Hayirli, Salih Ameli Bir Evlata Sahip Olmak Icin, Hamilelikte Baslayan Tavsiyeler....

Allah herkese nasip etsin inş.

Anne olmak duygusu ve doğduktan sonra kucağa almayı

dua bir kelime tevhit bile çok faydalııı

doğuma girerken ayetel kürsu +nas+felak da okunur diye okudum

kizlar dün azranur arkadasim bana cok güzel bilgiler gönderdi, bende bunu sizle paylasmak istedim..

Azracim ellerine / emegine saglik Allah senden razi olsun :kiss:

[h=1]9 ay boyunca devamlı yapabileceğin genel tavsiyeler[/h]<!-- google_ad_section_start --> 1-hep abdestli olmaya çalış. <linkz id="linkz3">özellikle</linkz><linkz id="linkz4"><nobr>yemek</nobr></linkz><linkz id="linkz5">yerken</linkz>.
2-bütün günahlardan
<linkz id="linkz6">korunmaya</linkz> bak.
3-elinden geldiğince müstehap olan şeyleri yapmaya çalış.
4-geceleri aynaya bakma.
5-sinirlenme.
<linkz id="linkz8">huzurlu</linkz><linkz id="linkz7">ve</linkz> sakin ol.
6-kuran dinlemeye
<linkz id="linkz9">ve</linkz> okumaya çalış.
7-namazlardan sonra 34 allahuekber,33 elhamdulillah
<linkz id="linkz10">ve</linkz> 33 defa subhanallah de.
8-sulu
<linkz id="linkz13">ve</linkz><linkz id="linkz15"><nobr>sağlam</nobr></linkz><linkz id="linkz14">bir</linkz> nara 40 defa <linkz id="linkz12">yasin</linkz> süresini oku. bir anda okumayabilirsin. mesela kaç günde 1 haftada oku. hatta eşin de okuyabilir. sonra o narı ye. rivayetlerde 40 <linkz id="linkz11"><nobr>gün</nobr></linkz> ve 40 kez yapılan ameller faziletlidir. unutma 9 ay boyunca yapacaksın bunları.
9–1 elmaya 40 defa yusuf süresini oku.
10-en az 40 gece kılabilirsen gece namazı kıl.
11–40 cuma günü cuma guslü al. cuma namazı okumadan her cuma cuma guslü ya da işe gitmeden sabah hemen al guslü niyet ederken de cuma guslüne niyet et. bunu 40 cuma boyunca yap. genel olarak hamilelilik dönemi 40 hafta. ve hadisler de diyor ki:40 cuma guslü alan kabir azabından kurtulur.
12-hamilelik boyunca 1 kere de olsa kuran hatim et.
13-hergün sabah namazından sonra 50 defa ihlâs süresini oku.
14-hergün sabah namazından sonra 50 defa kadir süresini oku.
15-hergün 140 defa salâvat getir.
16-namazlardan sonra 70 defa estağfirullahe ve etube ileyh de ve tövbe et.
17– 40gün boyunca aç karnına kuru üzüm ye. hergün 21 adet kuru üzüm ve her kuru üzüm yerken besmele çek. yani 21 kuru üzüme 21 besmele.
18-bebek hareket ettiği her an elini karnının üzerine koy ve salâvat getir ve ihlâs süresini oku.
19-allahı çok düşün.
20-insanlara yardım et.
21-mümin insanların yüzüne bak.
22-gıybetten ve yalandan uzak dur.
23-namazını vaktinde kıl.
24-devamlı allah allah diye zikirde bulun.
25-eğer evladının sabırlı olmasını istiyorsan elini karnının üzerüne koy ve asr süresini oku.
26-evladına hayırlı bir isim koy ve daha karnındayken elini karnının üzerine koy ve ismiyle ona hitap et. unutma çocuğun anne baba üzerindeki hakkı anne ve babanın ona hayırlı bir isim vermeleridir.
27-enbiya süresini okumak evladın salih bir evlat olmasına yardım eder.
28-eğer anne ve babanın çocukla çok iyi bir ilişkisi, bağı, diyolağu olmasını istiyorsan çocuk doğmadan anne ve baba evlatlarıyla konuşmalılar ve çocuk doğduktan sonra bu seslere aşina olacaktır.
29-hamilelik esnasında düzenli beslenme ve temizliğe çok önem verilmelidir.

kızlar şimdiye kadarki tecrübelerimi sizlerle paylaşayım dedim :)

ya Rabbime çok şükür, Muhammedım gerçekten cok uslu akıllı sevımlı tatlı bır bebek oldu...
he bunu kendı fikrim olduğu ıcın yazmıyorum sadece, eve gelıp gidenler Muhammedimizle tanışanlar dıyor. İnanin şu gectıgımız son bır hafta ıcınde 9-10 aile ağırladım bunlara tabiki kekıdır poğcasıdır kurabıyesıdır felan bılırsınızya hazırladım bı sıkıntı vermedı melek oğlum...
ben kuranı hamılelıkte fazla okuyamadım ama cok cok dınledım hergün dinledım...
ve bununda faydasını gördüm namazımı vaktınde kılmaya calıstım... ama doğumdan sonra hem namazımı hemde kuranımı ihmal etmıstım.. artık ıkısınede devam... ben okuyamasamda Muhammedıme ınsallah tekrar vird edip hergün dinleteceğim....

yani demek ıstediğim bu tavsiyeler gerçekten çok güzel tavsiyelermiş... lütfen sizde yapın güzel mutlu huzurlu büyütün bebelerinizi :D:D

Allaha emanet olun canlarım :D:D

Geri