğrayacağını ve ne gibi tedavilere gereksinim duyulacağını aktarmak.
  Öncelikle belirtmeliyim ki bu şekilde bir klinik çalışma mevcut değil, bu bizim gözlem ve tecrübelerimize dayalı bir ayrımdır. Kişinin bağ dokusu ve cildine, yanak, orta yüz ve elmacık dolgunluğuna, yüz kasları aktivasyonuna, kırışma tendensine ve boyun bölgesi gıdı durumuna göre belirleriz. Bunda başlıca etken genetik olmakla beraber ilerleyen yaşlarda hormonal değişikliklerin de etkili olduğunu düşünüyoruz.
  Androjen tipler, sıkı, kompakt bağ dokusuna ve kalın bir cilde sahip, yanak ve elmacık kemik bölgesi dolgun kişilerdir. Bu grubun önemli problemi aşağı doğru inmedir. Yaş ve yer çekiminin etkisiyle öncelikle orta yüz bölgesinde yer değişme ve çukurlaşma, nazolabial oluklarda (burun kenarından ağız kenarına inen oluklar) çökme, çene yanlarında fazlalıkların görülmesi, gıdının ortaya çıkması gözlenir. Alın ve boyun dışında bu grupta kırışıklık az görülür, ancak genellikle boyundaki kırışıklıklar erken yaşta ortaya çıkmaya başlar.
  Östrojen tiplerse; yumuşak, gevşek bağ dokusuna ve ince bir cilde sahip, cilt altı yağ ve bağ dokusu az gelişmiş, genellikle çok mimikli kişilerdir. Bu grubun en önemli özelliği erken yaşta başlayan yanak bölgesinde, kaz ayaklarında, ağız çevreinde, dudak üstünde, çene kenarlarında, alın, boyun ve dekolte bölgesinde gözlenen kırışıklık problemleridir. Zaten gevşek olan bağ dokusunun yanında yaşla birlikte azalan cilt altı yağ dokusu da bunlara sebeptir. Ayrıca üst ve alt gözkapağı sarkmaları, alt göz torbalanması ve deformasyonlarına da sıklıkla rastlanır.
  Bu grupta deformasyonlar 40'lı yaşlarda özellikle orta yüz bölgesinde çökme ile kendini göstereceği, ciltteki problemleri daha az olacağı için daha çok cerrahi işlemlere başvurulur. Özellikle de orta yüz liftingi ve bununla birlikte deformasyona göre şakak liftingi veya facelift öncelik gösterir. Boyun bölgesindeki kırışıklıklara yönelik non invaziv (kansız) yöntemlerle tedaviler de önerilir.
  Öncelikle diğer gruba göre daha erken yaşlarda cildin kalitesini, elastikiyetini güçlendirmeye yönelik işlemlere başlamaları gerekir. Vitamin enjeksiyonları, PRP veya Fibrocell gibi cilt kalitesini güçlendiren ve kırışıklıklardan koruyan uygulamalar öncelikleri olmalıdır. İlerleyen yaşlarda deformitelere bağlı olarak öncelikle göz kapağı estetiği, orta yüz liftingi ve facelift gibi cerrahi işlemlerle yılların etkisi geri alınabilir.
  Aynı yüzde olduğu gibi androjen tip grupta vücut ve özellikle karın cildi kalın, yağlanma üst karın bölgesinde ve batın içi organ çevresinde olur, bacaklar incedir ve popoda volüm azlığı görülür. Bu grupta selülit ve doğum sonrası çatlaklara da nadiren rastlanır.
  Östrojen tip grupta ise cilt ve cilt altı bağ ve yağ dokusunun gevşekliği ve buna bağlı oluşan deformasyonlar belirgindir. Selülit ve doğum sonrası çatlaklar oldukça sık gözlenir. Yağlanma genellikle basenlerde, bacak içi ve dışında gözlenir. Ayrıca, genelleme yaparsak, androjen tipler babaya, östrojen tipler ise anneye benzer.
  Bu iki grubu tam olarak birbirinden ayırmak da tam mümkün olmayabiliyor zaman zaman. Bu, bizim yaptığımız bir genelleme ve daha çok genç hastalar hakkında ileride nasıl bir sorunla karşılaşabilecekleri konusunda tahmin yürütmekte bizlere yardımı dokunan bir sınıflandırma
   
Hangi yüz tipi daha çabuk sarkar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Test:Siz Hangi Güneş Tipisiniz?

  Test:Siz Hangi Güneş Tipisiniz?

  hangi bebeksiniz testi hangi saç tipisiniz Tatil için geri sayım başladı. Bavullar da hazır! Güneş öncesi bakımları, koruma faktörlü kremler, güneş sonrası bakım sütleri... Peki hangi ürünün sizin için doğru olduğunu biliyor musunuz: O zaman cilt tipinizi test etmenin tam zamanı. Bu test size kendiniz için en doğru güneş bakımını seçmenizde yardımcı olacaktır. 1-Sağlıklı sportif bronzluk...
 2. Kilo erkeği daha çabuk öldürüyor

  Kilo erkeği daha çabuk öldürüyor

  “Obezite kadınlarda daha yaygın ancak obezite sonucu ortaya çıkan hastalıklar ve ölüm oranlarına bakıldığında erkeklerde durum çok daha vahim...” Araştırmalar, obezitenin kadınlarda daha yaygın olduğunu ortaya koyuyor. Ancak aşırı kilo nedeniyle ölüm oranları erkeklerde daha fazla. Kilo fazlalığı ve obezite giderek artan oranlarda görülen bir toplum sağlığı sorunu. Obezite, tansiyon, şeker...
 3. Yüzünüzün Tipine Göre Maskeler

  Yüzünüzün Tipine Göre Maskeler

  t bölgesi için maske yanaklardaki gözenekler maske şekilleri İnsanlarda 3 ayrı yüz tipi bulunmaktadır. Bunlar yağlı ciltler, kuru ciltler ve karma ciltler olarak sınıflandırılır. Her cilt tipininde ayrı ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçları giderirkende yüz tipine uygun maskeler hazırlamalıyız. Normal: Gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilttir. Normal bir bakımla doğallığını...
 4. Yüzünüz Çabuk Yağlanıyorsa Ne Yapmalısınız?

  Yüzünüz Çabuk Yağlanıyorsa Ne Yapmalısınız?

  Bu sayfa; Yüzünüz Çabuk Yağlanıyorsa Ne Yapmalısınız konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kadınların cilt bakımında en çok şikayet ettikleri noktalardan biri yüz yağlanmalarıdır. "]Vücut yağlanmalarının çeşitli diyet programları ve sporla gittiği düşünülürse çok da sorun yaratmayan vücut yağlarına karşın yüz yağlanmaları büyük bir sorun olarak kadınların karşısına...
 5. Hangi Yüz Tipi Hangi Takıları Takmalı?

  Hangi Yüz Tipi Hangi Takıları Takmalı?

  yüz tipine göre takı, takı çeşitleri, hangi yüz tipine hangi takı Sevgili melekler, kimi kadına küpeyi yakıştırırsınız, kimine kolyeyi. Kimi uzun küpelerle hoş görünürken kimisi minicik küpelerle son derece cazibeli durur sizin gözünüzde. Bunun nedeni o kişinin yüz tipine göre taktığı takılardır. Takacağınız doğru seçerek ifadenizi dengeler, yüz şeklinizin istediğiniz gibi algılanmasını...

Sayfayı Paylaş