1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  HayaleTTren

  Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  HayaleTTren, 2000 yılında Onur Mutlu ve Öyküm Öztürk tarafından kuruldu. Grup, 2006 yazında Selim Gürcan ve Umut Öner’in katılımıyla çalışmalarına hız vererek bir çok konsere ve radyo-televizyon programına katıldı. Başarılı performansları ve rock, alternative tarzındaki besteleriyle kısa sürede büyük bir beğeni topladılar. Akkiraz müzik etiketiyle piyasaya sürülen “Yalnız” isimli albümlerinde 12 parça bulunuyor.  Merakla beklenen 12 şarkıdan oluşan ilk studyo albümleri Yalnız müzik marketlerdeki yerini aldı, artık sizlerin ulaşmasını bekliyor


  ÖYküm Öztürk

  Öyküm Öztürk 3 Eylül 1979’da Ankara’da doğdu. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuş ve halen de aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir..
  Müzikal kariyerine 1994 yılında lise grubuyla katıldığı bir yarışmayla başlamış ve ardından vokal-gitar olarak katıldığı bir punk-rock (Heresy) grubuyla devam etmiştir. Grup 98 yılına kadar Ankara’nın birçok yerinde çeşitli gruplarla beraber konserlere katılmıştır, 98 yılında bu grup ayrılma kararı vermiştir. Ardından Owllamp isimli bir alternative-rock grubunda 2000 yılına kadar gitar işlerini üstlenmiş ve o yıl Onur’la beraber ’96 grubunu kurmuşlardır.
  Öyküm esas olarak Pearl Jam, Alice in Chains, Stone Temple Pilots, Nirvana, Brad, Mad Season gibi Seattle gruplarını dinlemekle beraber The Sex Pistols, The Clash, The Undertones, The Ramones gibi punkrock gruplarını da çok sevmektedir. Ve tabii ki Faith No More, Live, Muse, New Model Army ve Radiohead’siz bir yaşam da onun için muhtemelen oldukça sıkıcı olurdu.
  Onur Mutlu

  Onur Mutlu 6 Temmuz 1978’de Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı’ ndan mezun olduktan sonra, Gazi Üniversitesi Fransız Dili Eğitimi Bölümünde halen yüksek lisans programına devam etmektedir.
  Gitar çalmaya klasik gitarla 6 yaşındayken başlayan Onur, sonra çok hızlı bir şekilde elektrogitara ve rock müziğe dönüş yaptı. İlk konserini 1993 yılında Tantrum adlı rock grubuyla verdi. Daha sonra hayaleTTren'de de birlikte olduğu Selim Gürcan' la kurdukları Sessiz adlı rock grubuyla 3 yıl boyunca çalışmalarını sürdürdü ve birçok konsere katıldı.
  2000 yılında Öyküm Öztürk’le beraber ’96 grubunu kurdu. Ev ve stüdyo çalışmalarıyla geçen uzun bir sürenin ardindan hayaleTTren adını alan grupla beraber beste çalışmalarına devam etti.


  Onur Nirvana, New Model Army, Green Day, Kingmakers, The Smiths gibi rock gruplarını dinlemesinin yanı sıra The Beatles, Mirkelam gibi türk ve yabancı pop gruplarını da dinler. Ama jazz ve blues un yeri Onur için farklıdır. B.B. King, Otis Rush ve Duke Ellington’ı tapar derecede sevmektedir.  Selim Gürcan  Selim Gürcan 19.07.1977 Ankara da doğmuştur. Küçük yaşlardan beri müzikle hep içe içe oldu ve Ankara ve Eskişehir'de bir çok grupla müzik yapmıştır. Müziğe olan aşkını profesyonel ortamda sürdürebilmek üzere bunun eğitimini almak için Eskişehir A.Ü. Devlet Konservatuvarında yaylı çalgılar yapımına girmiştir. Halen Eskişehir' de doğaçlama müzik yapan Hissiyato adlı grupla da çalışmaya devam etmektedir.
  Selim, jazz başta olmak üzere tüm dünya müziklerini seviyor. En sevdiği enstrüman kontrabas, sevdiği müzisyenler ise Miles Davis, Bach, Sex Pistols, Bjork, Radio Head, Jaco Pastorios, Nusret Fateh Ali Khan gibi çok çeşitli tarzlarda müzik yapan insanlar...

  Umut Öner

  Umut Öner 28.04.1979da Ankara'da doğdu. İlkokulu babasının mesleği dolayısıyla Ankara, Kars ve Giresun'da okudu. Lise’nin son senesinde Cengiz Sezer' den davul dersleri almaya başladı ve çeşitli mekanlarda pop-Türkçe rock gruplarıyla sahne almaya başladı. Giresun’da bu tarz calışmalara devam ederken Ordu' da Ahmet Katırcıoğlu, Ergin Altınel, Levent Okumuş' la tanışıp Köprü adında bir grup kurdular. Bu grupla beraber uzun süre konserlere devam ettiler ve grubun devamlılığı için Ordu’ ya taşındı ancak bir süre sonra ailesinin Ankara'ya taşınmasıyla O' da tekrardan şehir değiştirdi ve ennihayetinde Onur Mutlu ve Öyküm Öztürk'le tanışarak hayaleTTren'e katıldı.
  En çok beğendiği davulcular Dave Weckl. Steve Gadd, Simon Phılıps, Omar Hakim, Volkan Öktem, Cem Aksel. Aydın Karabulut. Dinlediği gruplar ve müziklerin başında da ısrarla Dave Weckl albümleri var. Ardından da Deep Purple. Toto, Pink Floyd, Wild Snake, Joe Satrıani, Steve Vai, Steve Lukather, Steve Mors ve Gere Hoove gibi farklı tarzdan isimler geliyor..
  hayaleTTren'e katılmasıyla birlikte grubun müziğine etkisi inanılmaz oldu. Müzik konusundaki tecrübelerini ve ustalığını baterisiyle birlikte muhteşem bir şekilde gruba sunuyor Umut Öner.

   

Sayfayı Paylaş