Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Hangi Zamanlarda Korunmadan Gebelik Oluşmaz ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hangi dönemlerde hamile kalınmaz,hangi dönemler gebe kalınmaz,hangi dönemler gebelik riski yoktur,hamile kalınmayan günler hakkında bilgiler
  Teorik olarak korunmasız girilen ilişki ne zaman olursa olsun gebeliğe sebep olabilir.
  Fakat düzenli ve 28 günde bir adet gören bir kadında yumurtlamanın (ovulasyon) en sık 14. gün olduğunu düşünürsek adetinin 9. ve 17. günleri arası ilişki için en riskli idönemdir. Bu dönem dışındaki günler daha az risklidir. (Çünkü yumurta hücresi 1 gün, sperim 3 gün (nadiren 5 gün) canlı kalır.)
  Fakat daha önce de bahsedildiği gibi bunun garantisi yoktur. Adetleri düzenli olan bir kadında bile yumurtlama her zaman 14. gün olmayabilri, daha önce yada daha sonra olabilir, bu da o dönemde girilen ilişkide gebelik riskini arttırır.


  < Konu Resmi..>


  Dogum kadın doktorların bazı açıklamalarına göre. korunmasız girilen ilişki ne zaman olursa olsun gebeliğe sebep olabilir.
  Fakat düzenli ve 28 günde bir adet gören bir kadında yumurtlamanın (ovulasyon) en sık 14. gün olduğunu düşünürsek adetinin 8. ve 18. günleri arası ilişki için en riskli idönemdir. Bu dönem dışındaki günler daha az risklidir. (Çünkü yumurta hücresi 1 gün, sperim 3 gün (nadiren 7 gün) canlı kalır.)
  Fakat daha önce de bahsedildiği gibi bunun garantisi yoktur. Adetleri düzenli olan bir kadında bile yumurtlama her zaman 14. gün olmayabilri, daha önce yada daha sonra olabilir, bu da o dönemde girilen ilişkide gebelik riskini arttırır. İçiniz rahat olması için gine korunmadan ilşkiye girmeyiniz çünki sonradan istenmeyen gebelikle karşı karkıya gelebilirsiniz.

  korunmadan iliskiye girmek
  hic korunmadan gebelik cabuk olurmu
  korunmadan cinsel ilişkiye girmek ne kadar risklidir
  korunmasiz iliski sonrasi antibiyotik engellermi


   
Hangi Zamanlarda Korunmadan Gebelik Oluşmaz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelikten korunma yöntemleri

  Gebelikten korunma yöntemleri

  GEBELİKTEN KORUNMA YÖNTEMLERİ Gebelikten korunmak için herhangi bir yöntem kullanmadan cinsel ilişkide bulunan kadınların % 80-90'ı bir yıl içinde gebe kalır. Bu nedenle eğer bir süre ya da bundan sonra hiç bebek istenmiyorsa mutlaka etkili bir gebelikten korunma yöntemi kullanılmalıdır. Pek çok korunma yöntemi arasından size ve birlikte olduğunuz kişiye en uygun olanını seçmek için...
 2. Kuranı Kerim hangi halife zamanında çoğaltılmıştır

  Kuranı Kerim hangi halife zamanında çoğaltılmıştır

  Kuranı Kerim hangi halife zamanında çoğaltılmıştır lütfen bu konuda bilgi verin bana
 3. Sela Nedir Hangi Zamanlarda Verilir ?

  Sela Nedir Hangi Zamanlarda Verilir ?

  sela ne zaman verilir sela ne zaman okunur Perşembe Gecesi Verilen Sela Sevgili melekler, sela ne demektir, sela ne zaman okunur, perşembe gecesi yatsı namazı ardından sela neden verilir, tüm bu soruların cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız...:) "Sela" insanları camiye toplamak için verilir. Cuma günü sela verilmesinin amacı cuma namazından önce hocanın vaazını dinlemek için...
 4. Gebelikten Korunma Yöntemleri

  Gebelikten Korunma Yöntemleri

  Bir çok çift farklı sebeplerden dolayı,çocuk sahibi olma fikrini bir döneme kadar ertelemek ister.Bu amaç doğrultusunda en etkili ,korunma yöntemlerini arşatırmaya koyulurlar.Melekler Mekanı olarak,rehber niteliğinde sizlere yardımcı olmak adına en etkili doğum kontrol yöntemlerini araştırdık.Ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz. Doğum Kontrol Yöntemleri 1-DOĞUM KONTROL HAPLARI (OKS):...
 5. Gebelikten Korunma

  Gebelikten Korunma

  Arkadaşlar merhaba , ben bir şey sormak istiyorum 12 aylık bir kizim var hangi yöntem ile korunabilirim . Spiral taktiramiyorum çünkü doğumda rahim duvarim çöktüğü için katater takili . Diğer yöntemleride emzirdiğim için kullanamiyorum, Uzun bir sürede hamile kalmak istemiyorum ne yapıcağımı bilemedim. Korunmasiz birliktelik yaşiyoruz ama bu da beni korkutuyor .

Sayfayı Paylaş