Hanımlar eviniz için elinize sihirli değneğinizi alın

mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Hanımlar eviniz için elinize sihirli değneğinizi alın
kirli sepeti süsleme çamaşır sepeti süsleme
Kadınlar bir melektir,periler ise dişi o halde onlardan ne farkımız var? Sadece sihirli değneğimiz yok.O halde alın elinize sihirli değneğinizi ve evinizde ufak tefek dokunuşlarla mekanınızı değiştirin...
1. Salonda yapacağınız değişikliğe bütünden değil, detaydan başlayabilirsiniz. Bunun için önereceğimiz eşyaların başında abajurlar geliyor. Abajur ayaklarının modası çok çabuk geçmediği için değişikliği başlıklarda yapmak akıllıca olacaktır. Retro bir görünüm istiyorsanız davul şeklinde, yumuşacık ışık istiyorsanız daha klasik abajur başlıkları seçebilirsiniz. Başlıklardan çoğu belli bir standarda uysa da alışverişe çıkarken abajurunuzun ayağını yanınıza almayı unutmayın.

2. Mekan yenilemenin en ekonomik ve en kolay yöntemlerinden biri de duvar rengini değiştirmektir. Mobilyalarınızla uyum sağlayacak ya da tezat yaratacak yeni bir renk seçebilirsiniz. Sözgelimi desenli döşemelik kumaşlarınızın içindeki bir rengi duvara uygulamak iyi bir fikir olabilir. Ancak karar vermeden önce, küçük alanlarda birkaç renk denemesi yapmanızda fayda var.

3. Yaşam alanının çeşitli yerlerini bitkilerle süslemek mekanda her zaman sıcak bir etki uyandırır. Pencere kenarları ya da mekanın güneş alan aydınlık bir köşesi bitkiler için ideal noktalardır. Eğer bitki yetiştirmek için elverişli bir köşe yoksa taze çiçekler de aynı etkiyi yaratır.


4. Salonu şekillendiren mobilyaların yerleşimi de çok önemli. Büyük bir mekanı birkaç oturma grubuna ayırmak daha akıllıca olur. Ayrıca mobilyalarınızı şömine ya da pencere gibi mimari bir odak noktası etrafında da şekillendirebilirsiniz.
5. Küçük çaplı ahşap boyama çalışmaları da yaratıcılığınızı harekete geçirmenize yardımcı olacaktır. Zaman içerisinde hasara uğramış, üzerinde çizikler oluşmuş bir masayı özel olarak üretilmiş kalıcı kalemlerle boyayarak yenileyebilirsiniz.

6. Aksesuarlar iç mekan tasarımında çok etkilidir. Yemek odasında günün modasına uygun bir görünüm elde edebilmek için heykel etkisi yaratacak aksesuarlar seçebilirsiniz. Turkuaz, adaçayı yeşili, karamel ve toprak tonları son yılların en moda renkleri.

7. Yatak odasında daha çok ışık ve boş alan istiyorsanız ışığı yansıtacak ve mekanı olduğundan daha büyük gösterecek bir ayna kullanabilirsiniz. Aynanın dekoratif etkisini artırmak için doğal ahşap, modern ya da Fransız tarzı bir çerçeve seçebilirsiniz.

8. Mutfakta en hızlı aşınan yüzeyler her zaman tezgahlardır. Tezgah üzeri özellikle de lavabonun etrafı eskime sinyalleri veriyorsa ahşap bir ekleme yaptırabilirsiniz.
9. Beyaz armatürlerdeki aşınmaları emaye boyasıyla yenileyebilirsiniz. Duvar fayanslarının derzleri kirlendiğinde eskimiş görüntüsü verirler. Bu görüntüyü engellemenin en pratik yolu ise özel kir sökücüler kullanarak derzleri temizlemek olacaktır.

10. Renkli tabaklar, kavanozlar ve çeşitli mutfak aksesuarları ile donattığınız bir açık raf hem dekoratif gözükecek, hem de işlevsel alanlar yaratacaktır.

11. Küçük banyolarda daha aydınlık ve ferah bir görünüm sağlanması için açık renk ve desensiz perdeleri tercih etmek akıllıca olacaktır.

12. Su buharının etkisiyle solgun ya da kirlenmiş bir plastik banyo perdesini makinenin soğuk ayarında eski bir havluyla birlikte yıkayarak yepyeni bir görüntü elde edebilirsiniz.
 
Üst