HCG değeri kaç olursa hamilelik anlaşılır ?

H

hatice0138??

Forum Okuru
merhaba Beyza hanım;
Tesadüfen yazdıklarınızı okudum bende soru sormak istedim şimdiden teşekkür ederim.
ben 31 inde adet olmuştum ama zannımca üşüttüm galiba diye kötülenince dün acile gittim hekim şüphelendi ve kan testi istedi değerim 8,9 çıktı ama dr ile görüşemedim bu arada da 1 haftadır 2 güne bir seyrinde leke geliyor ve kayboluyor rutin kullandığım depresan ilaçlarım var korkumdan içemiyorum sizin dediğinize göre 2 gün sonra tekrar yaptırmalı mıyım ?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, 8 ve üstü değerler gebelik olarak kabul ediliyor. Sizin HCG değeriniz de görünür de gebelik lehine . İki gün sonra tekrar test yapın ve sonuca göre durumunuzun teyidi için hekime görünün. Sağlıklı günler diliyorum.
 
C

cansl erdal ats

Forum Okuru
merhaba adetim 2 gün gecti bu sabah erkenden test yaptırdım sonuç 45 yazıyor hamilemiyim acaba ?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, değer görünürde gebelik lehine .Gebeliğin teyidi için hekim kontrolün de olun . Hekim usg incelemesi yapıcak ardın dan tekrar hcg testi isteyecek . Durumunuz değerlendirildikten sonra gebe olup olmadığınız netlik kazanıcaktır.
 
B

Balbocegi123

Forum Okuru
Merhaba evde adet tarihinden uc gun once idrarda gebelik testi yaptim ikinci cizgi cok silik cikti normal adet tarihim 24 temmuz ben 25 temmuzda kan tahlili verdim negatif cikti ve hala adet olmadim tekrar yaptirsam mi testi bir kac gun sonra
 
HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Gebeliğin dışında tıbbi bir neden den ötürüde gecikmeler olabilir. Bir kaç gün için de mensiniz gerçekleşmez ise testi tekrar yapın ve sonuca göre hekime görünün..
 
Üst