Hangi Yüz Tipi Hangi Takıları Takmalı?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Hangi Yüz Tipi Hangi Takıları Takmalı?
yüz tipine göre takı, takı çeşitleri, hangi yüz tipine hangi takıSevgili melekler, kimi kadına küpeyi yakıştırırsınız, kimine kolyeyi. Kimi uzun küpelerle hoş görünürken kimisi minicik küpelerle son derece cazibeli durur sizin gözünüzde. Bunun nedeni o kişinin yüz tipine göre taktığı takılardır. Takacağınız doğru seçerek ifadenizi dengeler, yüz şeklinizin istediğiniz gibi algılanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için hangi yüz tipinin hangi mücevheri takması gerektiğini bilmeniz gerekir....


takılar.jpg
Öncelikle yuvarlak, oval, kalp ya da kare yüz şeklinden hangisine sahip olduğunuzu bulmak için bir aynadan faydalanmanız gerekiyor. Aynaya büyük bir oval çizip yüzünüzün bu ovalin dışına taşıp taşmadığına bakmalısınız. Taşmışsa eğer yuvarlak yüz yapısına, bu ovale sığıyorsa oval yüz yapısına, sadece çeneniz ovalin dışında kaldıysa kalp yüz yapısına, köşeler dışarıda kaldıysa kare yüz yapısına sahipsiniz demektir.

Oval bir yüz yapınız varsa çok şanslısınız demektir, çünkü size her tür küpe ve kolye yakışır. Kalp kesim taşlı küpeler, çiçek şeklinde tasarımlar, yuvarlak şekilli küpeler sizin için ideal olacaktır. Kolye seçiminde ise çok uzun olmayan, küçük sallantılı tasarımları kullanmanız doğru tercihtir.

Yuvarlak yüz yapınız varsa asla daire şeklinde bir küpe tercih etmeyin. İçinde toplar olan tasarımlar ya da içiçe geçmiş yuvarlaklar da sizin için uygun olmayacaktır. Size en uygun tasarım damla ya da markiz kesimlerdir. İnce ve uzun tasarımlar da yine yüz şeklini dengeleyecektir. Kolye için ise uzun tasarımlar uygun olacaktır. Özellikle boyundan göğüs kısmına doğru tek bir sallantısı olan kolye tasarımları yuvarlak yüz yapısına çok yakışır.

Kare şeklinde yüz yapınız varsa maskülen bir görüntüye sahipsiniz demektir. Bu görüntüyü yumuşatarak daha feminen hale getirmek için çiçekli, iç içe geçmiş daire şeklinde ve bol sallantılı küpeler kullanmak uygun olacaktır.

Kalp şeklinde yüz yapısına sahipseniz çene uzun olduğundan bu görüntüyü yumuşatmak gerekir. Damla kesim her tasarım küpe seçimi için doğrudur. Boyun için ise mutlaka kalın ve boyuna yapışan sallantısı olmayan kolyeler tercih etmek gerekir.

Ten rengine uygun mücevher seçiminin incelikleri…

Olcayy Mücevher’in yüz şekillerine uygun olabilecek tüm tasarımları arasında yakut, zümrüt, pırlanta, elmas, safir gibi pek çok değerli taşlarla oluşturulan modeller yer almakta. Mücevher kullanmayı seven kadınlara yüz tiplerine uygun olabilecek ürünler konusunda tavsiyelerde bulunan Olcay Keskin, aynı zamanda ten renginin de mücevher seçimindeki önemine dikkat çekiyor.

Açık tenli kişiler mutlaka beyaz altını tercih etmelidirler. Beyaz altının üzerinde inci ve pırlanta açık tenli kişilere çok yakışacaktır. Eğer renkli taşlardan oluşan bir mücevhere sahip olmak isterlerse yakut, ametist ve pembe kuvarsı tercih etmelidirler.

Buğday tenli kişiler ise “Rose” olarak adlandırılan altın çeşidini tercih ederlerse tenleriyle çok uyumlu olur. Sarı altın da kendileri için uygundur. Pembe, sarı ve siyah inci buğday tenlilere çok yakışır. Zümrüt, turkuvaz, sitrin ve safir de yine buğday tenli kişilere çok yakışacak taşlardır.”
 
Geri
Üst