Etiketler:
 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  Hayat kurtaran öneriler

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Aşk, ****, kariyer, arkadaşlar ve hayata dair her zaman aklınızda olması gereken her şey!

  HAYATA DAİR...
  1. İltifatları ve eleştirileri dinleyin. Onları ciddiye alın. Eğer yapabiliyorsanız uygulayın. Ne kibir ne de kompleksin size bir faydası yoktur.
  2. Kaba birini düzeltmek neredeyse imkansızdır ama kendi davranışlarınızı kontrol etme gücüne sahipsiniz.
  3. Herkesin sizin gibi olmasını bekleyemezsiniz ama birçok insan sizi sevmiyorsa, neyi yanlış yaptığınızı düşünmenin zamanı gelmiştir.
  4. Sevdiğiniz ve gurur duyabileceğiniz bir insan olun.
  5. Eğer şans tanırsanız birçok problem kendi kendini çözer.
  6. Uzun vadede birikimlerinizin bir kısmını harika bir yurtdışı seyahatinde harcamış olmaktan muhtemelen üzüntü duymazsınız, tabiki eve döndüğünüz zaman birikim yapmaya devam edebildiğiniz sürece.
  7. Kendinize acımanızın size bir faydası olmaz, bir süre sonra bu sizi sinirlendirir, sızlanmayı bırakın.
  8. Gurur uğruna, yaptığınız bir hatayı kabul etmemektense onu yarı yolda kabul etmek daha iyidir.
  9. Mantıklı düşünemeyen bir insanla tartışamazsınız. Deneyerek kendinizi yormayın. Üçe kadar sayın ve oradan uzaklaşın.
  10. Dedikodu yapmak, eğlenceli olmakla birlikte kırıcı ve tehlikeli olabilir. Vicdanınızı rahatsız etmemek ve güç bir durumda kalmamak için dedikodu dergisi okuyun.
  11. Birilerini utandırmak, karşılaşacağınız problemleri çözmek için iyi bir başlangıç
  olmayacaktır.

  12.Bedeniniz, bütünlüğünüz, özgürlüğünüz sadece size aittir, unutmayın!
  13. Bir aksilik olduğunda, akıllıca çözmeye çalışın. Arkadaşlarınıza içinizi dökün, makul derecede yiyin, egzersiz yapın ve yeteri kadar uyuyun. Eğer hâlâ üstesinden gelemediyseniz, bir uzmana görünün.
  14. Kıskanmak, sıkıcı ve yorucu bir şeydir, uzak kalmaya bakın.
  15.Cimri insanlar daima üzgündür, onlardan biri olmayın.
  16.Şikayet edip sızlanmak, çözüm bulmak için bir araştırmaya girişilmedrai sürece büyük bir zaman kaybından başka bir şey değildir.
  17. Ahlaksız bir e-posta atmadan, telefonu ya da kapıyı birinin suratına kapamadan önce düşünün. Bunlar üzerine düşünmek sizi pişmanlıktan kurtarır.
  18. Her kız iyi bir mali danışmana, bilgisayar uzmanına, makine tamircisine, tesisatçıya ve elektrikçiye ihtiyaç duyar. (Eğer tüm bu meziyetlere sahip bir adam bulduysanız onu elinizden kaçırmayın.)
  19. Her konuda ılımlı olmanızı söylerken, anneniz bu konuda haklıydı...
  20.Bir okul veya kursu mutlaka bitirmiş, diploma almış olun. Eğitim, hayatınızda asla ertelememeniz gereken bir konu olmalı.


   
Hayat kurtaran öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hayat kurtaran tesadüf

  Hayat kurtaran tesadüf

  Gaziantep'te Böbrek Yetmezliği Nedeniyle 7 Yıldır Diyaliz Tedavisi Gören 23 Yaşındaki Halil Demir ve Diyaliz Merkezinde Tanışarak Evlendiği Aynı Yaştaki Eşi Hüsniye Demir, Çifte Nakil Sevinci Yaşıyor. Çifte 2'şer Saat Arayla Böbrek Bulundu. Gaziantep’te böbrek yetmezliği nedeniyle 7 yıldır diyaliz tedavisi gören 23 yaşındaki Halil Demir ve diyaliz merkezinde tanışarak evlendiği aynı...
 2. Hayat Kurtaran Test

  Hayat Kurtaran Test

  Pap Smear testi ağrısız, doğruluk oranı yüksek, güvenilir, ucuz ve tüm topluma uygulanabilir bir tarama testi olarak karşımıza çıkıyor. Rahim ağzı kanserinin erken tanısında en önemli test olan Smear Testi son yıllarda jinekolojik muayenelerin vazgeçilmez bir parçası oldu. A.B.D. de yapılan bir çalışmada Smear testinin yaygın kullanımı sonucu Rahim ağzı kanserinden ölümlerin %72 oranında...
 3. hayat kurtaran teknikler

  hayat kurtaran teknikler

  rüyada gözlük kırılması rüyada gözlük camı kırılması tüp patlaması görmek arabanın lastiğinin patlaması araba lastiğinin Otomobil kullanırken meydana gelebilecek ciddi olaylara karşı uyulması gereken basit teknikler hayat kurtarıyor. Otomobil kullanmanın inceliklerini anlatan uzmanlar, yüksek hızla seyreden araçlarda ön camın kırılması, lastiğin patlaması ve araçta yangın çıkması gibi ciddi...
 4. hayat kurtaran 7 besin :)

  hayat kurtaran 7 besin :)

  İşte Amerika’nın en iyi uzmanlarının hazırladığı besin reçetesi: Kalbi koruyor * BADEM: Her gün, bir çay fincanın yarısını dolduracak miktarda, yani 30 gram badem yemeyi ihmal etmeyin. Omega-3 asitli yağları açısından oldukça zengin bir besin olan badem, kandaki kötü kolesterol (LDL) oranını yüzde 4.4 oranında düşürüyor. Badem böylece damar tıkanıklıklarını önleyerek, dolaşım sisteminin...
 5. Hayat Kurtaran Zehirli Hayvanlar !

  Hayat Kurtaran Zehirli Hayvanlar !

  Bu konu; hayat kurtaran zehirli hayvanlar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Allah doğada ki hiçbir canlıyı boş yere yaratmamıştır. En işe yaramaz olarak düşündüğünüz canlıların yaratılışında bile bir hikmet, bir sebep vardır. Yaşam döngüsü içinde hayatlarına devam eden bu canlılar hem bazı canlıların yemi, hem de bazı canlıları yiyen ya da doğaya daha farklı şekillerde fayda...

Sayfayı Paylaş