Hayal'in Bolonez Soslu Makarnası (Resimli)

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Hayal'in Bolonez Soslu Makarnası (Resimli)
Bolonez soslu makarna makarna tarifi makarna tarifleri spagetti spagetti tarifleri burada meleklerim.

P150811_01.55_[01]-18e.jpg

Makarna benim en sevdiğim yemeklerden biridir. Hem yapımı kolay hem de sonuçlar her zaman lezzetli olduğu için oldukça kurtarıcı bir yemektir. Ben de dün leziz makarnalarımdan birini yapayım da iftarda midemiz şenlensin dedim. Yanına tabiki bol yeşillikli mevsim salatası ve evde yapılmış vişne suyu iyi gider diye düşündüm ki gerçekten harika oldu. Tatlı olarak da kavun yedik. İftarda bol şerbetli tatlılarla midemizi yormak istemedik.

Şimdi de geçelim güzelim makarna tarifimize meleklerim.

MALZEMELER:

1 paket makarna( şekli isteğe bağlı)
200 gr. kıyma
1 adet soğan
2 diş sarımsak
2 adet domates
1 yemek kaşığı kadar salça
karabiber,pul biber
tuz
sıvıyağ

YAPILIŞI:

Makarnamızı tuzlu suda azıcık da sıvıyağ ekleyerek istediğimiz dirilikte haşlayıp süzüyoruz.
Soğanı,sarımsağı geniş bir tencerede sıvıyağla kavuralım,kıymayı ekleyip kavurmaya devam edelim.
Kıymanın rengi dönünce salçayı da ekleyip karıştıralım.
Domateslerin de kabuklarını soyup küp küp doğrayıp ilave edelim.
Baharatlarımızı ve tuzumuzu da ekleyip, 1 çay bardağı kadar da sıcak su ekleyelim.
Suyunu çekince haşladığımız makarnaları servis tabağına alıp kıymalı harcımızı da üzerine döküp sıcak sıcak servis yapalım....

AFİYET OLSUN...

Not: İsteğe göre üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpebilirsiniz.
P150811_01.55-380.jpg

Canını seven kaçsın, sel basacak yoksa hahaha Ağzımın suları aktıda hahaha Ellerine sağlık kardeşim, süper görünüyor:A:A

Geri