hayvanlara yapılan eziyet

TÜLSÜ35

Yeni Üye
Üye
hayvanlara yapılan eziyet
hayvanlara yapılan eziyetler
Hemen hemen bütün hayvanlara yapılan eziyet sınırı aşmış durumda. Bu eziyetler insanlığa sığmıyor. Tabii ki buna karşı duran insanlar da var. Ama maalesef sayıları çok az Yapılan bu insanlık dışı davranışları haberlerde izlerken, gazetelerde okurken ya da başkalarından duyarken bu insanları şiddetle kınıyoruz öyle değil mi? Bunu yapan insanlar insan olamaz diyoruz. Ama belki fark etmeden belki bilinçli olarak bize hiçbir zarar vermek istemeyen o hayvancıkları öldürüyor onlara işkence ediyoruz... Belki de bana hâla inanmayalar vardır aranızda Öyleyse somut deliller sunayım. Şimdi aşağıda yazan tüm hayvanlara yapılan eziyetleri okuyacaksınız. Kim bilir belki o zaman (bu sözü bunu yapanlar için söylüyorum) o katı yüreğiniz yumuşar
Şimdiden Teşekkürler
ÖRDEK
Tarih 18.07.2007, saat 20.00 Haberlerde suya atılan bir ördeğin on küsur kişi tarafından yakalanması sonucu kazanana bir çeyrek altın verilecek Zavallı ördek üç kere kaçıyor fakat en sonunda yakalanıyor. Yakalayan kişi onu boğazından yakalayıp suya daldırıp çıkarıyor. O sırada onu alan bir tekne sahibi tüm gücüyle tekrar suya atıyor. Hayvancağız ne yapacağını şaşırıyor. Onu kurtaran sonunda vicdanı sızlayan! Ördek sahibi oluyor. Peki, bütün bunlar neden oluyor biliyor musunuz? Kültür ve sanata katkı için

CİVCİV
Tarih 22.11.2005, saat yok Yine haberlerde kuş gribi yüzünden tam bir oda dolusu civcivin havasız bırakılarak ve canlı olarak üzerlerine benzin dökerek yakarak katledildiği yazıyor. Tamam, anlıyoruz hastalık kapılıyor. Ama böyle bir katletme mantığa sığmaz. Daha da önemlisi vicdana sığmaz. İnsanlar sırf kendilerini düşündüklerini böylece kanıtlıyorlar aslında

KURT
Tarih ve saat bilgileri şu anda elimde yok. Söyleşi yaptığım kişi altmışlı yaşlarda olduğu ve bu olay onun çocukluğunda geçtiği için tarihi bilemiyorum Onun çocukluk yıllarında bir kış ayıymış. O zamanlarda onların köyüne kurtlar dadanmış. Sabah sürüden kopan bir koyunun ertesi sabah sağ bulunması mümkün değilmiş. Bu nedenle bütün köy halkı kurtlara düşmanmış. Bazen avcılar kurtları yakalamaya giderlermiş. Yakalayabildikleri kurtları alır köye canlı ya da cansız biçimde getirilir ve koyunları öldürülen ailelerin kapılarında dolaştırılırmış. Bu aileler kapılarına gelen kurtları döver, tekmeler; yakalayanlara da para verirlermiş. Dolaştırılmaları bitince kurtlar aç köpeklerin önüne atılırmış. Bu eskiden olsa bile şu anda da sürüyor Sakın bu eskiden olmuş şimdi olur mu? diye düşünmeyin. Şimdi de oluyor bunlar

KOBAYLAR ve FARELER
Kobaylar ve fareler yani deney hayvanları İnsanlar sırf kendi çıkarları için, kendi sonuçları için hayvanları kullanıyorlar. Onları günlerce bir kafese kapayıp, daha sonra da onların DNA'larıyla, zekâsal algılarıyla yani onların doğaları ile oynuyorlar Onları akıl almaz, mantığa sığmaz testlere sokuyorlar, kendileri için onları hiç üzülme ve acıma olmadan garip yaratıklar hâline sokuyorlar Peki, sizce o zavallı hayvancıklar bunu hak ediyorlar mı? Onlar ne yaptılar da bu duruma düşmeyi hak ettiler? Daha bir sürü hayvan daha kullanılıyor. Ama onların da daha acı öyküleri var

ASLANLAR
Yırtıcı hayvan Ormanların kralı Masallardaki asil yaratık Peki, gerçekte ne? O çok beğendiğimiz sirklerde alevli çemberden atlamak zorunda kalan, taburelere çöküp dakikalarca kırbaç yiyen, meraklı bakışlar altında kalan hayvancıklar Bırakın onlar kendi doğalarında yaşasınlar. Bırakın da biraz özgürlüğü tatsınlar. Yemyeşil ormanlar da özgürce koşsunlar. Size bir zararı dokunmaz ki Ama siz bunu anlamak istemiyorsunuz. Hem de o eziyet çeken hayvanları izlemeye gidiyor ve bundan zevk alıyorsunuz. Nasıl böyle yapabiliyorsunuz? O hayvanların en kadar acı çektiğini anlamıyor musunuz? Neden onlara bir canlı gibi değil de bir eşya gibi davranıyorsunuz? İşte bana inanmayanlar işte Şimdi hâla biz bir şey yapmıyoruz mu diyorsunuz? O zaman size alın biraz daha delil

KÖPEKLER
Sözde can dostlarımız. Onları çok severiz. Onlar bizim en iyi arkadaşlarımızdır. Yalan! Hepsi yalan! Evet, onlar bize arkadaşlık eder bizi korurlar. Ama biz onlara onların dövüşmesine göz yumarak hatta onları bizzat dövüştürerek karşılık veriyoruz. Sırf eğlenmek için onların birbirini parçalamalarını sağlıyoruz. Onlar can çekişirken bizler kahkahayla gülüyoruz Gerçekten de onların bize bağlılığına sadıklığına çok iyi karşılık veriyoruz. Tebrikler,(lütfen üstünüze alınmayın bu işi yapanlar için söylüyorum) sizi bu kadar insafsız olduğunuz için kutluyorum.

ATLAR

Atlar konusuna gelince Yine herkese ne kadar bencil olduğumuzu gösteriyoruz. Para kazanmak ve eğlenmek için o zavallıları koşturuyoruz. Onlar canını dişine takıp koşarken biz eğleniyoruz. Onlar orada can çekişiyor biz mutlu oluyoruz. Açıkçası artık söyleyecek söz bulamıyorum. Bu kadar delil şimdilik yeter

BİZİMKİ CAN DA ONLARIN Kİ PATLICAN MI???

Bakın sevgili okurlar Tüm olayların bir tek ortak noktası var, o da bencilliğimiz� Bütün bunları ya eğlenmek için ya para kazanmak için ya da kendimizi tehlikeye atmamak için yapıyoruz. Şuraya bakın: uzaya ilk giden varlık yine hayvanlar, Neden? Çünkü çok değerli insanlarımız kendilerini tehlikeye atamıyorlar. Lütfen bu konuda duyarsız kalmayın. Hiçbir şey yapamayacağınızı düşünmeyin. Bu olayları gerçekleştiren yine biziz. Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim.
Saygılarımla

Cevap: hayvanlara yapılan eziyet

emeğine sağlık canım onlarında bi can taşıdığını ve bizler gibi onlarıda ALLAHIN YARATTIĞI unutuluyo:(

Cevap: hayvanlara yapılan eziyet

hayvanlara eziyet insanlık dışı bir olay hayvanlara kötü muamele yapanları şiddetle kınıyorum onlarda bizim gibi can taşıyor canları yanıyor:(paylaşımın için teşekkürler tülsü

Geri