1. *LavinyA*

  *LavinyA* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.403
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

  Hareket Yeri..Dünya....Varış Yeri..Ahiret...Biletlerimiz Sadece Gidiş İçindir..

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

  hareket yeri dünya
  [​IMG]
  Ömür Muhasebesine Varmısınız ?
  Yaratanın Bize Peşinen Vermiş Oldukları ve Hayırlı Kullar Olduğumuz Takdirde...Ahirette Vermeyi Vaat Ettiği Nimet ve İmkânlar Karşısında Bizden İstedikleri Okyanusta Bir Su Damlacığı Hükmündedir.
  Bizler İse Hak Etmediğimiz Halde...Bize Verdiği Bunca Nimeti Çok Görmeyen Rabb'imize Yapılacak Kulluk ve İbadetleri Çok Görmekte...Gündelik Hayatın Süsüne ve Gafletine Aldanmaktayız.
  Her Bir İşe Vakit Bulurken...Asıl Vakit Ayrılması Gereken İbadetlere Sıra Geldiğinde Ya Vakit Bulunamamakta...Ya da Bu İbadetler Gereğince Yerine Getirilememektedir.
  Acaba İbadetlere Vakit Bulamayan İnsanlar Ömürlerini Ne İle Geçirmekteler....Yapılan Hangi Şey Asıl Yapılması Gerekli Olandan Daha Önemli Bir Düşünelim.
  Ortalama 60 Yıl Ömür Yaşayan ve Günde 8 Saatini İşe...Güce...Çalışmaya...8 Saatini Yemek...İçmek...Gezmek...Spor yapmak...Çoğu Zamanda Amaçsız Boş Boş Oturup Konuşmak.
  Saatlerce Televizyon İzlemek Gibi İşlere...8 Saatini İse Uyumaya Ayıran İnsan Ömrünün 20 Yılını İşte...Diğer 20 Yılını...Yemek...İçmek Gezmekte...Kalan 20 Yılını İse Uykuda Geçiriyor..
  Bunca Zamanını Tasarrufsuz Kullanıyor da Günde En Azından Bir Saatini İbadete Ayırarak 60 Yıllık Ömrünün 2.5 Yılını İbadetle Geçirmeyi Çok Görüyor....Üstelik Bir Sonraki Nefesimizi Almaya Garantimiz Yokken.,
  İşte Su Misali Akıp Giden İnsan Ömrünün Küçük Bir Muhasebesi....Acaba Biz Amaçsız ve Boş Geçen Bir Ömür Yaşamak İçin mi Yaratıldık?
  Öyle Kişiler Vardır ki...Bir Ticaret de...Bir Alış-Veriş de Onları Allah’ı Hatırlamaktan...Namaz Kılmaktan...Zekât Vermekten Alıkoyamaz.
  Şu İğreti Dünya Hayatı...Bir Eğlence ve Oyundan Başka Şey Değil....Ahiret Yurduna Gelince...Asıl Hayat İşte Odur...Ah, Bilebilselerdi! ..Ankebut Suresi Ayet 64

  Hareket Yeri..Dünya....Varış Yeri..Ahiret....Uçuş Saati..Her An Kalkabilir....Müracaat..Doğduğunuz Anda Yapıldı..
  İsmi..Ademoğlu.....Cinsiyeti..Toprak....Adresi..Dü nya....Müsaade Edilen Eşyalar..Dokuz Metre Beyaz Kefen.....Biletlerimiz Sadece Gidiş İçindir..

  alıntı
  [​IMG]

   
  Son düzenleme: 27 Mayıs 2009
Hareket Yeri..Dünya....Varış Yeri..Ahiret...Biletlerimiz Sadece Gidiş İçindir.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ülkemiz İçin Sadece 1dakika

  Ülkemiz İçin Sadece 1dakika

  TURKIYE ICIN SADECE 1 DK 2012 olimpiyatları için istanbul 9 aday şehirden biri... şu anda istanbul oylamada birinci durumda!... moskovadan sadece 60.000 oy önde... 1 dakikanızı ayırıp oy verin lütfen, sadece aşağıdaki linki tıklayıp, istanbul kutucuğunu seçip vote'ye tıklayın... OY VERMEK İÇİN
 2. sadece içimden dökülenler............

  sadece içimden dökülenler............

  çok daraldım ve çok sıkıldım, bu bir isyan değil ama bu sene ne yapacağımı bilmiyorum, bir yandan iş durumlarım çalkantılı, bir yandan sınavlara hazırlık, diğer yandan kapatmam gereken borç..... bir diğer yandan da erkek arkadaşıma olan özlemim..... offffffffffff !!!!!!!! :(
 3. İnsan Sadece Havuç Yerse Teni Turuncu Olur mu?

  İnsan Sadece Havuç Yerse Teni Turuncu Olur mu?

  havuç,havuç hakkında,havuç neye iyi gelir,havucun faydaları,havuç yer tenimiz turuncu olur mu,havucun zararları. zehirlenmeler bile olabilir. Fakat havuçtan zehirlenme olayı o kadar azdır ki, patatesin yeşillenmiş kısmının yaratabileceği zehirlenmenin yanında değerlendirmeye bile alınmaz. Havuç, kökü yenilen otsu bir bitkidir. İlk olarak bundan 3,000 yıl kadar önce Orta Asya'da...
 4. Göbek eritmek için hareketler

  Göbek eritmek için hareketler

  göbek eritmek için, hareketler, egzersizler, spor, spor hareketleri, yöntemler, bilgiler ve dahası burada arkadaşlar. Bu yaz mevsimine fit ve incecik bir göbekle girmek mi istiyor sunuz? O halde buyrun size bu konuda yardımcı olacak muhteşem öneriler gelsin Melek'ler.:) İlk olarak 15 dakika kadar ısınma hareketi yapın. Hemen ardından aşağıda verdiğimiz iki egzersizi yapın.Tüm vücudu...

Sayfayı Paylaş