Harika kadın olmak elinizde

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Harika kadın olmak elinizde
Saç, makyaj,giyim ve beslenmenize dikkat ederek harika bir bayan olabilirsiniz...
Makyajınız ve saç stiliniz nasıl olmalı? Formda kalmak için ne yemeli? Sağlıklı kalmak için ne yapmalı? Tüm bu soruların yanıtları burada!

Önce iyi bir makyaj

Aşırı makyaj kötü görünmenize neden olabilir, işte hafif ve sağlıklı makyaj önerileri..

Nemlendirin: Her sabah uygulayacağınız nemlendirici, fondöten kullanmadığınızda bile cildinizin daha tazelenmiş görünmesini sağlar. Size daha yumuşak bir görünüm sağlar.

Pudra kullanın: Yumuşak bir dokunuş makyajınızı kalıcı yaparken, parlak görünümü azaltır. Ayrıca, çizgileri de kapatır. Pudranızı pamuk yerine hafif bir fırça ile uygulamaya özen gösterin.

Sınırları belirleyin: Dudaklarınızın etrafını bir göz kalemi ile belirleyin ve kirpikleriniz gibi dolgun görünmesini sağlayın. Kullandığınız kalemin yumuşak ve rujunuza uyumlu renklerde olmasını sağlayın. Rujunuzun üzerine parlatıcı veya pırıltı ekleyin. Dudaklarınızı dolgun gösteren pırıltılı veya parlak rujları tercih edebilirsiniz.

Saçlarınızı şekillendirin

Saçla ilgili kurallarınıza ara verip saçlarınızı şekillendirme zamanı!

Uzun saç: Eğer uzun bir saç istiyorsanız, kaynak yaptırabilirsiniz. Kaynak saçlarınızın havalanmaması için ağırlığı önemli.. Kaynak saçlar yüzünüzü daha çok ön plana çıkarmanızı sağlayacak. Taze bir görüntü ve yüzünüzü ortaya çıkarmak için deneyin.

Hareketlendirme: Bu bir hile. Eğer saçlarınız kat kat kesilmişse, biraz daha kısalttırarak yeniden şekil verilmesini sağlayabilirsiniz. Saçınızın ön kısımlarını arka kısımlardn daha uzun tutarak farklı bir kesim de uygulatabilirsiniz. Bu model gözlerinizi daha ön plana çıkaracaktır.

Kat Kesimi: Saçınız hiçbir zaman yeterince uzun olmadı mı? Kat verdirme bir yumuşaklık ve gençlik verir.

Ne yemelisiniz?

Doğru yiyecekler sizin zinde ve genç kalmanızı sağlar. Çilek, mavi yemiş, böğürtlen gibi meyveler kalp sorunlarından korur, kırışıklıkları ve hafıza kayıplarını önler. Brokoli doğumsal bozuklukları ile akciğer, meme ve mide kanserlerini önler. Yoğurt sindirim sorunlarını, allerjik semptomları tedavi eder ve kolesterolü azaltır. Ispanak, trunçgiller, tahıllar, çay, hindi, somon, lahana, domates, soya gibi diğer yiyecekleri de her zaman tüketmelisiniz.

Sağlığınıza dikkat edin

Hangi yaşta hangi testleri yaptırmalısınız?

20 yaş: Kolesterol testi
21 yaş: Kadınlar için jinokoloji kontrolü, eğer cinsel yaşamınız erken başladıysa smear testi.
35 yaş: Kan şekeri, anemi ve troid muayenesi.
40 yaş: Mamografi ( Eğer ailenizde 2 göğüs kanseri hastası varsa 25 yaşında başlayın). Cilt muayenesi ve elektrokardiogram da yaptırabilirsiniz.
50 yaş: Kolonoskopi (Her 5 yılda bir). Erkekler için prostat testi.
50-60 yaş: Obezite, diyabet ve stres testleri...
55-60 yaş: Kanda troid hormonu testi, hafıza testi..

Egzersiz yapın

Yürüyüş egzersiz için harika bir tercih, özellikle kilo vermek istiyorsanız. Hava güzel olduğu zamanlarda yürüyüş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra evde size uygun egzersizler de yapabilirsiniz.

Başlangıçta size rehber olayacak yürüyüş programı:

Haftada en az 5 kere yürüyün.

Sürekli yapabileceğiniz yürüyüş süresini belirleyin. (10 ile 30 dakika arasında olmalı)

Konuşabilir ancak hızlı nefes alıp verdiğiniz bir tempoda yürüyün.

Yürüyüş zamanınızı her hafta en az 2'şer dakika artırın.
 
Üst