Etiketler:
 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  hayat kurtaracak 6 öneri

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Uzmanlar kalp krizinin değil tedbirsiz ve ihmal davranmanın ölüme yol açtığını belirtiyorlar....O zaman aşağıdaki önerileri dikkate almakta fayda var....


  Kayseri Acıbadem Hastanesi Kalp Cerrahı Op. Dr. Mesut Özcan, yaz aylarında insanın hayatını kurtarabilecek önlemleri sıraladı. İnsanların kalp kriziyle ölmeyeceğini söyleyen Özcan, "Sadece hastanın kendisini ihmal etmesi ve alması gereken önlemleri zamanında almaması öldürür" dedi.

  Op. Dr. Mesut Özcan, insanların kalp sağlığını ertelememesi adına hayat kurtaran önemli 6 öneride bulundu. İşte 6 altın öneri:

  Ailesinde kalp krizi hikâyesi olan kişiler bulunana genç insanlar, şikâyetin oluşmasını beklemesin. Mutlaka bir hekime başvurup kontrolden geçsin.

  Eğer kalp krizi geçirdiyseniz, ilaçlarınızı doğru almalı, spor yapmalı, sigarayı bırakmalı, aşırı alkol almamalı, beslenmenize dikkat etmelisiniz.

  Kalp krizinden hasta ölmez. Sadece hastanın kendisini ihmal etmesi ve alması gereken önlemleri zamanında almaması öldürür.

  Yaşam tarzınızı hekiminizin önerileriyle değiştirirseniz, kalp krizi geçirme olasılığınız sıfırlanmaz; ama yüzde 10'lardan yüzde 1'lere kadar iner.

  Kalbinizde bir sıkıntı hissediyorsanız, doktorunuzu arayın. Doktorunuz yoksa en yakın hastaneyi arayıp kalp doktoruyla konuşun. Durumunuzu anlatın.
  Şikâyetlerinizi kendiniz yorumlayarak üzerinden hemen geçmeyin.

  Ailesinde kalp damar hastalığı olanlar, tansiyon, diyabet gibi rahatsızlıkları bulunanlar ve sigara içen kişilerde risk fazladır. Bu insanlar göğüslerinde daha önce hissetmedikleri bir baskı hissederlerse gece kalkıp hastaneye gelemiyorlarsa bile mutlaka telefonla bir kalp doktoruyla görüşsünler.
   
hayat kurtaracak 6 öneri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Alkolmetre hayat kurtaracak

  Alkolmetre hayat kurtaracak

  Alkolmetre hayat kurtaracak Alkolmetre hayat kurtaracak. Japon otomotiv devi Nissan, araçlara koyacağı alkolmetreye benzer bir sistemle, sürücünün alkol düzeyini tespit edecek. Sürücünün alkollü olması durumunda uyarılar devreye giriyor. Otomotiv şirketleri yeni teknolojiler ile, alkol kullanımına bağlı trafik kazalarını önlemeyi hedefliyor. Japonya’nın otomotiv devi...
 2. Hayatta 6 gercek vardır

  Hayatta 6 gercek vardır

  1.Bir insanın diliyle tüm dişlerine dokunması imkansızdır. 2.İlk gerçeği okuduktan sonra bütün aptallar diliyle dişlerine dokunmayı denerler. 3.İlk gerçek yalandı. 4.Aptal olduğunu farkettiğin için şuanda gülümsüyorsun. 5.Şimdi sen de bu gerçekleri forward etme düşüncesindesin. 6.Ve yüzünde hâlâ aptal bir gülümseme var..
 3. Hayattaki 6 gerçek...

  Hayattaki 6 gerçek...

  1) Bir insanın diliyle tüm dişlerine dokunması imkansızdır. 2) ilk gerçeği okuduktan sonra bütün insanlar diliyle dişlerine dokunmayı denerler. 3) ilk gerçek yalandı. 4) Sende denediğini farkettiğin için şuanda gülümsüyorsun. 5) şimdi sen de bu gerçekleri forward etme düşüncesindesin. 6) Ve yüzünde hâlâ bir gülümseme varhahahahahaha
 4. 6 aylık oğlum için doktor kahvaltı önerdi !

  6 aylık oğlum için doktor kahvaltı önerdi !

  Oğlum 6 aylık ve ek gıdaya başlıycaz,dün doktora gittik bize kahvaltıya geçiş verdi.Benim bildiğim önce meyve püresi , oğurt falan verilmezmi, çok şaşırdım :S Önce bunlara alışacakmış 1 hafta sonra çorbaya geçecekmişiz, bilgi verebilecek var mı bana?
 5. Yılbaşı gecesini geçirmek için 6 mükemmel öneri

  Yılbaşı gecesini geçirmek için 6 mükemmel öneri

  2015 yılbaşında nereye gidelim,2015 yılbaşı gecesi nereye gitmeliyim,2015 yılbaşına nerde girilir,2015 yılbaşını nerde kutlamalıyım,2015 yılbaşı gecesi nereye gidilmeli 1. Uludağ, Bursa Ülkemizdeki yılbaşı kutlamalarıın popüler mekanlarından biri olan Uludağ kayak merkezindeki oteller, her yıl yılbaşı programlarını açıklayarak müşterileri çin cazip seçenekler sunuyor. Gençlerden ailelere,...

Sayfayı Paylaş