Harika Halka Saçaklı Üçgen Şal Modeli

T

TİTAN

Forum Okuru
Harika Halka Saçaklı Üçgen Şal Modeli
halka saçaklı üçgen şal
halka saçaklı şal modeli
örgü şal modelleriKışın bayanların en çok kullandığı şal modellerinden örnekler vermeye devam ediyoruz melekler :) Bu konumuzda yapımını anlatacağımız şalın saçakları halkalardan oluşuyor. Gövde kısmı tamamen haroşa olarak örülüp, etrafında ki örgü halkalar ise saçak olarak birbirine dikilmiş şekilde meydana gelmektedir.. Ortaya ise bu muhteşem şal çıkmaktadır. Şalımızın örülüşü basit ayrıca da kullanışlı bir modeldir. Şimdi geçelim yapım aşamalrına :)


orgu_sal.JPG-2b2.jpgMalzemeleri:Tiftik beyaz ip ve pembe renkli ip;ip için 100 gram yeterli olacaktır.

Şalımıza;7-8 nolu şişe 165-170 ilmek atıp örgüye başlıyoruz. Devamlı haroşa örgü örülüyoruz. Haroşa devamlı aynı biçimde örülür.Her zaman düz veya ters örmelisiniz.Örmeye başlayınca kenarlardan 1 er 1 er kesiyorsunuz.

Son kısımlara doğru 2 şer -3 er eksiltip üçgen biçimde bitiriyoruz .Saçak kısımlarına (yanlarına) büyük örgü halkalar örüp tığ ile birleştirin.Yada siz Yanlarına saçak yapabilirsiniz. Saçakların aynı ölçüde olması için istediğiniz ölçüde bir kitaba ipi dolayıp makas yardımı ile kesin.Örgü Halka Yapılışı

Resim de de gördüğünüz gibi büyükçe bir yuvarlak oluşturacak olan zinciri çekip,üzerine uzun tarapzanlar ile doldurucaksınız.

halka_sacak1-b6.jpg

halka_sacak2-d2.jpg
 
Üst