1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Hayatınızda Değişiklikmi Yapmak İstiyorsunuz

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Kendinizi geliştirmek ve çevre edinmek mi istiyorsunuz. Amerikalı İnsan Kaynakları uzmanı Gabrielle Parkinson’un hazırladığı bu 10 strateji size yardımcı olabilir…

  [​IMG]

  1. İşe kendinizle başlayın.
  Kendinize ve hayatınıza objektif olarak bakın. Kariyerinizde ilerlemek istediğiniz yola doğru ilerliyor musunuz? Hayatınız yolunda gidiyor mu? Kişisel ve kariyerinizle ilgili gelişiminize devam ediyor musunuz? Sevdiğiniz işi mi yapıyorsunuz?

  2. Özkaynağınızı iş ortamında değerlendirin.
  Güçlü olduğunuz yanlar ve değerleriniz neler? İş yetenekleriniz, uzmanlık alanınız, ilişkileriniz, çevreniz, imajınız ve başarılarınızı gözden geçirin.

  3. Kariyeriniz ve yaşamınıza dair bir plan yapın.
  Hayattan beklentileriniz konusunda yeterince kesin ve açık mısınız? Uzun vadede hayalleriniz neler? Hayat içindeki değerleriniz neler? Önümüzdeki 5-10 yıl süresi içinde neler yapmak istiyorsunuz? Tüme dayalı bir yaklaşım geliştirin, yaşam/kariyer, finans, sağlık, ruhsal gelişim, boş zamanları değerlendirme, ilişkiler, ev hayatı, kişisel ve profesyonel gelişim konularını gözden geçirin. Ne istediğiniz ve neye değer verdiğiniz konusunda açık olursanız daha akıllıca adımlar atabilirsiniz.

  4. Başarılarınızı takip edin.
  Bilginizi ve becerilerinizi geliştirecek yeni fırsatlara açık olun. Tüm başarılarınızı, performansınızdaki yükselişi, katıldığınız çalışmaları, sunumlarınızın kaydını tutup takip edin.

  5. Her şeyin düzenli gitmesi için çalışın.
  Duygusal ve fiziksel tüm alanlarda tam bir temizliğe girişin. Geçmişte öğrendiğiniz hatalardan ders alarak bugünü yaşayın. İhtiyacınız olmayan ya da sevmediğiniz şeyleri hayatınızdan çıkarın. Hayatınız her alanında mümkün olduğunda her şeyi sadeleştirin.

  6. Saygı duyduğunuz ve hayranı olduğunuz insanların hayatlarını kendinize örnek alabilirsiniz.
  Özel yaşamında ve kariyerinde başarılı insanlardan öğrenecek çok şeyiniz olabilir. Bağlantı kurabileceğiniz örnek alınacak kimseler ya da mentor bulun.

  7. Yeni seçeneklere ve fırsatlara açık olun.
  Yeni olasılıklara her zaman açık olun. Yeni bilgi, kaynak ve deneyimlerden yararlanın.

  8. Üretici olun, harekete geçin.
  Kariyeriniz ve hayatınızla ilgili ne yapmak istediğiniz konusunda eminseniz, harekete geçebilirsiniz. Tüm seçeneklerinizi gözden geçirin, çevre edinin, yeni insanlarla tanışın, yeni kaynaklar araştırın.

  9. Bilinçli bir şekilde çevre yapın.
  Mevcut tanıdıklarınızla irtibata geçin ve yeni insanlarla tanışarak çevrenizi genişletin. İlgi alanlarınıza ve kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlara odaklanın ve bu alanlardaki insanlara ulaşmak için yollar deneyin.

  10. Sezgilerinize güvenin.
  Sezgilerinize ve içinizden gelen ses kulak verin. Kendinize güvenin ve inanın. Ne yapmanız gerektiğini size söyleyecektir.

  alıntı
   
Hayatınızda Değişiklikmi Yapmak İstiyorsunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Artık masal filmleri yapmak istiyorum"

  Artık masal filmleri yapmak istiyorum"

  Artık masal filmleri yapmak istiyorum" "Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye'de" filminin Ankara galası yapıldı. Kızılay Büyülüfener Sineması'ndaki galaya, filmde de rol alan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Yapımcı Sinan Çetin ile Başkentin siyaset ve...
 2. Kariyer yapmak istiyorsanız..

  Kariyer yapmak istiyorsanız..

  İş arkadaşlarınızla bu 13 konuda kesinlikle konuşmayın.. Uzmanlar, mesleki kariyerinde yükselmek isteyenler için kesinlikle iş arkadaşlarınızla konuşmamanız gereken 13 konuyu sıraladı: MSN internet sitesi dünyanın en ünlü kariyer uzmanlarına ve insan kaynakları uzmanlarına iş yerinde başarıya giden yolu sordu. Uzmanlar, mesleki kariyerinde yükselmek isteyenler için kesinlikle...
 3. Meditasyon Yapmak İstiyorsanız

  Meditasyon Yapmak İstiyorsanız

  meditasyon yapmak meditasyon yapmak istiyorum merkezleri online ücretsiz İlk önce size, şimdi bilgisayarınızın ekrarınından yada merkezlerimizden birindeki ücretsiz SY derslerine katılarak yapabileceğiniz aydınlanma meditasyonunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Aydınlanma, Sakrım kemiğinde uyuyan içsel ruhsal enerji olan Kundalini'nin uyanışı demektir. Kundalini, altıncı enerji merkezi-Agnya...
 4. DTP'li Ayna ne yapmak istiyor?

  DTP'li Ayna ne yapmak istiyor?

  DTP Genel Başkan Yardımcısı Ayna, Kürt sorununun, Öcalan muhatap alınarak çözülebileceğini ileri sürdü. Emine Ayna, Kürtçe televizyonun, dağa çıkan Kürt gençlerin mücadelesi sonucunda olduğunu öne sürdü. Partisinin il örgütü tarafından Mersin Metropol Miting alanında düzenlediği Nevruz şenliğine katılan Ayna, terörist başı Abdullah Öcalan'ı Güney Afrika'nın zenci lideri Mandela'ya benzetti....
 5. nişanlımla dini nikah yapmak istiyorum

  nişanlımla dini nikah yapmak istiyorum

  merhaba melekler ben nişanlıyım ama nişanlımla ben dini yönden çok dikkatliyiz haramı biliyoruz acaba nişanlıyken dini nikah kıymamızın bir sakncası varmıdır elinizde bu konuyla ilgili bilgi varsa paylaşın lutfen teşekkürlerr

Sayfayı Paylaş