Hareketli çocuğu olan anne babalar nasıl davranmalı

mislinay

Yeni Üye
Üye
Hareketli çocuğu olan anne babalar nasıl davranmalı
2 yasindaki cocuga nasil davranmali çoçuğuma nasıl davranmalıyım 7 yaş çocuğuna nasıl davranılmalı 3 yaş çocuğuna davranmalı hareketli çocuğa davranılmalı
Ana babaların bu çocuklara yönelik yapabilecekleri bazı davranışlar şu şekilde özetlenebilir:
- Dinleyin, sabırlı olun, tahammül seviyenizi arttırın.

- Tepkileriniz ona karşı aşırı olmasın, incittiğinizin farkına varmayabilirsiniz.

- Dikkatini bir konuda odaklayıp o konuda devam etmesine yardımcı olun.

- Dur düşün konuş, dur düşün harekete geç sistemini uygulayın.

- Sonuçlarından öğrenmesini ve sonuçlardan yararlanmasını sağlayın, sonuçları konuşun.

- Yaşa uygun spor faaliyetlerine yönlendirin, enerjisini dışarı atmaya çalışın.

- Ek öğrenme güçlüğü olup olmadığına dikkat edin, öğrenmeye karşı isteksizlik olup olmadığına dikkat edin.

- Uygun okul öncesi eğitim ve yönlendirme için yönlendirin.

- Günlük hayatı organize edin, onun için zevkli ve faydalı olacak faaliyetler programlayın.

- Ev ortamını onun kişiliğine göre dizayn edin, tehlikeli olabilecek ortamlardan koruyun.

- Arkadaşları ile iletişim ve ve etkileşimini arttırın, sosyalleşmesine yardımcı olmaya çalışın.

- Hatalı davranışlarına hemen kızmak yerine onunla konuşmayı tercih edin.

- Uygun ödül ve ceza sistemini devreye sokun.

- Pozitif mesaj ağırlıklı olarak yönlendirin, negatif mesajlarınızın aranızdaki ilişkinin kalitesini düşürdüğünü unutmayın.

- Dikkatini toplayacak eğitim uygulamalarını elinizden geldiğince her gün yapın.

- Aşırı hareketlilik ile beraber dikkat eksikliği tedavisinin önemli olduğunu unutmayın.

- Akla geleni hemen yapma, dürtüsellik ve tehlikeli davranışlara eğilimli olduğunu unutmayarak yaşa uygun güvenlik oluşturmaya çalışın."

alıntı

hareketli çocuklara nasıl davranmalı

7 yaşında ve3 yaşında iki oğlum var 7yaşındaki oğlumla okulda ciddi sorunlarla karşılaşıyoruz .hemen hemen her gün öğretmeninden şikayet alıyorum .çok fazla hareketli ve saldırgan arkadaşlarına kötü davranıyor ve şiddet uyguluyor ve kendi gibi yaramaz arkadaşlarla arkadaşlık ediyor buna nasıl engel olabilirim yanlış arkadaşlıklar kurmasını nasıl engelleyebilirim.

Zamane çocuklarına ben teknoloji çocukları derim hep.Gerçekten hemen hemen son yıllarda odğan çocukların hepsinde aşırı bir hareketlilik söz konusu elbette ki buda özellikle anneler için çoğu kere depresyona kadar götüren bir sebeb ama ne olursa olsun onlar bizim en değerli varlıklarımız sabırla üstesinden gelineceği inancındayım:)

çocuklar ve aileler için eğitici bir program Süper Dadı
310892_264841270234183_208533902531587_827631_517149449_n.jpg

benim 2 yaşina yeni girmiş kizim var ve cok aksi hani pek vazla konuşmuyo yada beni dinlemiyo acaba normalmi bu yaş ta cocugun cümle kuramamasi cok üzülüyorum acaba bişeyimi var pisikolog yardimim alsan diye düşünüyorum

benim de 2,5 yaşında bir kızım var, bir türlü enerjisini boşaltamıyordu. sürekl tırmanıyor,zıpıyor, koşuyor ve düşüyordu.Biz de düşmey öğensin de Bağlarbaşı nda bir er açılmış Muzipo diye oraya verdik bari hareketllği işe yarasın, kaslaı gelişsn,vücudu sisteme otursun istedik

Geri