Haydi fırın temizliyoruz...

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Haydi fırın temizliyoruz...
rüyada fırın temizlemek
Fırınlar ne çağrıştırıyor size melekler :) Okulların açılmasıyla birlikte üzerimize düşen görevler bi hayli fazlalaştı. Artık aylak aylak yatamıyoruz. Sabah bi posta gidiyor okula, öğlen bi posta, e onların kahvaltıları yemeği... Akşamda yemek olayı ayrı bir dert. Herkes gibi sizde fırınınızı mecburen kullanıyorsunuz. Yemeklerden sonra fırının üstü savaş alanı gibi :) Eyvah yaa, ya şimdi bunu nasıl temizleyeceğiz offf yaaa :D
firin_temizligi-1574.jpg

Set üstü ocağınızın başlıklarını folyo kağıdı ile kaplayarak lekelenmesini önleyebilirsiniz. Ocağın üzerine dökülenleri de kuruyup lekeye dönüşmeden sıcağı sıcağına temizlemekte fayda var.

- Kendini temizleyen fırınlar kir tabakasını yakıp kül etmek için yüksek ısı kullanır. Fırın rafını çıkartın, fırınınızı temizleme fonksiyonuna getirin ve birkaç saat bekleyin. Sonra, nemli bir bez ile silin.

- Kendini temizleyemeyen fırınları temizlemek zor olacaktır. Bu yüzden süpermarketlerde bulunan temizlik ürünlerine başvurabilirsiniz. Odayı havalandırın, eldivenlerinizi takın ve içeride temizleyicinin ne kadar duracağını talimatlardan okuyun. Daha sonra temizlik maddesinden arındırın.

- Fırınınız ılık olana kadar bekleyin, ama soğuk olmaması gerekiyor. Daha sonra sirkeyle ıslatılmış bir bez ile silin.

İpucu: Temizlemeden önce her zaman fırının soğuk olduğundan emin olun. Eğer sert kimyasal temizleyicileri sevmiyorsanız bir kat karbonat deneyin. Birkaç saat bekleyin. Sonra fırına sprey yardımıyla beyaz sirke sıkın. Nemli bir sünger ile silin.

çok güzel bilgiler bende folyo kullanıyıyorum sıklıkla sürekli silmekle uğraşmıyorum

benim fırın inoks serisinden davlumbazım da öyle ve nefret ediyorum çok leke oluyo sil sil çıkmıyo yağ lekeleri sonra çiziliyo başıma dert...önerisi olan var mı bu konuda

Geri