HCG 0.100 çıktı gebelik varmı ?

Merhabalar ben normalde düzenli adet görüyordum temmuz ayının da 27sinde adet olmayı bekliyordum o günden beri olmuyorum 12 gün oldu. beklenen adet gunumden once 17 temmuz da kan testi yaptirdim 0.4 cikti daha sonra bekledigim adet gunum gecince 31 temmuz da tekrar test yaptık bu sefer değer 0.24 çıktı şimdi bugün ise tekrar test yaptık o da 0.100 çıktı bu değerler neden yukselmis olabilir gebelik ihtimali var mi şimdiden teşekkürler

Merhabalar ben normalde düzenli adet görüyordum temmuz ayının da 27sinde adet olmayı bekliyordum o günden beri olmuyorum 12 gün oldu. beklenen adet gunumden once 17 temmuz da kan testi yaptirdim 0.4 cikti daha sonra bekledigim adet gunum gecince 31 temmuz da tekrar test yaptık bu sefer değer 0.24 çıktı şimdi bugün ise tekrar test yaptık o da 0.100 çıktı bu değerler neden yukselmis olabilir gebelik ihtimali var mi şimdiden teşekkürler

Selamlar kullanılan hormonlu ilaçlar değerleri düşürür sizin dediğiniz 02 ile 04 arasında hiç bi fark yok test sonucu yüzde yüz doğrudur ve 0,1 yani 0,100 değerinde gebeliğiniz kesinlikle bulunmamaktadır hamile değilsiniz.

Öncelikle merhaba
Bende sizinle aynı durumdayım. 3.5 aylık evli olduğum için bebekle ilgili konuları ve bu gibi paylaşımları yeni takip ediyorum.Bende 15 yaşında ögrendim diane 35 kullandım ve soğan kürü kullandım. En son gittiğim de doktora bana kistlerimin nispeten daha iyi olduğunu söyleyerek inofolic combi ve glukofen sandoz adında iki ilacı verdi.Simdi onu kullanıyorum eylül ayının 17 sinde başladım normal de ekimin 2. sinde regl olmam gerekirken şu anda 6. günüm ve hala regl olmadım dün gece kan testi verdim ve beta hcg testinde 0.100 ve negatif çıktı sizce adetim neden gecikti kafam karmakarışık ve üzülmeye başladım artık bu konuları araştırıyorum gece gündüz umarım sizin gibi güzel sonuçlar alırım bende.
Teşekkür ederim.

Merhaba, adet gecikmesi , stres, mevsim dönüşleri, kullanılan ilaçlar, kist, hormonal problemler vs gibi durumlardan kaynaklanabilir. Tam olarak nedeninin anlaşılması için hormon tetkitleri yapılmalıdır. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise kadın doğum uzmanına görünün.

Merhaba 30 yada 31 temmuz da adet oldum 6 7 gün sürdü agustos 30 yada 31 inde bekliyordum adet olmadım 4 eylül de beta sonucum 2. 8 çıktı. Bugün özel bir hastanede tekrar baktırdım 8 eylül yani sonuc da <0.100 değeri çıkıyor hamile değilim dimi olmak istemiyorum çok korkuyorum 1 haftadır stres içindeyim yemek yiyemiyorum 2 kilo verdim

Merhaba 30 yada 31 temmuz da adet oldum 6 7 gün sürdü agustos 30 yada 31 inde bekliyordum adet olmadım 4 eylül de beta sonucum 2. 8 çıktı. Bugün özel bir hastanede tekrar baktırdım 8 eylül yani sonuc da <0.100 değeri çıkıyor hamile değilim dimi olmak istemiyorum çok korkuyorum 1 haftadır stres içindeyim yemek yiyemiyorum 2 kilo verdim
Evet testiniz negatif korkmaya gerek yok

Geri