1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  || Hayat Her Zaman Cömert Davranmaz Bize ||

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  hayat her zaman cömert davranmaz bize hayat her zaman cömert davranmaz Biz, binde bir karsımıza çıkan dostluk, arkadaşlık fırsatlarını ne yapıyoruz?

  Akşamüstünün bir saatinde yorgun gövdemizi yaslayıp mırıl mırıl konuşabileceğimiz, omzumuza dolanan bir kolun, başımızı yaslayabileceğimiz bir omuzun, belimizi kavrayan bir elin, uzun yollara dayanıklı aşkların sahibi karsımıza çıktığında tanıyabiliyor muyuz onu, değerini biliyor, biricikliğini,benzersizliğini anlayabiliyor muyuz?


  Karsımıza zamansız çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken bir gün geri dönüp onu deliler gibi arayacağımızı hiç hesaba katıyor muyuz?

  Hayat her zaman cömert davranmaz bize, tersine çoğu kez zalimdir, her zaman ayni fırsatları sunmaz,toyluk zamanlarını ödetir.

  Hoyratça kullandığımız arkadaşlıkların, eskitmeden yıprattığımız dostlukların, savurganca harcadığımız askların hazin hatırasıyla yapayalnız kalırız bir gün.

  Bir akşamüstü yanımızda kimse olmaz, ya da olanlar olması gerekenler değildir.

  Yıldızların bizim için parladığını göremeyen gözlerimiz, gün gelir hayatımızdan kayan yıldızların gömüldüğü maziye kilitlenir.

  Kedilerin özel bir anını yakalamak gibidir kendi hayatımızdaki olağanüstü anları ve olağanüstü kişileri yakalamak.

  Bazılarının gelecekte sandıkları "bir gün" geçmişte kalmıştır.

  "Nasıl olsa ileride bir gün tekrar karşıma çıkar" dediğiniz kişi tam da o gün bu zalim şehri terk etmiştir, boş yere bu sokaklarda aranırsınız..

  Birlikte olduğunuz, tanıdığınız insanların, dostlarınızın, arkadaşlarınızın değerini ne kadar biliyorsunuz, ne kadar farkındasınız,hiç düşündünüz mü?
   
|| Hayat Her Zaman Cömert Davranmaz Bize || konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bizim hayatimiz

  bizim hayatimiz

  Hayat; “Bir yaşam öyküsüne katlanılamayacak kadar” uzun, bir gülümseyişe, bir kıpırdanışa, bir dokunuşa vakit ayıramayacak kadar kısa. Hayat; Gerçekleri sırtlayıp taşıyamayacak kadar ağır,bir kuşun kanadına konup ta ona bile hissettirmeden uçabilecek kadar hafif. Hayat; Her anını dibine kadar yaşamaya çalışmak için nefes nefese koşturmayı göze alacak kadar dolu, bütün yaşadıklarının...
 2. Her Halimizle Biz..

  Her Halimizle Biz..

  Meleklerim hoşuma gitti sizlerinde okumasını istedim. Birisi istemediğimiz bir şekilde bir şey yapıyor veya yapmak üzereyse ve bunu kabul edemezsek, kızarız. Hâlbuki birisi istemediğimiz bir şekilde bir şey yapıyor veya yapmak üzereyse ve bunu kabul edebilirsek, toleranslı oluruz. Birisi bizde olmayan bir şeye sahipse veya birisi bizim elde edemediğimiz sonuçları ortaya çıkarabiliyorsa...
 3. Gülümse Kaderine Her zaman

  Gülümse Kaderine Her zaman

  Gülümse, Sorunlarının arasından gülümse hayata... Güneşin ilk önce kendine doğduğunu asla unutma ! Önce kendine doğ gülümse hayata... Basit görme gülümsemeyi o kadar değişik şeyler getirirki sana, şaşarsın ! Gülümse hayata, sorunun ne ise, bir insana gülümsemeyle çok şeyin değişeceğini unutma. Gülmeninde bir nevi ibadet olduğunu unutma ! Gülümse Hayata ! YouTube - Girl sells napkin

Sayfayı Paylaş