Havuza girenler dikkat!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Havuza girenler dikkat!
Türkiye sıcak havaların etkisiyle kavrulurken binlerce insan serinlemek için deniz ve havuzlara akın ediyor.Uzmanlar havuza girenler için çok önemli uyarılarda bulunmuşlar bu uyarıları sizler için aktarıyorum
bronz-ten-8013.jpg

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte dolan havuzlarda, bilmediğimiz bir tehlike daha gizli... Gün içinde onlarca hatta bazen yüzlerce insanın akın ettiği havuzlarda, temizlik amacıyla kullanılan dezenfektan ürünler, havuzun içinde bulunan bazı mikroplarla bir araya geliyor ve oluşan yeni kimyasallar insan cildi için zararlı bir zemin hazırlıyor. İngiltere'de yapılan araştırmada havuzda ve kaynak sularında yüzen insanlardan alınan örnekler incelendi. Sonuçta dezenfekte edilmiş havuza giren insanların ciltlerinde daha fazla hasar olduğu ortaya çıktı. Arıştırmacılar, güneş kremlerinin de dezenfektan ürünleriyle temasa geçince kansere varan hastalıkları tetiklediğini saptadı.

bende doktorum neden yasakladı diyordum..meger haklıymış..zaten pekte içim almazdı..

calıştıgım tesıste olimpik havuz var ve ben calışmaktan sadece ona bakmakla yetınıyordum bunu okuduktan sonra kendımı bununla avutucam...dayanmak az daha kolay olcak sanırım ..

Geri