1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Hareketsizlik İnsanı Yorar mı?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  hareketsizlik, insanı yorar mı, nasıl, sebepleri, nedenleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Özellikle mas başı işi yapanların en büyük problemidir yorgunluk..Bu kadar hareketsiz bir iş yapmalarına rağmen masa başında çalışanlar günün sonunda yorgunluktan şikayetçi olurlar.Bunun sebebi nedir?

  Yorgunluk vücutta meydana gelen enerji eksikliğidir. Bu durum enerjinin üretilmesinden daha fazla tüketilmesinden meydana gelmektedir. Yoğun fiziksel çalışma esnasında bu tüketim oldukça artmaktadır. Biriken laktik asit vücudumuz da yorgunluğun farkedilmesinin en önemli ayrıntısıdır.

  Özellikle rahat ve ortopedik olmayan ortamlarda herhangi bir pozisyonda eklemlerimiz hareketsiz kaldığında yine yorgunluk hissi ortaya çıkmaktadır. Bu durum yine aynı şekilde uyku bittiğindede görülebilir. Bunun nedeni hareketsiz kalan eklem v ekasların ısınmasıdır. Bu durum diğer yorgunluktan daha bağımsız bir şekilde gerçekleşmektedir.

  Ayrıca yine uyku halinde ve hareketsiz kalındığı anlar da kaslar sürekli harekete hazır halde beklemektedir. Bu durum kişilerin birden hareket etmesi nedeniyle sürekli olarak kasların hazır da bulunması ile mümkündür. Kişide bulunan bu kaslar eğer harekete hazır bulunmazsa ani bir harekette kas kasılmalarının da mümkün olduğu görülmektedir. Bu nedenle de kişilerde bulunan kaslar sürekli enerji tüketir bu durumda enerjinin kullanılmasıyla yorgunluk hissi ortaya çıkmaktadır.

   
  GREY ve CeMoŞ bunu beğendi.
Hareketsizlik İnsanı Yorar mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ispanaktaki İnsanı Gerçekten Güçlü Kılar mı?

  Ispanaktaki İnsanı Gerçekten Güçlü Kılar mı?

  ıspanak,vitaminler,ıspanaktaki vitaminler,güçlü insan,ıspanak ne işe yarar,ıspanak yemek,minareller,ıspanağın değeri. ben küççükken hep temel reis gibi biriyle evlenmek isterdim. çünkü o ıspanak yediğinde çok güçlü olurdu :D:D peki ıspanakdaki demir gerçekten insanı güçlü kılarmı ? Ispanak, vitamin ve diğer besin maddeleri bakımından oldukça zengin bir sebzedir. Yapısının büyük bir...
 2. Sakız Çiğnemek İnsanı Zayıflatır mı?

  Sakız Çiğnemek İnsanı Zayıflatır mı?

  sakız çiğnemek, zayıflatır mı, nasıl zayıflatır, gerçek mi, hurafe mi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Küçüklüğümüzden beri en ucuz,en tatlı eğlencedir sakız.Zaten raflara şöyle bir baktığımızda envayi çeşit renk ve tat içinden seçim yapmakta zorlanırız. Son zamanlarda sürekli sakız çiğnemenin zayıflatıp zayıflatmadığı konuşuluyor. Bütün bir gün sakız...
 3. Çikolata İnsanda Bağımlılık Yapar mı?

  Çikolata İnsanda Bağımlılık Yapar mı?

  çikolata, insanda bağımlılık yapar mı, tatlı, sebepleri, nasıl, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Çikolata benim için en büyük mutluluktur.Onsuz bir hayat düşünemiyorum.Bağımlısıyım diyebilirim.Peki bu bağımlılık insanda nasıl oluşuyor? Bir çok besin ve madde kişilerin vücutlarında bir çok değişikliğin meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu değişimler...
 4. melekler her insanın meleği var mı dır ?

  melekler her insanın meleği var mı dır ?

  her insanın melegi var mıdır
 5. Ağlamak insanı rahatlatır mı?

  Ağlamak insanı rahatlatır mı?

  Çok moralim bozuk, canım sıkkın, bağıra çağıra ağlamak istiyorum ama ya daha kötü olursam? Ağlamak acaba insanı rahatlatır mı?

Sayfayı Paylaş