hangisine yanayim..

yaraliceylanim

Yeni Üye
Üye
hangisine yanayim..
arkadaslar..

cok zor durumdayim, bu forumu buldum ve size derdimi acmak istedim..

ben 3 aylik sozluyum.. 8 ay sonra dugunum var.. ben bu hayatta birini cok sevdim.. iki senelik birlikteligim oldu.. cok mutlu bir birliktelik.. birbirimizi deli gibi sevdik.. o iki sene icinde bu hayatta aklina gelecek butun delilikleri yaptik.. hayatin her guzelligini gorduk ve yasadik.. herseyin ilkini birbirimizde yasadik.. Ama sonra bu ask sonra erdi.. ikimizde ergenlik donemlerindeydik.. onun ailesinin istedigi bir kiz vardi.. cok baski yapiyorlardi ona.. bende bunu gururuma yediremeyip gunun birinde cekip gittim.. neden cekip gittim bilmiyorum, neden kalip direnmedim.. izimi kaybettirdim.. ben cekip gittigimde oda gozunu karartip evlenmis o kizla..

uzak bir sehre tasindik.. gun gectikce dahada zorlasiyordu yasamak benim icin.. depresyona girdim.. tedavi gormeye basladim.. depresyon haplariyla cok kilo aldim ve bu benim pisikolojimi dahada bozdu.. hayatla irtibatimi kestim, arkadaslarimi kaybettim.. kimseyle gorusmedim, senelerce.. artik insanlarla nasil irtibat kuruldugunu bile unutmustum.. oturup iki kelime muhabbet etmek nasil birseydi bilmiyordum.. o yetenegimi kaybetmistim.. bu boyle olmayacak diyip hayata yeniden tutunmaya basladim..

arkadaslar edindim, tedavi oldum, askin ve sevginin pesine dustum.. tekrardan birsuru arkadasim, birsuru sevenim oldu.. hatta iliskilerim bile oldu.. bana asiktilar, ama ben hic sevemedim.. benim aklim ise hep ondaydi.. yine hergece baismi yastiga koydugumda onu hayal ediyordum, ruyalarimda onu goruyordum.. ona ulasmak icin yollar ariyordum, ama oda izini kaybettirmisti.. bulamadim onu hicbir sekilde.. onu sadece ruyalarimda goruyordum.. kavustugumuzu goruyordum.. ve aglayarak uyaniyordum..

bir kismetim cikti.. beni cok seviyor.. benim icin herseyi yapacak biriydi.. beni istemeye geldi, ve ben dusunmeden evet dedim.. bir yuvam olsun istedim.. sevmesemde duzenli bir hayatim olur dedim.. ama oyle degilmis be arkadaslar.. sevmek cok zormus.. sevmedigin biriyle beraber olmak cok zormus.. hem karsindakine hem kendine aci cektirmek ateslerde yanmakmis!! nikahta keramet var dediler.. seversin dediler.. ama inanirmisiniz sevemedim.. dokunamadim.. onu 'benimseyemedim.. hergece yastiga basimi koydugumda yine ve yine kalbimin gecmis icin yanmasini kendime yediremedim.. suan uc aylik sozluyum.. ve sanki iki omzumada iki tas baglamislar.. hayat agir geliyor, tasiyamiyorum!!!:( artik gulmuyorum, sadece agliyorum, ve susuyorum.. Sozlu olan biri boylemi olur diyorlar, susuyorum.. bilmiyorlarki icimdekini, bilselerdi oyle demezlerdi..

Uc aylik sozluyum, ve ben gecen hafta, o cok sevdigimle karsilastim.. neden Allahim dedim.. neden onca senedir karsima cikarmadinda, simdi cikariyorsun.. o karsimdan geliyordu.. senelr sonra.. ve ben o an basimi one egdim.. oylece durdum.. yanima geldi.. Ismimi soyledi.. bacaklarimi hissetmedim.. gozlerine baktim.. ve o gozler cok aci cekmis!! o gozlerde cok uykusuz geceler gecirmis.. gozlerim doldu ve onunda gozleri doldu.. Ben seni hic unutamadim dedi.. sendemi unutamadin dedi, sustum.. bir cocugun seker bekledigi gibi, benden bir soz bekliyordu.. yalvaran gozlerle bakiyordu..

Biz hic veda edememistik birbirimize.. hic sarilipta elveda demedik.. kendine iyi bak demedik.. biz pat diye ayrilmistik birbirimizden.. suan bile agliyorum.. icim yaniyor.. Onu gordugumde numaralarimizi verdik, ve birkere konustuk.. ve omuzlarimdaki tas'a bir tas daha eklendi.. o mutsuz bir evlilik icerisinde, bense mutsuz bir nisanlilik.. Herseyi birakta gel uzaklara gidelim dedi.. yapamam dedim.. ben bunu yapamam nisanlima, sende bunu esine yapmamalisin dedim!! bu defteri kapatalim dedim.. ama olmuyor arkadaslar.. gunde bir kerede olsa ariyor.. bir hafta oldu simdi.. ama ben bu durumdan cok rahatsizim..

Ne vicdanim bana rahat veriyor.. nede yuregimdeki hasret..
Neyapmaliyim arkadaslar, ben blmiyorum artik siz soyleyin..

.... İnanki çok zor bir durum ama atalarımız bazı sözleri boşa sölememiştir... Umarım dediklerime kırılmazsın ama yuva üzerine yuva olmaz ve aşk yasandıgı zaman zaten bitiyor.... Belki aşkı tam yasayamadıgınızdan dolayı yarım kalan ve ulaşılamayan her zaman cazip gelir insana... Çok aşık oluup deliler gibi sevip evlenenleride gördük görücü usulü ile evlenenleride... bitmeyen aşk alevlenmiş olabilir ama sence değer mi ??? Umarım hersey senin acından cok iyi olur ama bence en kısa zamanda kararını vermk zorundasın cunku nişanlın var.. seni seven biri var....

bana sorarsın sevmediğin bir adamla mutlu olamazsın. Bu nişana en kısa zamanda son vermelisin. Düşünsene her akşam sevmediğin biriyle uyuycaksın evin içinde sürekli onu görüceksin ve onunla birlikte olmak zorunda olucaksın. Bnce kendineda sözlünede bunu yapma vakit kaybetmeden bu işe son ver çünkü uzadıkça bitirmesi daha zor olur. Sevdiğin kişi içinde boşanmadan onunla görüşme bile bnce. Boşanmadan gelme bana boşandıktan sonra birlikte olabiliriz ancak demelisin.Senin onun evli olmasına rağmen onunla görüşmeye devam etmen karısından boşanmasına gerek olmadığını düşündürebilir ona.Ama şunu unutma aşksız evlilik işkenceden farksız olur

canım gerçekten çok zor .. senin adına çok üzüldüm ve Allah yardımcın olsun...
bence kalbinin sesini dinle diyeceğim ama bi tarafta senin sözlün var bi tarafta dahada beteri onun EŞİ var... yani sen belki yolun başındasın ama o çoktan yolunu çizmiş... sorumlu olduğu bir eşi, belki çocukları var... en önemlisi bi aile kurmuş o... yani belki hala seviyor seni ama senin nişanlını bırakıp yüzüğü atıp arkanı döndüğün gibi o dönemezzzz....
iyi düşün canım çok iyi düşün.. sadece bu günü düşünme..! yarını düşün ondan sonraki günleri düşün... geleceğini düşün... herşeyi geçtim öbür dünyada vereceğin hesabı düşün... yanlış bişi yapma...!
RABBİM yardımcın olsun... umarım herşey dilediğin gibi olur...
hakkında herşeyin hayırlısı..

hayatta bazen çok sevdiğimiz ,onun için gözümüzün kara olduğu ,sadece ve sadece onunla aşkı yaşayabileceğinmiz ,sadece ve sadece onu seveceğimizi düşündüğümüz insanlar belki de bizim için hayırlı değiller ,değiller ki hayat bizi onlardan ayırmış ,bize nasip etmemiş ,ulaşılamadıkları için acı çekiyor ,onsuz olamayacağımızı düşünüyoruz ama ulaşmış olsak belki de o insanla hiç mutlu olmayacak ,2 gün sonra sevgimiz bitecek ,uğruna herşeyden vazgeçtiğimiz bu aşkın bu hale gelmesi karşısında çok daha fazla yıkılacağız bundan haberimiz yok ..
ulaşılmaz olan her zaman böyledir..
senin de durumun aynen böyle ..
aynı senin gibi bir arkadaşım vardı ..
o yoluna devam etti ve o adamı unuttu..
şimdi başta mutlu olmadığı adamla mutlu ve iiki diğeriyle evlenmedim diyor biliyormusun...
hayatta kiminle mutlu olacağını bilemezsin..
bazen senin sevdiğin ilerde seni sevmeyebilir,
bazen de senin sevmediğin ,ilerde kendini sana sevdirebilir..
hayatta neler olmuyorki..
ayrıca ortada bir evlilik var..
o evlilik senin yüzüden bitmiş olacak..
eğer ki senden önce boşanma davası açmış boşanma aşamasında olsaydı o zaman o insanla yine de birlikte olabilirdin ,çünkü boşanma sebebi zaten sen olmayacaktın..
ama bu durumda yüzde yüz sebebi sen olacaksın ..
ve bugün eşinden boşanan adamın yarın sana olan sevgisinin de bitmeyeceğini ,yarın seni de boşamayacağını nerden biliyorsun..
çünkü kadınlar daha duygusal varlıklar ,erkekler öyle olmamalı..
bir erkek evlenirken çok düşünmeli ,evlendiyse de bunu bitirmek öyle kolay olmamalı..
zamanında sana inat evleneceği yerde ,seni bekleseydi daha doğru olurdu ..
peki sizin ikinizin de hatasını o adamın eşine yaşatmanız ne kadar haklı bir durum ?
o kadına yazık değil mi ?
belki çocukları da var ?
ne olacak o çocuklar ?
siz zamanında buluşamadınız diye o çocuklar ortada mı kalsın ,annesiz babasız mı büyüsün ..
duygulara engel olunabilir ama bir çocuk annesz babasız byümemeli..
hem bu kadar istediğiniz şey belki de size mutluluk getirmeyecek ,mutlu olacağınızın garantisi var mı ?
bu kadar olumsuz seçenek varken herşeyi ve herkesi buna heba etmek ne kadar doğru ?
bence siz yolunuza devam edin ve eskiden yaptığınız hataların bedelini başkalarına ödetmeyin..
merak etmeyin her işte bir hayır vardır..
zaten kaderinizde olsaydı o insan her şekilde birleşirdiniz..
birleşmediğinize göre hakkınızda hayırlsı böyle imiş..
ALLLAH hakkınızda hayırlısını versin ..

Çok zor bi durum bişeyler söylemek çok zor gerçekten. Dua et bence Allahtan hakkında hayırlı olanı iste. Rabbim senin için hangisi hayırlıysa onu versin. Ve sakın isyan etme. Unutma ki Allah böyle olmasını istediyse senin için hayırlı olan bu demektir.

Rabbim hakkında hayırlısını versin... Allah yardımcın olsun canım.

sende bir bayansın ve ne olursa olsun sana yapılmak istemedğini bir başkasına yapma..onun yuvasını yıkma..oda bir kadın...imaknsız olduğu için tatlıdır..imkaszlıklar her zaman tatlı gelir insana..eğer ki istemiyorsan ayrıl nişanlından ama o yuvayı yıkma..ve nerfsine yenilme derim..herşey gönlünce olsun..

arkadaslar hepinizden Allah bin kere razi olsun.. cevaplariniz bir nebzede olsa bana yalniz olmadigimi hissettirdi.. bu bile yeter..

artik onla konusmuyorum..
kendi nisanlimla guzel yerlere gidip guzel vakit gecirmeye calisiyorum..
yinede onun yaninda ben kendimi iyi ve bir butun hissediyorum..

ama dediginiz gibi ulasilmaz tatli geliyor.. ve zaman zamanda acitiyor.. unutamicam onu.. ama kabullendim.. biryerlere gomup ustunu kapattim..

Allah yardimcim olsun.. herseyi Ona biraktim..

Geri