Hazımsızlığa Karşı Anason Çayı Tüketin

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Hazımsızlığa Karşı Anason Çayı Tüketin
anason çayının faydaları, hazımsızlığa karşı, hazımsızlık için anason çayıSevgili melekler, pek çok kişinin sağlık sorunu olan hazımsızlığa en doğal çarelerden birisi anason. Özellikle mide rahatsızlığı olanlara tavsiye edilen anason çayından günde tüketilen 2-3 bardak, bu rahatsızlığa çare olabiliyor. İşte Dr.Ömer Coşkun'un mide rahatsızlığı ve hazımsızlık sorunu olanlara tavsiyeleri...


anason.jpgDr.Coşkun, " Anason öncelikle gaz söktürücü, mideyi güçlendirici ve öksürüğü yatıştırıcı olarak kullanılmalıdır. Anason bu alanda oldukça rahatlatıcıdır. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür” dedi.

Dr. Ömer Coşkun, özellikle gaz sıkıntısı bulunan ve öksürüğü bulunan bebek ve küçük çocukların anason çayı içmesi gerektiğini kaydederek, “Bebekler için bir çay kaşığı tohum bir bardak suya olmak üzere çay olarak hazırlanır. Yemeklerden önce veya süte katılarak birkaç çay kaşığı verilir. Büyükler çayını günde 2-3 bardak alabilir. Hazımsızlık ve bağırsak gazları için bir su bardağı kaynar suya bir tatlı kaşığı anason atılarak karıştırılır. Daha sonra bal veya şeker ile hafif tatlandırılarak içilir” ifadelerini kullandı.

Anason çayının hazırlanışı hakkında da bilgi veren Coşkun, “Havanda hafifçe ezilmiş 1-2 çay kaşığı dolusu anason, bir bardak kaynar suyla haşlanır ve demlenmesi için 8-10 dakika beklendikten sonra süzülür. Mide şişkinliğine karşı yine günde 2-3 bardak çay, tatlandırılmadan içilmelidir. Anasonun havanda hafifçe ezme işlemi, her çay demlenmesinde taze olarak yapılmalıdır” diye konuştu.

Anason ile ilgili bir uyarıda da bulunan Dr. Ömer Coşkun, bitkinin çok miktarda tüketildiğinde uyuşukluk, baş ağrısı ve görme zorluğuna neden olabileceğine dikkat çekti.
 

Benzer İçerikler

Üst