1. juju

  juju Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  4.692
  Beğenilen Mesajlar:
  213
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  hayatınız kaç asır ?

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

  Hayat kısadır denir ya hep. Bir asır yaşansa bile yaşam sevinci, yaşam amacı varsa bir asır daha yaşamak ister insan. Hayata bağlayacak ufacık bir şeyler varsa o umut hiç bitmez. Doksan yüz yaşına da gelinse beklentisi olur kişinin hayattan. Tutunacak bir şey bulamayanlar, yaşam sebeplerinin olmadığını düşünenler dahi, ufak bir umut ışığı beklerler her şeye rağmen. Ruhların aydınlığı için ruhların olgunlaşması gerekir. İnsan olmanın ayrıcalığı olan akıl, vicdanla bağlantı kurmayı beceremedikçe ruhlar toyluklarını atamazlar üzerlerinden. Yüreklerle bakılmazsa dünyaya, çırpınıp durulur karanlıklarda.

  Umut edilen bir şey varsa çok kısadır hayat. Belki bir sevgi, belki başarı, belki dostluklar hayata bağlar insanı. Akşam sevdiğini görme heyecanıyla geçen bir iş günü ne kadar yorucu ve stresli olursa olsun, çok fazla olumsuz etkilenilmez. Bir beklenti vardır çünki. Bir tarafınız umut doludur hala. Yaşam için de belirlenen hedefler olursa, o yoldaki taşları aşmak kolay olur.
  Bir gün arkamıza baktığımızda onca senenin nasıl geçtiğini anlamayız. Çabucak geçivermiştir hayat. Arkamıza bakamadan göçmekte var tabi dünyadan. Kaybedince anlarız sevdiklerimizin kıymetini. Keşke deriz yaptıklarımız için bazen, bazen de yapamadıklarımız için pişman oluruz.

  Elimizde hırslarımız, gururumuz, öfkemiz, bencilliğimiz, yalanlarımız, inatlarımız, nefretlerimiz kalır sadece. Onlar mı olmalıdır hazinemiz? Onları mı taşıyacağız bir ömür sırtımızda? Onları mı götüreceğiz öbür dünyaya, tatlı tatlı anılarla, gönül rahatlığıyla gitmek varken?

  Hepimizin varış noktası belli. Zamanlar farklı sadece. Hayat umduğumuzdan da kısadır belki. Yapmak istediklerimizi ertelememeliyiz. Artık yapabilirim dendiğinde çok geç olabilir.
   
  Minera bunu beğendi.
 2. suCre

  suCre Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2.068
  Beğenilen Mesajlar:
  133
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Niye bizemi geleceksiniz:)
  Elimizde hırslarımız, gururumuz, öfkemiz, bencilliğimiz, yalanlarımız, inatlarımız, nefretlerimiz kalır sadece. Onlar mı olmalıdır hazinemiz? Onları mı taşıyacağız bir ömür sırtımızda? Onları mı götüreceğiz öbür dünyaya, tatlı tatlı anılarla, gönül rahatlığıyla gitmek varken?
  Çok güzel haklı bir yazı çok teşekkürler canım emeklerine sağlık...
   
 3. *Gizemli Kıs*

  *Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.742
  Beğenilen Mesajlar:
  260
  Ödül Puanları:
  0
hayatınız kaç asır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hayatınızda kaç kadın tanıdınız?

  Hayatınızda kaç kadın tanıdınız?

  HAYATINIZDA KAÇ KADIN TANIDINIZ? Hayatınız boyunca kaç kadını tanıdınız? Ya da soruyu şöyle soralım, kaç kadını GERÇEKten tanıdınız? Bir kadına bakarken aklınızdan geçenler neler? Her kadın kendi içinde bir yaşamdır.. Yaşamın iniş çıkışları onların da içindedir.. Eğer bir kadına baktığınızda aklınızdan göğüsleri, bacakları ya da kalçaları geçiyorsa asla bir kadını tanıyamayacaksınız...
 2. Asırlar öncesinden bizlere selam eden Efendim...Hüzün bahçelerindeyiz... Sensiz..!

  Asırlar öncesinden bizlere selam eden Efendim...Hüzün bahçelerindeyiz... Sensiz..!

  Bir damla da çağlayan ırmakları boğuşu Yakub'un, Sukut denizinde dalga olan Meryem'in Fırtınalara sabrı kalkan bilen Eyüb'ün... Rıza bahçesine bir gül ekebilmek, gözyaşlarını teselli vuslatına mazhar olacak kadar samimiyetle dökmektir... Dua tadında akan her damla kelamsız rıza dilencisidir... Ey Zeyd... Ey sevdalı... Ardından alemlere rahmet olarak gönderdiğine, en sevdiğine, Hasret...
 3. Atatürk hayatı boyunca kaç kitap okumuştur ?

  Atatürk hayatı boyunca kaç kitap okumuştur ?

  Sizce Atatürk hayatı boyunca kaç kitap okumuştur ? Böyle bir bilgi var mı acaba ?
 4. Hayat Şarkısı Hülya(Burcu Biricik)Kimdir?

  Hayat Şarkısı Hülya(Burcu Biricik)Kimdir?

  Kanal d ekranların yeni dizisi"Hayat Şarkısı" izliyecisi ile buluştu. Dizi de rol alan isimlerden biri olan Burcu Biricik, dizi de Hülya karakterini canlandırıyor. Küçüklüğünden biri güç ve zenginlik meraklısı olan Hülya 8 yaşından beri aşık olduğu Kerim ile evlenir ve bu evlilik zoraki bir evliliktir. Bakalım dizi de önümüz de ki günler de nasıl gelişmeler olacak? Hülya karakteri...

Sayfayı Paylaş