Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Hapishaneyi Bulan Kim ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Hapishaneyi Bulan Kişi Kim Hapishaneyi İlk Bulan Kimdir


  Kimisini cezalarını çekmeleri gereken suçlular, kimisini de kader mahkumları olarak gördüğümüz kişilerin kaldıkları hapishaneleri bulmak ilk kimin aklına gelmiş hiç düşündünüz mü melekler ? :) Hemen söyleyelim..

  [​IMG]

  Mevcut kayıtlara göre, Avrupa’daki ilk hapishaneler Bizans İmparatorluğunun dünyaca meşhur zulüm yerleri olan Bizans zindanlarıydı. Buraları kralların ve yakınlarının hoşlarına gitmeyen kimselerin hiçbir hak, istek ve ihtiyacı karşılanmaksızın atılıp, ölümü bekledikleri yerlerdi.

  Avrupa’da resmi olarak ilk hapishane İngiltere’de 1582’de yapıldı. Bundan sonra 1596’da Hollanda’da 1667’de İtalya’da, 1703’te yine İtalya’da bir çocuk ıslahevi ve kadın hapishanesi inşa edildi. Amerika’da 1773 yılında Filedelfiya hapishanesi kurulmuştur. Burası zamanının en modern hapishanesiydi. Fransa’da ise 18. yüzyılın ikinci yarısında kral aleyhinde suç işleyenlerin konulduğu meşhur Bastille hapishaneleri birer işkence yerleriydi.
   
Hapishaneyi Bulan Kim ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hapishanelerdeki farklılıklara bakarmısınız

  hapishanelerdeki farklılıklara bakarmısınız

  Bu Resim Küçültülmüşdür.Gerçek Boyunu Görmek İçin Tıklayın.Gerçek Boyut 700x395. ______________________________________________
 2. buresimde bebeği kim bulacak ilk bulana rep

  buresimde bebeği kim bulacak ilk bulana rep

  Arkadaşlar bu resim içinde bir bebek var bakalım kimler bulabilecek
 3. Bulantı

  Bulantı

  Her çeşit mide bulantısı şüpheli kazanç ve yolculuktur.Rüyada mide bulantısı, kişinin geçmişte kalan hile, günah gibi şeylerin ortaya çıkacağına ve insanı güç durumda bırakacağına işarettir.Her çeşit mide bulantısı şüpheli kazanç ve yolculuktur.
 4. bulantı

  bulantı

  hamilelikte çok bulantı oluyo bunu bitkilerle nasıl onleriz
 5. Hapishaneyi Kim Buldu

  Hapishaneyi Kim Buldu

  Hapishaneyi Kim Buldu ? Hiç merak etmiyormusunuz Hapishaneyi Kim Buldu diye ben dün gece bir filmi izledim ve aklıma geldi dünyada hapishaneler var ama bunları kim buldu kimin aklına geldi ?

Sayfayı Paylaş