Hayatta başarılı olmak için ne yapmalıyım ?

Uzman SühaN

Administrator
Hayatta başarılı olmak için ne yapmalıyım ?
Her insanın hayatında farklı öncelikleri vardır. Yaşımız , nerde yaşadığımız veya kariyer hedeflerimiz ne olursa olsun , hayattaki nihai hedefimiz mutlu ve başarılı olmaktır. Neyse ki çoğumuz için kişisel başarı, arka plan, istihbarat veya yeteneğin meselesi değildir. Olağanüstü şeyler yapmamızı sağlayan ailemiz, arkadaşlarımız veya kişilerimiz değil. Başarının anahtarı, neredeyse tüm koşullar ve koşullar altında kendimizi en iyi şekilde kullanma kabiliyetimizdir.( Hayatınızı uyarlama ve değiştirme yeteneğiniz.) İçinde, şu anda, potansiyelin ve yeteneklerin derin korunması, eğer düzgün bir şekilde kullanılmışsa ve kanalize edildiyse, hayatınızda olağandışı şeyler yapmanıza izin vereceksiniz.

hayatta başarılı olmak.jpg
Başarıya Giden Yolu Geliştirme

Başarıya ulaşmadan önce, başarının sizin için ne anlam ifade ettiğini anlmanız gerekecek. Ne yapmak istediğinizi anlamak yıllarınızı alabilir, ancak tutkularınızı, ilgi alanlarınızı ve değerlerinizi belirlemek, hedefler koymanıza ve hayatınızda anlam ifade etmenize yardımcı olacaktır. Yalnızca önemli bir hedefe ulaşarak hayatınızı değiştireceksiniz, bir desen yaratıyorsunuz, bilinçaltınızda kişisel başarı şablonu oluşturuyorsunuzdur.


Olumlu düşünmeye çalışın

Gülümsemeye ve mümkün olduğunca gülmeye çalışın. Birçok bilim adamı, basit gülümsemenin insanı daha iyi hissetmesini ve depresyondan kurtulabildiğini kabul eder.
Yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapın. Sevdiğiniz şeyleri yapmak olumlu kalmanıza yardımcı olacaktır!
Olumlu insanlarla temasa geçin.
Sağlığınıza dikkat edin; spor yapın ve sağlıklı yemek yiyin.
Başarılı kişilerin günlük takvimi ve rutini çok önemli. Gelecekteki gün için belirli görevleriniz yoksa bile mümkün olduğunca erken uyanmayı deneyin.

Hedeflerinizin bir listesini yapın ve bunlara ulaşmak için neler yapabileceğinizi yazın.Hem kısa hem de uzun vadeli hedeflere dikkat ettiğinizden emin olun; ilişki hedefleri, kendinizi iyileştirmek için kişisel hedefleriniz, deneyimlemek istediğiniz şeyler veya öğrenmek istediğiniz şeyler gibi finansal ve mesleki hedeflerin ötesinde düşünmeye çalışın. Her parçaya ulaşmak istediğinizde bir zaman çizelgesi hazırlayın.
Hedeflerinizi belirleyin ; spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, alakalı ve zamana bağlı hedefler.Örneğin, amacınız dünyayı görmek ise, para tasarrufu yapma ve belirli ülkeleri ziyaret etme hedefini belirleyebilirsiniz.

Amaçlı hareket edin. Hayallerinize ulaşmak ve olmak istediğiniz kişinin olabilmesi için, eylemlerinize dikkat etmeniz gerekecek. Kendinize şunu sorun: Yaptığım şey, beni hayatta olmak istediğim yere götürecek mi?

Taahhütlerinize sadık kalın. Planlama yeterli değildir Sözünüzde durmakta önemlidir.Sınırlarınız hakkında dürüst olun. Yapamayacağınız şeyler için söz vermeyin.Taahhütlerinizi yazın ve görebileceğiniz yerlere asın.Taahhütlerinizin giderek hedeflerinize doğru ilerlediğinden emin olun. Doğru yönde ilerlediğinizden emin olmak için şimdi ve sonra hedeflerinizi gözden geçirin.

Eğitim, maksimum potansiyelinizi elde etmek için size bilgi, beceri ve güvenilirlik kazandırır. Mali başarı açısından, istatistikler, ne kadar çok eğitime sahipseniz (yani yüksek derecede başarırsanız), o kadar çok para kazanacaksınız.

Şu anın keyfini çıkarın. Geçmiş üzerinde sürekli yaşıyorsanız veya geleceği hayal ediyorsanız şu an eksiksiniz demektir. Unutmayın, geçmiş ile gelecek sadece bir yanılsamadır ve gerçek yaşam burada ve şimdi gerçekleşir.

Kendi hayatınızı diğer insanların hayatlarıyla kıyaslamayın. Ne yazık ki, birçok kişi kendi başarısını çevresindeki kişilerin başarısı ile karşılaştırarak ölçmektedir. Başarılı ve mutlu olmak istiyorsanız, kendinizi başkasıyla kıyaslamayın.Sahip olmadığınız şeylere sürekli odaklanırsanız mutsuzluk hissedeceksiniz. Bunun yerine, sahip olduğunuz şeyleri takdir etmek için her geçen gün vakit ayırın.


Her insanın tanımlaması farklı olmasına rağmen, çoğu insan hayatlarının bir kısmında olağanüstü başarı elde etmeyi umuyor . Hayatımızda, çözülemeyen bir sorun yok. Başarılamayacak olan hiçbir hedef yok. Başarınız yalnızca kişisel olarak size aittir. Gerçek şu ki, başarı bir hedef ya da varış noktası değildir hedeflerinize ulaşmak için üstlenmeniz gereken bir bakıştır. Yani fikirlerinizi seslendirin, başarısız olmaktan korkmayın !
 
Uzun, mutlu ve tatmin edici bir hayat sürme şansınızı artırabilmek için elinizden gelen her şeyi yapmak ister misiniz? Başarılı olmanız ve hayatınızı nasıl geliştirebileceğiniz konusunda bazı temel tavsiyeler için yukarıda yer alan makalemizi dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz.Hareket edeceğiniz yolu planlayın.Hedeflerinizi harekete geçirin. Yavaş başlayın ve ulaşılabilir bir amaca doğru ilerleyin. Unutmayın ki hayatınızdaki en önemli insansınız. Kendinize iyi bakmanız ve kendinizi takdir etmeniz gerekiyor. Bu, bencil olmakla alakalı değildir; güven inşa etmenize yardımcı olucaktır.Yeteneklerinize ve kim olduğunuza inanın.
 
Hayatta başarılı olmak için bir kere sınırlarını zorlamıyacaksınız. Eksiklerinizle kendinizi küçümsemiyin. Herkesin bir sınırı var . Var olan yeteneğinizi geliştirin . Kimseyi taklit etmiyin fakat örnek alabilirsiniz. Hedefe ulaşmak için başarısız olabilirsiniz ama asla pes etmemelisiniz. Hedeflere ulaşmak her zaman kolay olmayabilir ama imkansızda değilidir. Hayatta başarılı olmak istiyorsanız kendinizi olduğunuz gibi kabul edin ve onaylayın.
 
Evet, geleceğiniz umutlarınızı, rüyalarınızı ve arzuları tutar , ancak geleceğiniz bugün yaptığınız seçime bağlı.Hayatınızın tüm yönleri birbirine bağlıdır. Hayatınızın her anı önemlidir, bu nedenle bunları etkili bir şekilde kullanmak için bilinçli bir çaba göstermeniz gerekir. Hepimizin istediğimiz yaşamı yaratma yeteneği var. Bunun nasıl yapılacağını öğrenmemiz yeterlidir.Kesin bir formül var mı? Hayır, ancak başarılı kişilerin sergilediği ve herkesin uygulayabileceği bazı ortak özellikler vardır. Hakkınızdaki her şey yaptığınız ya da yapmadıklarınızın bir sonucudur. Her birimizin yaşam amacı ile doğduğuna inanıyoruz. Bu amacı belirlemek, kabul etmek ve onurlandırmak en önemli eylemdir. Hedeflerinize odaklanmak ve bilinçaltınızı yeniden programlamak için günlük onaylamaları kullanın . Başarı bir yolculuktur ve sahip olduğunuz kim olduğunuz bugün başlamak için yeterlidir !
 
Çok fazIa hedef koyarsan, en önemIisini ıskaIarsın. Bu nedenle önemli ilk hedef belirlenmeli. Diğer hedeflere kademe kademe ulaşmak mümkün.
 
Aslında yaşamı olduğu gibi kabul etmemiz lazım . YapabiIdiğimiz her şeyi yapsaydık, buna kendimiz biIe şaşardık. Demiş Thomas Edison
 
Geri
Üst